Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nemtudom hogy mit kezdjek már...

Nemtudom hogy mit kezdjek már a barátommal. Anyukámnak 2 év után is úgy köszön, hogy "Jónapot! " és ez nemcsak számomra de legjobban anyukámnak esik rosszul. Nem lehet meggyőzni hogy ez illetlenség és túl hivatalos. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 13:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
84%
A csókolom ciki, félreérthető, felénk csak a 70 éves mamikáknak köszönnek így az ovis gyerekek. Egyáltalán nem udvariasabb. Ha már bele kell kötni, akkor jó napot KÍVÁNOK, vagy kézcsókom. De nem értem, miért ekkora baj...
2015. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
68%

Van összesen 5 nagynéném és 6 nagybátyám. Az egyikük (nő) nem engedte, hogy tegezzük, pedig az ő gyerekei mind tegezték a szüleimet. Már a nagyapám is szerette volna, hogy tegezzem, de azt mondta, furcsa volna, hogy a lányát meg nem tegezem.

Nálam fiatalabb ismerőseinek is megengedte, de nekem/tesóimnak nem. Egy idő után (már 30 körül) átálltam a jó napot kívánokra, amin felhúzta magát. Mondtam, hogy a csókolom egyszerűen kínos, letegezni meg nem akarom. Mire ő: ki mondta, hogy tegezz? Mondom: senki. Erre persze nem volt mit reagálnia.

Tipikusan hatalomfitogtatás volt, azt akarta érzékeltetni, hogy mennyivel felettem áll.

Anyádnak azért esik rosszul, mert a barátod nem alázkodott meg neki annyira, mint szerette volna. Bizony, felajánlhatná a tegeződést, vagy visszamagázhatná - ahogy a szüleim is teszik, nagyon helyesen. Vagy felajánlják a fiatal felnőtteknek a kölcsönös tegeződést, vagy ők is magázzák őket.

2015. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
58%
A barátod - ha azóta megvan még - helyében kikértem volna magamnak, hogy akkor a csendőrpertut is mellőzzék. Gondolom, nekik eszükbe nem jutott magázni a srácot.
2018. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!