Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben a helyzetben ti mikor...

Ebben a helyzetben ti mikor közölnétek anyósotokkal, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

Anyósom utál engem. Nagyon csúnyán összevesztünk, néhány hónapja, amikor minősíthetetlenül beszélt, ordítozott velem, csak azért, mert szerinte nem vagyok a fiához való. Azóta nem beszéltünk vele sem én, sem a férjem.

Időközben kiderült, hogy kisbabát várok, most vagyok 8 hetes. Nem tudom, mikor mondjam el anyósomnak, ugyanis pontosan tudom, hogy jönne az álszent dumájával, hogy ő mennyire imád engem és ne haragudjak, amiért hülyeségeket mondott a múltkor, már nagyon megbánta, stb. De ezt persze csak a gyerek miatt mondaná, mivel egész eddig eszébe sem jutott bocsánatot kérni tőlem, sőt az egész rokonságot telekürtölte azzal, hogy én mekkora szemét vagyok.

És nem nagyon szeretném ennek a tortúrának kitenni magam, meg idegeskedni anyós kétszínűsége miatt, viszont előbb-utóbb mégis muszáj közölni vele, hogy gyerekünk lesz.


Ti mit tennétek, hogyan csinálnátok?



2014. aug. 25. 11:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt tudom javasolni, hogy a férjed mondja el a hírt. Végül is az ő anyja, neki kevésbé kellemetlenebb.
2014. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%
Jajj! És gratulálok a babához! :)
2014. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Nalunk is az van mint a 8- as valaszolonal.1,5 hetem van a szulesig.1x voltunk nala a terhesseg alatt

Nem nagyon hatotta meg hogy unokaja lesz.ram sem volt tekintettel mig ott voltunk.Egyszer sem telefonalt.ha megszuletik a babo meg tobb balhera szamitok.


A kerdesedre valaszolva hiaba nem beszeltek vele,azert mondjatok el neki.De varjatok a 12-ik hetig.mi is csak ezutan kozoltuk vele. :)

Megvaltozni sose fog.Egyikse :)

2014. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a gyerek születése után több vita lesz. Nálunk sajnos ez a helyzet. Én rosszul csinálom a dolgokat stb. Persze ő már 3 gyereket felnevelt ő mindent tud stb. Szerintem közösen mondjátok el. Amúgy 12 hétog én várnék.
2014. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben biztos azt csinálnám, hogy megmondanám a férjemnek, hogy közölje anyukával egyedül a jó hírt, én nem lennék ott az tuti. Utána persze a gyereket láthatná, ha a férjem átviszi, de anyukát biztos nem látogatnám meg többet. Ordítozik, meg lehord téged a család előtt... hát akkor egye meg amit főzött...
2014. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%

Ja hát igen...Mi mindent rosszul csinálunk. Ök a "tökéletesek" csak mi felejtettük el :DD

A férjem...hála isten ha anyós olyat mondd vagy tesz amivel engem bánt,azonnal helyreteszi,nem habozik.

:)


Ja és mi amúgy telefonon közöltük vele.

Reakció rá: "Komolyan?Nem mondod...majd elhiszem ha az orvos mondja".Ekkor már elmúltam 12 hetes :)

38 hetes vagyok és a mai napig nem hagyta el egy "gratulálok,jajj de örülök" a száját :)

2014. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ez olyan nehéz! Addig lesznek anyós viccek, amíg a nők elég bölcsekké válnak ahhoz, hogy belássák el kell engedni a kisfiukat és el kell felejteni a rivalizálást a fiuk választottjával. Ennek megoldása most már a férjeden múlik! Nyugodtan elmondhatod neki, hogy az ő feladata és felelőssége közölni az ő általa a kapcsolatotokba hozott emberekkel, hogy lehet békén hagyni téged, most már Ti ketten, és hamarosan hárman alkottok egy családi közösséget. Szeretettel lehet hozzátok kapcsolódni, más energetikával meg tartsd magad a lehető legtávolabb! Egyébként meg most csak a picire és Magadra koncentrálj, ne agyalj rajtuk, ha kibírod! Sokkal fontosabb a Ti egészségetek most, mint a mama játszmája! Egy gyermek fel tud nőni nagyszülők nélkül is, persze tudjuk, hogy az a cél, hogy ők is jelen legyenek. Ha más nem, a Te oldaladról ott lesz a Család! Szóval, ahogy itt sokan mondták, bízd a férjedre, akár jelen is lehetsz, csak ne szólalj meg..:)
2014. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!