Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok? Szülés...

Ti mit csinálnátok? Szülés után ki mikor ment először rokonokhoz?

Figyelt kérdés

Problémás szülésem volt,császár lett,majd utána 2 nappal újra felnyitottak,újabb műtét,két hetet voltam kórházban.

Ennek 4 hete,6 hetes a lányunk.

Párom családja 250km-re él,senki nem látta még a picit.

(az én rokonaim is arrafele élnek,közeli rokon mindenki volt itt, szüleim első két hétben végig itt voltak hazaérkezés után,sajnos még a fürdőkádba bemászni is segitség kellett)

Anyósék,párom testvére,akik elég közeli rokonnak számítanak,viszont csak azt kérdezgeti,mikor megyünk már megmutatni a picurt.És megsértődtek,amikor megmondta párom,hogy még jódarabig nem megyünk,egyrészt még nagyon pici,másrészt én nem birom egyenlőre a rövid távot sem,nemhogy a több mint 3 órás utat,jöjjenek ők.De ők nem jönnek,mert ők akarnak minket vendégül látni,vagy legalább a férjem és a picit küldjem...

Én nem megyek mig jól nem érzem magam,és a picit sem küldöm el (tud rá az apja vigyázni,nem arról van szó,de had ne üvöltse neki végig az utat,úgy nem lehet a vezetésre koncentrálni).

Ugye én gondolom jól?


2014. máj. 27. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod,igazán lehetne annyi tolerancia bennük,hogy ezt megértsék.
2014. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Úristen !! Elég durva, hogy még a kórházba sem látogattak meg, főleg, hogy ilyen problémásan zajlott ez az egész. Nem is tudom felfogni, hogy várják el, hogy még te vidd a picike gyereket ilyen nagy útra, meg egyébként is....Arra nem képesek, hogy meglátogassák az unokájukat. :S Én a helyedben még akkor se vinném el hozzájuk, ha jól érezném magam, jöjjenek el ők megnézni. Egszerűen nem tudom megérteni az ilyen embereket pff
2014. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ekkora babát sem küldenétek el rokonokhoz így ugye? (kocsival,kettesben párommal,3-4 óra az út,autópálya kb 200km-en)
2014. máj. 27. 11:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy nem.Ilyen pici babának az anyja mellett a helye.Egyébként én sem mennék,nekik kellene elöbb tiszteletüket tenni.ha az unokám mekkába születik,akkor oda megyek el utána.nem,hogy ne lássam..
2014. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

6 hetesen mentünk először anyukámékhoz, és megbántam. Nekünk 2,5 óra az út, nekem rossz volt annyit ülni, a pici meg nem érezte jól magát a kocsiban. Utána 3 hétre anyósékhoz, szintén ugyanennyi az út, az is nagyon rossz volt, kényelmetlen, a gyerekem is rosszul viselte. Ott az egész ottani rokonság odacsődült, és órák hosszat ott zsibongtak, mi meg nem tudtunk pihenni. Egyébként nekem is császár volt, teljesen átérzem amit írsz, én is nagyon rosszul voltam. Plusz szoptattam is, ami nagyon stresszelt.

Szerintem kb 3 hónapos kora körül induljatok először nagy útra, én már utólag így tennék. A picikédnek meg melletted a helye. Neked meg pihenni kell. Ha a mama ezt nem látja be, akkor ennyi... Butaság benneteket odacsődíteni, mert ők lusták utazni.

2014. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mennék. Én már most megmondtam mindenkinek, hogy aki látni akarja majd a bébit-aki kb egy hónap múlva születik-az eljön és megnézi, nem én fogok a picivel a melegben több száz kilométert kocsikázni minden nap, hogy mindenkihez eljussunk.
2014. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 acelsziv ***** válasza:
100%
nyugodtan várhatsz a pici hat hónapos koráig is. Most ős a legfontosabb és persze te. Anyósodék pedig nyugodtan duzzogjanak. És mi az, hogy akkor csak a gyerek menjen és a párod? Akkora gyereknek pár óránként ennie kell. És elsősorban az anyja kell neki és nem az, hogy végigrángassák az országon néhány lusta rokon miatt.
2014. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ősz előtt nem áll szándékomban utazni (most még fáj nagyon,nyáron meg nem birom se a nagy meleget,se a kocsiklímát,nyaralni is tavasszal és ősszel szoktunk)


A kérdés onnan jött,hogy sógornőmmel beszéltem telefonon,és megkaptam,hogy csak hormonjaim zavarodtak meg,ne kényeskedjek... (azt inkább nem irom le,hogy a férjem mit mondott a nővérének,amikor megtudta,hogy neki mi zavarodott meg a fejében)

2014. máj. 27. 12:18
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan sértődjenek meg. Nem is értem, hogy találhattak ki ilyet, hogy te két műtét után utazz ilyen messze. A baba is pici még. Igazából még csak most kéne kimennetek hosszabb időre a lakásból, nem ám rögtön messzi rokonok látogatása. Az meg abszurd, hogy küldd el a pár hetes babát apukával.

Ha ennyire szeretnék látni, akkor miért nem jönnek ők?

2014. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Anyós nem szeret utazni,mindig előtte 2 hétig jajgat,hogy trombózist fog kapni,pedig após már a háziorvoshoz is elcipelte,aki megmondta,hogy ha megállnak pihenni,és járkál egy kicsit,akkor szinte kizárt,hisz semmi baja nincs.

Hozzáteszem,nagymamám 20 évvel idősebb anyósnál,volt trombízisa,neki van oka félni hosszú autóúttól,ő mégis jött a kórházba is és múlt héten is ,igaz inkább vonattal,ott tud sokat járkálni,de látni akarta az első dédunokáját mindenképp.

2014. máj. 27. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!