Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nemtudom hogy mit kezdjek már...

Nemtudom hogy mit kezdjek már a barátommal. Anyukámnak 2 év után is úgy köszön, hogy "Jónapot! " és ez nemcsak számomra de legjobban anyukámnak esik rosszul. Nem lehet meggyőzni hogy ez illetlenség és túl hivatalos. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 13:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
25%
Parasztos... Hat pl a gyerekem egyik tanitonoje koszont mindig Jo napot-ot, a kivanok nelkul... En se rajongok erte, de meg mindig jobb, mint a csokolom. Az viszont meg mindig nem derult ki, hogy te mit varsz tole, hogy kosoznjon, kerdezo. Az sem, hogy mennyi idosek vagytok
2014. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%
A jó napot kívánok pedig túl hosszű egy gyors köszönésnek szerintem ... Ha olyan hangsúllyal mondja valaki, akkor a kívánok nélkül se parasztos
2014. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

A csókolom udvariasabb,közvetlenebb tehát ezt... A Jónapot errefele nem szokás...

Mindketten 25 évesek.

2014. júl. 20. 14:31
 14/33 anonim ***** válasza:
89%

Csóklom...(nem elírás) mennyivel jobb?

Napszaknak megfelelően köszön. Hogy kellene?

AgggyonIsten?

2014. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a csókolom kicsit gyerekes, bár közvetlenebb mint a jónapot.
2014. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a csókolomrol mindig az jut eszembe, hogy kisgyerek köszön a felnőttnek......
2014. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
83%
Nehogy már azt is meg akarjátok szabni hogy köszönjön :D
2014. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom merrefelé laktok, de nálunk azt verték a fejünkbe általános alsó tagozat óta, hogy csókolommal csak a gyerekek köszönnek (középiskolában volt olyan férfi tanár aki az egyik lánynak oktató jelleggel azt mondta mikor véletlen így köszönt, hogy "csókoljad"). Ha nem engedi anyukád a tegeződést, akkor nem tudom miért esik neki rosszul, hogy "hivatalos" formában köszön a barátod. Én pl csak 80 éves rokon néniknek szoktam csókolommal köszönni, de ezt is inkább csak a megszokás miatt.


Tehát te nem sokat fogsz tudni tenni. A barátod így köszön magázódva és pont. Beszéld meg anyukáddal, hogyha a tegeződést nem engedi, akkor szokja meg. Én a tegeződés felajánlása után se tudtam tegeződni egy darabig és nem borult ki rajta barátom anyukája, mert köszönni már tudtam hellóval. Ez volt a kompromisszum, mert a sziára se állt rá a szám.


24N

2014. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
96%

Szegény pasas! Ilyeneken problémázni, most komolyan? A jó napot illetlenség? Ha azt mondaná neki, hogy csá mutercsótány, az lenne illetlenség:D

Ha meg anyukád nem engedi, hogy tegezze, akkor az ő hibája. Valahol érthető, hogy egy 25 éves pasi nem szívesen köszön egy középkorú nőnek csókolomot. A gyerekek köszönnek így, meg a felnőttek az időseknek.

2014. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
10%
A Jónapot! bizony elég modortalan finoman szólva. Engem mindig úgy neveltek, hogy Jó napot KÍVÁNOK! Mibe kerül hozzátenni, hogy kívánok? Egyszerűen tahóság és kész...
2014. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!