Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok? Szülés...

Ti mit csinálnátok? Szülés után ki mikor ment először rokonokhoz?

Figyelt kérdés

Problémás szülésem volt,császár lett,majd utána 2 nappal újra felnyitottak,újabb műtét,két hetet voltam kórházban.

Ennek 4 hete,6 hetes a lányunk.

Párom családja 250km-re él,senki nem látta még a picit.

(az én rokonaim is arrafele élnek,közeli rokon mindenki volt itt, szüleim első két hétben végig itt voltak hazaérkezés után,sajnos még a fürdőkádba bemászni is segitség kellett)

Anyósék,párom testvére,akik elég közeli rokonnak számítanak,viszont csak azt kérdezgeti,mikor megyünk már megmutatni a picurt.És megsértődtek,amikor megmondta párom,hogy még jódarabig nem megyünk,egyrészt még nagyon pici,másrészt én nem birom egyenlőre a rövid távot sem,nemhogy a több mint 3 órás utat,jöjjenek ők.De ők nem jönnek,mert ők akarnak minket vendégül látni,vagy legalább a férjem és a picit küldjem...

Én nem megyek mig jól nem érzem magam,és a picit sem küldöm el (tud rá az apja vigyázni,nem arról van szó,de had ne üvöltse neki végig az utat,úgy nem lehet a vezetésre koncentrálni).

Ugye én gondolom jól?


2014. máj. 27. 11:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehidalok, én ilyet még nem is hallottam, hogy bárki is a kisbabás családtól várná el, hogy a gyereket körbehordozza a rokonságnak, mint egy véres rongyot, babás családhoz menni szoktak, nem őket elvárni...Ráadásul hogy lehet ekkora tapló a család, te le vagy ejtve, küldjed a gyereket a férjeddel...Eszem nincs hozzá, hogy mi zápult meg a fejükben, de én biztosan megmondanám, hogy mi őszig nem utazunk, de mást szívesen láttok, megbeszélitek, mikor. Ha ezen megsértődik, szerintem Ti jártok a legjobban...
2014. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Te gondolod jól. Az én fiam 6 hónapos volt, amikor hosszabb utat tettünk meg vele, anyósomékhoz. Akkor látták másodjára. Egyszer eljöttek hozzánk, de már akkor is nagyobbacska volt a fiunk.
2014. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan vittem. Amikor én is kényelmesen végig tudtam ülni. Ekkor éreztem azt,hogy ő is felkészült rá. Mind két gyerekkel így csináltam. Ekkora babát semmi féleképpen nem vinném még ilyen hosszú útra.
2014. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez még akkor is durva lenne, ha teljesen problémamentes szülésed lett volna és kicsattannál az energiától. A gyerek túl pici, nem véletlen nem látni 3 hónapos kor alatti babákat az utcán... Anyós legyen szíves felemelni a seggét. Tovább megyek: én addig nem vinném hozzá a gyereket, amíg ő nem volt rá kíváncsi annyira, hogy eljöjjön hozzátok. Oké, hogy fél éves korában már vihetnétek, de én tuti nem utaznék oda vissza 250 km-t egy olyan nagymamáért, akinek ennyi idő sem volt elég arra, hogy egyszer ellátogasson hozzátok.
2014. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után nem neked kell a babát mutiba vinni, hanem aki látni akarja annak kell menni. Kicsit abszurd elvárni egy frissen szült császáros anyukától, hogy utazzon az ő kénye kedvükre. Én biztos, hogy nem mennék, de a gyereket sem engedném, nem neki való még.
2014. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Na ezzel a problémával nem vagy egyedül. Anyosómék a nem egész 1 hónapos babámmal nem mentem el esküvőre. Császárral szültem. 200 km-te laknak tőlünk.
2014. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!