Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nemtudom hogy mit kezdjek már...

Nemtudom hogy mit kezdjek már a barátommal. Anyukámnak 2 év után is úgy köszön, hogy "Jónapot! " és ez nemcsak számomra de legjobban anyukámnak esik rosszul. Nem lehet meggyőzni hogy ez illetlenség és túl hivatalos. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 13:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%

Jesszusom! Ez probléma? A probléma az lenne, ha verne, vagy inna.

Így köszön, és kész. Ő biztos így szokta meg.

2014. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
19%
Én is Jó Napot köszöntem az anyósnak és az ottani hölgykoszorúnak, amit kifogásoltak. Nem esett le a kezemről a karikagyűrű, így onnantól Csókolomot köszöntem. Béke és boldogság. Na ezt így kell.
2014. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
Édesanyád újítson nyelvet, és akkor majd javasolhat alternatívákat a barátodnak a köszönésre. Egyébként az etikett vagy illem (vagy nevezzük bárhogyan) szerint a "csókolom" lenne az igazán illetlen. Vagy esetleg édesanyád kilencven körüli "mamókának" érzi magát? Mert, ha nem akkor ez esetben javasolnék neki egy könyvet a protokollról és a köszönési formák világáról, vagy van egy ennél egyszerűbb lehetőség is! A tegeződés.
2014. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Pirinyo14 válasza:
9%
Szia! Ott kezdödik, hogy a Jó Napotot meg sem türném, mert az parasztos. A Jó Napot Kívánok az igazi. ( Magyar etikett - Köszönési Norma... Egyébként akkora paraszt vagy 23/23 hozzáíró...
2014. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
92%

Én azt nem értem hogy a Jó Napot! miért parasztos? :D

a hangsúlyon múlik minden...én pesti vagyok és elég sokan így köszönnek "egyszerűen" ,hogy Jó Napot!

2014. júl. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
71%
Én miért is vagyok paraszt, kedves 24-es? Majd, ha én is ilyen bunkó leszek veled, akkor majd te is megengedhetsz magadnak ilyen stílust, addig viszont csak magadat minősíted ezzel. Meg a jólneveltségedet, ha már a kérdésnél tartunk. Mondjuk, az ilyen tudatlanokat, mint Te is vagy, ez általában nem szokta érdekelni - csakhogy érezd a törődést, meg a saját stílusodat ;).
2014. júl. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%

Én se értem 24-t.

Ja és mondja már meg valaki, hogy egy gyors találkoznásnál, ahol egy tegeződős ismerősnek két szótaggal köszönsz, és néha az is kevés, hogyan tegyem hozzá, hogy kívánok, és miért baj, hogy siet vele az ember és rövidít? Sajnálom, aki ezt magára vszi, és akinek ez parasztság, rosz lehet ennyi zizivel élni

2014. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
15%
Na, ja... mit is írtam az utolsóhoz hasonló emberekről? JA, igen! Sosem fogják megtanulni normális hangnemben kifejezni a gondolataikat, és utána pedig megsértődnek, ha a saját stílusuk köszön vissza rájuk.
2014. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
90%

Változik a norma. A jó napot, jó reggelt köszönésekhez tényleg illik hozzátenni, hogy "kívánok", de talán az angol hatására ezt egyre többen elhagyják.

Engem is zavar, de azért nem szoktam kioktatni a huszonéves lányaim barátait. Viszont mikor a fiújukat a 80 körüli nagymamának akarták bemutatni, javasoltam, hogy oktassák ki a srácot, a nagymamának "Csókolom esetleg Kezitcsókolom" jár, persze csak ha jók akarnak lenni nála.

2014. júl. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Pirinyo14 válasza:
0%
28-ka innen is puszikállak... ;)
2014. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!