Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért nem tegezhetem?

Szerintetek miért nem tegezhetem?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a barátommal 2 éve együtt vagyunk és szinte mindig én járok hozzájuk, nagyon sokat ott vagyok, és elvileg szeretnek is. Barátom anyukája kb. 2 hónap után felajánlotta a tegezést, az apjánál is direkt rákérdezett a barátom tesója, de nem mondott rá semmit és azóta is magázom. De annyira zavaró már hogy csak mindig én köszönök csókolomot, ez is olyan bénán hangzik, de most "jó napot" meg "viszlát"-ot se köszönhetek neki 2 év után mert az meg olyan hivatalos, amúgy 48 éves. És az is olyan furcsa, hogy a barátom haverjai akik velünk egyidősek, simán letegezik. Szerintem meg részemről illetlenség volna, ha csak letegezném anélkül, hogy engedélyt adott volna rá, de a csókolom is zavar.. Most nem tudom velem van-e baj... barátom lánytesójának a párja is tegezheti, ők huszonévesek. Szerintetek? :(
2014. aug. 14. 15:39
1 2 3 4 5
 41/42 anonim válasza:
60%

Az egyoldalú tegezés más néven cselédpertu vagy csendőrpertu azt fejezi ki, hogy az illető (idősebb ember), aki tegez Téged anélkül, hogy Neked felajánlaná a tegeződést (és emiatt Te őt magázod) kevesebbnek tart Téged mint saját magát. Én az ilyen helyzetekben sajnos kivétel nélkül ezt tapasztaltam, mindegy, hogy vadidegenről vagy olyan valakiről van szó, akivel egy családba kerülhetsz. Vannak idősek, akik a koruk miatt többre tartják magukat a fiataloknál, de ennek semmi ésszerű indoka nincs. Attól még, hogy valaki idős, nem feltétlenül bölcs, aki pedig bölcs, az már megtanulta az életben vagy mindig is tudta azt, hogy az embertársait koruktól, nemüktől stb. függetlenül illik tisztelni, magával egyenrangúan kezelni. A Ti esetetekben két lehetőség van: vagy kölcsönösen magázzátok egymást vagy kölcsönösen tegezitek. Attól még, hogy fiatal vagy nem vagy kevesebb senkitől és ha nem tetszik valami ugyanúgy megmondhatod a véleményedet. Sajnos manapság nem divat az őszinteség, megbeszélni a problémákat és az emberek gyakran nem tartják tiszteletben egymást, kritizálnak (talán azért mert őket sem tartották tiszteletben soha). Szerintem állj ki magadért bátran és mondd meg a barátod apjának, hogy zavar az egyoldalú tegezés! Ha Te nem állsz ki önmagadért, más nem fog! Itt az ideje, hogy gyakorold hogyan kell őszintén és udvariasan közölni a környezetedben élőkkel a véleményedet, igényeidet. Lehet, hogy nem könnyű, de ha megtanulod ezt, akkor más helyzetekben is képes leszel magad mellé állni és nem válsz majd olyan emberré, aki manipulál másokat, ahelyett, hogy frankón megmondaná a véleményét illetve nem leszel pár évtized múlva annyira rugalmatlan, hogy ráerőltesd az egyoldalú tegezést a leendő menyedre/vejedre, pusztán mert Te is eltűrted annak idején. Azzal soha nem törődj, hogy mások mit gondolnak vagy mondanak Rólad azért, mert ki mersz állni önmagadért! Nem felelhetsz meg állandóan mindenkinek és nem is kell! ELsősorban önmagadnak felelj meg, ha nem tetszik valami, ne tűrd el! Csak így leszel igazán kiegyensúlyozott ember. Ha pedig a barátod apjának nem tetszik, hogy egy határozott személyiség vagy, ha nem becsüli az érzéseidet, az már az ő problémája, nem a Tiéd.

A csókolomról pedig annyit, hogy engem 13 évesen kezdett el zavarni, hogy így köszönjek felnőtteknek, ott áttértem a "Jó napot kívánok!"-ra. Volt olyan felnőtt, akinek ez nem tetszett, de én azt tettem, amit helyesnek éreztem és azóta sem bántam meg. Örülök annak, hogy soha nem kell másokat lekezelnem semmilyen formában azért, hogy valakinek, értékes, tiszteletreméltó embernek érezzem magamat a saját magammal szemben.


36/N

2014. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
Kedves 41-es válaszoló! érdeklődéssel olvastam a magyarázatod, mivel nekem is hasonló problémám van mint a kérdezőnek. Nekem a párom, (akivel 9 hónapja vagyunk együtt )szüleit magázom....furcsa mert az ex szülei rögtön mondták hogy tegezzem őket :O néha úgy érzem, hogy kevés vagyok nekik :O
2014. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!