Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom megütött az anyja miatt?

A párom megütött az anyja miatt?

Figyelt kérdés
Ma anyósom azzal állt elő, hogy rágjam le a négy hónapos gyerekem körmét. Nagyon kikeltem magamból és azt mondtam neki, hogy ne pofázzon bele az én dolgomba. Ezért a párom olyan erővel pofonvágott, hogy nekiestem a konyhaszekrénynek. Én vagyok a hibás amiért szóltam anyósnak?
2014. jún. 9. 21:50
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
10%
És akkor ezt bunkó stílussal kell ellensúlyozniuk?
2014. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
86%
Ha ez az én családomban történt volna, akkor az asszonnyal közöltem volna, hogy fogja vissza magát kicsit, miután megkérdeztem anyámtól, hogy ezt az orbitális, egetverő, baromságot hol hallotta. Egyébként az asszonynak igaza van, ha az én anyám mondana ilyen okosságokat nekem is az lenne a véleményem, hogy ne pofázzon bele. Szerencsére anyukám ennél sokkal műveltebb.
2014. jún. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
26%

Ha benned felmerül, hogy hibás vagy, amiért a párod megütött , akkor meg is érdemled, hogy az egész életedet egy állat mellet töltsd...sok boldogságot.

Mennyi önbecsülése lehet egy ilyen embernek?

2014. jún. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
91%

a stílusért? mert az milyen hülye stílus, hogy a gyerek körmét le akarja rágatni az anyjával! honnan lesz valakinek ilyen retardált ötlete?... higiénia... ugyan minek az?

hát én biztos, hogy nem tolerálnám. Az én nevelésembe anyósnak nem lehet beleszólása, ő már lefutotta köreit a saját gyermekeivel, az unokáinak csak élvezze a jelenlétét, más dolga nincs velük. Csak akkor szólhat anyós bele a nevelésbe ha az a gyermek bántalmazását foglalja magában, ilyen esetben kutya kötelessége közbelépni de semmilyen más esetben nem az. Ha a párod meg kismama létedre annyira sem tisztel, hogy pofozkodik akkor meggondolnám, hogy elküldöm melegebb éghajlatra, vagy nem járnék vele az anyóshoz.

2014. jún. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
14%

Én biztos nem ütöttem volna meg a párom, de mondtam volna neki, hogy most akkor kicsit menjen el gondolkozni pár napig máshová.

Mondjuk nálunk egy ilyen beszólás eléggé végleges helyzetet hoz maga után már.

Ezt is családja válogatja, mi megy napi szinten kommunikáció terén.

2014. jún. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
97%

Először is, a gyerek körmét nem RÁGJUK, hanem VÁGJUK. Ki az az undorító ember, aki manapság még rág? Hát hol éltek, a középkorban?

Másodszor: elhiszem, hogy idegesítő lehet, ha anyósod ott van melletted és pampog. Tudom, hogy bosszantó tud lenni. De akkor is meg kell tanulnod kontrollálni az indulataidat és emberi módon kommunikálni.

Harmadszor: ha velem ilyet csinálna a férjem, már nem lenne az. Először is, nőt férfi nem verhet (fordítva sem, persze, de a férfinak nem okozhat maradandó sérülést). Én sosem kultiváltam az olyan családmodellt, ahol az anyós előbbi rangsort foglal el a férfi szemében, mint a felesége. Oké, az anyja, de elég lett volna azt mondania, viselkedjél tisztelettel és ne kiabálj, na, de, hogy megpofoz! Ilyen emberrel együtt lenni, neki gyereket szülni? Sok sikert, angyalom.

2014. jún. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
9%
Mit vagytok kiakadva a köröm rágáson?Az újszülötteknél ez volt anno a módi,nehogy ollóval megsértsék a pici ujjakat.Semmivel nem fertőzés veszélyesebb mint amikor anya bekapja a cumit.4hónaposnak akkor is le lehet vágni ha alszik,nem kap bele.Egyébként szerintem is megérdemelted a sallert.Tiszteld már az anyját nem ordibálsz vele.Semmi rosszat nem mondott,amiért letámadtad.Hogy néz már ki egy kisgyerek össze vissza karmolászva.
2014. jún. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
97%
4 hónapos gyereknek bőven le lehet már VÁGNI a körmét. Valóban annak idején a rágás volt a szokás, anyuka lerágta még a kórházban, hogy ne karmolja ki magát. De levágható, semmi baja nem lesz a gyereknek. Te bunkó voltál, ez tény. De a férjed SEMMI nem jogosítja fel, hogy megüssön. Én akkor szedtem volna össze a cuccom és a gyereket, léptem volna le jó gyorsan. Nincs az az indok amiért meg lehet ütni egy nőt.
2014. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
98%
A stílus nem volt megfelelő, de ez nem lehetett indok arra, hogy a párod megpofozzon. Velem többet nem tenné meg!
2014. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
92%

Fura, az én lányom kétnaposan karmolta össze magát.

Azóta vagom neki, szóval esélye sincs...

Mindezt azért mert a férjem arcán pár helyen most is látszódik a gyerekkori minta. A sebbe bejutott puszi útján vmi kórokozó, és heges maradt...

A sztoriban senkinek sincs teljesen igaza.

Anyós ne durrogjon.

Te ne legyél bunkó.

A férjed meg agresszív.

Ha a három felnőttből egy emberien viselkedett volna, nem lenne kérdés.

2014. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!