Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért nem tegezhetem?

Szerintetek miért nem tegezhetem?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a barátommal 2 éve együtt vagyunk és szinte mindig én járok hozzájuk, nagyon sokat ott vagyok, és elvileg szeretnek is. Barátom anyukája kb. 2 hónap után felajánlotta a tegezést, az apjánál is direkt rákérdezett a barátom tesója, de nem mondott rá semmit és azóta is magázom. De annyira zavaró már hogy csak mindig én köszönök csókolomot, ez is olyan bénán hangzik, de most "jó napot" meg "viszlát"-ot se köszönhetek neki 2 év után mert az meg olyan hivatalos, amúgy 48 éves. És az is olyan furcsa, hogy a barátom haverjai akik velünk egyidősek, simán letegezik. Szerintem meg részemről illetlenség volna, ha csak letegezném anélkül, hogy engedélyt adott volna rá, de a csókolom is zavar.. Most nem tudom velem van-e baj... barátom lánytesójának a párja is tegezheti, ők huszonévesek. Szerintetek? :(
2014. aug. 14. 15:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod, hogy ők kérdezték?
2014. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, én egy ideig jónapotoztam a haverom fiatalos anyját, aztán meguntam, pláne, hogy egyoldalú volt. Azóta tegezem, nincs belőle gond, miért is lenne. :)
2014. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%
Köszönj nyugodtan "jó napot kívánok"-kal, én is ezt tettem anno, nem fogok senkit csókolomozni, felnőtt nő vagyok, ahogy te is. Ő az aki ragaszkodik a magázódáshoz, Magyarországon pedig ez a hivatalos köszönés: jó napot. Ja és magázd, nehogy tetszik-ezzél, mert az már tényleg nagyon ciki.
2014. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%
Én 30 évesen is magázom pedig háromszor annyi ideje is vagyunk együtt mint ti. Még nagyon fiatal vagy, pár év múlva lehet felajánlja lehet nem. Ez azért annyira nem nagy probléma, napszakhoz adódóan mindig lehet köszöni.
2014. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
9%
Én tegezném. A legrosszabb esetben sem lenne gorombább, mint az ő részéről az, hogy csak én magázzam.
2014. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
80%

Igazából, ha ő elvárja, hogy magázd, akkor te is elvárhatod. Ha elmúltál 18 akkor mindenképpen. Persze, ezt most így hogyan mondanád neki, meg minek, hogy akkor ön is magázzon.

Mondjuk ez engem is nagyon zavar. Barátom tegezi a szüleimet, de én még véletlenül sem tegezhetem az övéit. Persze ők tegeznek és folyton a fizetésemről, gyerektartásomról, ösztöndíjamról, kiadásaimról stb. faggatnak. Nem tudom, mi lenne fordított helyzetben.

2014. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
60%
Magázd és ne csókolomozz, mondd neki, hogy jó napot, viszontlátásra, ha zavarja, akkor majd megkér, hogy tegezd, ha nem, akkor így a jó.
2014. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg nem illik letegezni valakit, akivel ez nincs megbeszélve. Itt nyilván egy középkorú emberre gondolom, nem két tizen-huszonéves, mert azok nyilvánvalóan tegezik egymást. A barátod négyszemközt kérdezzen rá az apjánál, hogy mi az oka annak, hogy ő nem ajánlotta fel. Ha nincs semmi oka, akkor azt is mondja meg az apjának, hogy a következő alkalommal, amikor találkoztok, az apja ajánlja fel a tegeződést, hogy ne legyen senkinek se kellemetlen és közvetlenebb legyen a viszony.
2014. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

1#, onnan tudom, hogy egy asztalnál ültünk mindannyian, amikor barátom anyukája felajánlotta a tegezést, és rögtön meg lett kérdezve az apja is ott előttem, de nem mondott rá semmit.

2#, lehet hogy nem lenne semmi gond, de nem is merem letegezni, valahogy az van bennem, ha nem ajánlotta fel akkor nem szabad. Pedig mivel ugye sokat vagyok nálunk, teljesen családtagként kezelnek, és ez a magázódás olyan rosszul esik nekem..

2014. aug. 14. 15:50
 10/42 anonim ***** válasza:
23%

"Nem tudom, én egy ideig jónapotoztam a haverom fiatalos anyját, aztán meguntam, pláne, hogy egyoldalú volt. Azóta tegezem, nincs belőle gond, miért is lenne. :)"


Azért más, ha a haverod anyjáról van szó, vagy azéról, akivel jársz.

2014. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!