Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elhagynátok a párotokat,...

Ti elhagynátok a párotokat, ha minden rendben lenne a kapcsolatban és szeretnétek, de az apukátok utálná? Meddig bírnátok a gyűlölködését?

Figyelt kérdés

2014. máj. 27. 12:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Jaaa és a képzettségi szintünk passzol, mindketten értelmiségiek vagyunk és szorgalmasan hajtunk a céljaink felé, egymást segítve.
2014. máj. 27. 13:46
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el a parod tisztaban van vele hogy milyen nehez ez a helyzet neked, es maximalisan ertekeli hogy kitartasz mellette :)
2014. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyuék két szintes, nagy házat építettek. Eltervezték, hogy ők lesznek alul, a garázsban, egyik gyerek lent, a másik az emeleten, a harmadik az udvarra, a ház mögé tud építkezni, és így fog együtt élni boldogan a 4 család.

Aztán az egyetemen megismertem a párom, aki közel 100 km-re arébb lakott. Jobb vőt szülő nem is kívánhatott volna. Udvarias, türelmes, intelligens, tanult ember, imádja a szüleimet, és a testvéreimet saját testvéreiként szereti.


Egy gond volt csak vele, hogy a szülővárosába kapott munkát, és én követtem őt ide.

Csak azért, amiért elvitt engem otthonról, már nem volt jó. Onnantól bármit csinálhatott, semmi sem felelt meg a szüleimnek.

Egész egyszerűen azzal, hogy elköltöztem, összetört bennük az a kép, amit addig dédelgettek.

2014. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ójaj :( Nagyon sajnálom :( Viszont jól esik hallani, hogy nem csak én küszködöm ezzel.. köszönöm.
2014. máj. 27. 13:51
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel apám véleménye. Én sem tartom vele a kapcsolatot, a férjem meg pláne nem. Nem hagynám el azt akit szeretek senki kedvéért. Ha akar gyűlölködjön, de hidegen hagy. Amúgy a férjem eléggé utálja apámat, de ennek is megvan az oka.
2014. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Párod költözzön el amint tud a szülői házból. A nyugalom ára egy albérlet, ha van rá lehetőségetek.
2014. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz mit tenni az após ellen, mert valószínűleg nem veled van baja, hanem magával a helyzettel. Amit te is írtál, hogy a párod már nem ugrik nekik minden kérésre, kevesebbet van otthon, ergo kevesebbet is segít be az ottani munkába, továbbá a figyelmét inkább te kötöd le és nem apuci. Ezen csak apuka tudna változtatni, de biztos hogy nem fog.

Ugyanebben a helyzetben voltam huszonévesen, csak anyóssal. Ott is inkább az idő és a munka volt a gond, hogy a fia nincs otthon amikor annyi munka lenne...stb. Éreztem, hogy nem kedvel az anyja. Sokszor bántott ez a dolog és igyekeztem megfelelni neki, de aztán egy idő után belefáradtam és közben arra is rájöttem, hogy nem is velem van a baja, lehetne itt a helyemben akárki más is. Próbáltam a lehető legkevesebbet náluk lenni, ha ott voltunk akkor is amikor csak lehetett kerültem a kontaktot vele, és amint lehetett elköltöztünk. Szép lassan kezdett beletörődni a helyzetbe, de sose lett az igazi a kapcsolatunk. Évekkel később próbálta helyrehozni, de akkor már nem tudott kialakulni az az igazán jó anyós-meny viszony. Viszont emiatt a szakítás sose került szóba köztünk a barátommal.


Ma már más a helyzet szerencsére. Azóta harmincas vagyok, a férjem anyukája és családja pedig nagyon szeret, jó viszonyba vagyok anyóssal. Visszagondolva érettebb fejjel most se csinálnám máshogy az exanyóssal mint akkor, szóval nem követtem el hibát, nem is velem volt a gondja. Ez ellen ugyan mit lehetett volna tenni?

2014. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ó engem 10 éve utálnak a párom szülei. Az unoka miatt most erőltetve kedvesek. Nem igazán érdekel bevallom őszintén, nem a párom szüleibe vagyok szerelmes, nem velük élek, nem nekik szültem gyereket. Anyós fortyog és mosolygok. :)
2014. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Eszembe sem jutna.


Nézd, vagy leválsz az apádról és ő tudomásul veszi végre, hogy felnőtt ember vagy és azt teszel, amit akarsz, azzal élsz, akivel TE akarsz, nem ő, vagy előbb-utóbb (inlább előbb) felmar téged a gyűlölködése.


Azt lásd be, hogy itt nem arról van szó, hogy KIT választottál, hanem azt, hogy egyáltalán választottál - és ez a választás nem az apádra esett. Értsd: nem maradtál a kicsi kisfia vagy kislánya.


Nem hagynám el a választottamat, én az apámat és az anyámat hagytam el - mint ahogyan a Bibliában írva vagyon. Ha felnő egy kismadár, akkor saját fészekre vágyik, saját fiókákkal, nem pedig apukára, hogy az holtáig uralkodhasson fölötte.


El kell hagyni apukát és gyűlölködjön magának. Csak azt kapja, amiért megdolgozott.

2014. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

3/4 évig bírtam a napi szintű üvöltözést miatta. Aztán elköltöztem a páromhoz és az apjához. 3 évig laktunk az apjánál,majd felköltöztünk pestre. Apámmal 3 éve nem beszéltem. Anyukám meglátogat évente 4-5ször feljön. 7 éve vagyok a párommal. Apámat szánni tudom ennyi idő után. Amúgy is beteg ember, amit a hugom mesél,az nálam bicska nyitogató. Én kevesebbért jöttem el otthonról. Hugom is alig várja,hogy léphessen. Egyedül bátyám a szent. Ő kibéleli a családi fészket. Ki se lehet robbantani :D Ideális 28 éves.


25N

2014. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!