Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A 3 éves gyerekem nem akar...

A 3 éves gyerekem nem akar találkozni anyósomékkal (én sem). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk házasok a férjemmel. Soha nem voltunk jó viszonyban. Évek alatt csak romlott, de mindig tartottuk velük a kapcsolatot. Sokat veszekedtek velünk, ha valamit nem az ő elképzelésük szerint csináltunk (pl. ha nem abban a boltban vásároltunk, ahol ők mondták)

Mikor megszületett a gyerekünk, hetente eljöttek. Nekem nagyon megterhelő volt, mert majdnem elvéreztem a szülőágyon és fél évig nagyon gyenge voltam. De nem szóltam, hagytam "unokázni" őket - igaz, soha nem foglalkoztak a gyerekkel mikor ide jöttek. 2 évig legalább havi 1x találkoztunk. De állandóan kritizáltak, a rossz alvó gyerekhez mindig alvásidőben állítottak ide (10 percre laknak tőlünk, külön kértük őket, hogy ne akkor jöjjenek, telefonálunk, ha felébred). Anyós egyszer "kitépte" a kezemből a gyereket, mikor nem akart menni hozzá. Azóta a gyerek hallani sem akar róla, hogy elmenjünk hozzájuk vagy ide jöjjenek hozzánk. Egy ideig még győzködtem a gyereket, hogy miért "kellene" találkozni velük, de már nem akarom... Nemsokára megszületik a második baba, nincs energiám már anyósékkal harcolni. A férjem viszont még mindig reménykedik, hogy valamikor hátha jóban lennénk - mindenki együtt. Mit tegyek?


2014. okt. 30. 10:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
92%

Miért olyan hihetetlen h nem akar menni 3 évesen??? Akkor már elég akaratosak és tudják mit akarnak!



Mondjuk azt sem értem te minek lovagolsz a témán, ha nem foglalkoznak a gyerekkel?? Nem jönnek azt kész! Minek mennének v mennétek ha nem foglalkoznak vele?

2014. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
52%
3 évesen sok mindent nem akar a gyerek, pl enni, inni, szarni, oviba menni, pedig semmi rossz nincs benne. Ezért nevetséges.
2014. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
20%
Azon nevettem egyébként, hogy ugy beszélsz szegény gyerekröl, mintha legalàbbis 13 éves lenne.Egy 3 évesnek még halvàny fing fogalma nincs rola, hogy a nagyszülök rosszak, hacsak nem verik vagy ilyesmi.Amugy sztem a férjedre valo tekintettel lehetnél kicsit elnézöbb a nagyszülökkel, mert én nem làtok olyan sulyos dolgot itt, ami miatt ne lehetne velük legalàbb làtszolag joban lenni.
2014. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
94%

Kishúgom, mikor 3 éves lehetett kb. szintén nem akart soha átmenni a mamánkhoz, ő mondjuk azért, mert a mama nem foglalkozott vele, nem csinált neki programokat. Ha valamit kért tőle, pl. hogy olvasson fel neki, akkor elhárította a dolgot azzal az ürüggyel, hogy "a mamának rossz a szeme". Eég hamar leesett neki, hogy a mamánál lenni nem olyan buli, persze csak átvittük.

Hát Kérdező, nem tudom, ez nehéz helyzet. Az azért elég durva, hogy alvásidőben beállítanak. Én sem engedném be őket ilyenkor, ahogy azt már írták. Vagy ha ennyire nem akarsz velük találkozni, akkor menj el addig, amíg jönnek, mondjuk barátnőkhöz, kávézni, vásárolni stb. és akkor a férjed együtt lehet a szüleivel és te is szabaddá válhatsz egy kis ideig.

2014. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mondd meg a férjednek, hogy vigye át ő (te amúgy sem szívesen mész), ha rá tudja beszélni.

Amúgy, ha egyszer egy ilyen sokk érte, amit írtál, simán el tudom képzelni, hogy irtózik anyósodtól és mivel kicsi, még őszintén kimondja.

2014. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem ezt a sok lehurrogást, a 3 éves még kicsi de nem hülye. Valakit kedvel, mást meg nem, és nem feltétlen alaptalanul. Anyukának tényeg ki kéne nevetni a gyereket, ugyan kicsim, te még nem tudod mi jó neked? majd én megmondom, hogy szeretsz oda járni?

Szóval, én is tekintettel lennék rá, nem vinném, vigye apa ha akarja, vagy jöjjön az anyós hozzátok.

2014. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell kinevetnie a gyereket. De egy hároméves gyereknek maximum annyi döntési joga van, hogy a szülő által elővett cipők közül kiválaszthatja, hogy melyiket vegye fel, vagy hogy melyik mesekönyvből olvassanak neki abból, ami a szülő kezében van.

Nevetséges, hogy egy 3 éves kisgyereket felnőttként akarnak kezelni.

2014. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
72%

Na, megjöttek a trollok. Gondolom, mindenki megtapasztalta már a saját bőrén, milyen egy "mintaanyós", azért írnak ilyen okosságokat.

Az, hogy a férjed vigye át a gyereket, számomra is jó megoldásnak tűnik. Ha meg mindenképpen menni akarnak hozzátok, állj végre a sarkadra, és húzd meg a határokat. Mondd meg nyugodtan, hogy alvásidőben nem és pont. Nem engeded be őket. A férjednek mondd el, hogy ez téged mennyire idegesít, és próbálja meg ő is normálisan kommunikálni feléjük - úgysem fogják megérteni. De ha mégis odamennek, nem kell őket beengedni. Lesz belőle balhé először, de majdcsak leesik nekik lassan a tantusz.

2014. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
93%
Hát, elég rossz a helyzet. de valóban csak akkor tudsz ellene tenni, ha a sarkadra állsz, és ez konfrontáció nélkül nem fog menni. A férjednek is a sarkára kell állni, és igenis megmondani a szüleinek, hogy akkor jöjjenek, ha éppen Nektek is jó. Telefonáljanak ha akarnak jönni, és megmondjátok, hogy ráértek-e. Legyetek mindketten határozottak, és mondjátok meg, hogy ez a Ti életetek, és hogy nem kellene már ennyire beleavatkozni. A gyereket meg nem lehet rá eröltetni senkire. Ha normalizálódik a helyzet, akkor változni fog Ő is.
2014. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"egy hároméves gyereknek maximum annyi döntési joga van, hogy a szülő által elővett cipők közül kiválaszthatja, hogy melyiket vegye fel"

Szerintem ez koránt sincs így. Attól, hogy 3 évesen nem akarok ráerőltetni olyan dolgot, ami láthatóan kifejezetten feszélyezi, nem hinném, hogy 'lovat adok alá' hogy átvegye az irányítást.

Miért ne tudhatná egyébként, hogy nem jó emberek? Csak azért mert az apjának a szülei, számára nem eleve adott, hogy szeretem őket és kész - mert "nagyszülők". Az ilyen hozzáállás miatt van még sajnos ma is olyan, mikor gyereket molesztálnak (pl. tanárok) de a szülő nem a gyerekének hisz, mert hát mégis az okos diplomás 'felnőtt' az, aki tudja mi a jó és mi nem... már bocs...

Eddig semmit nem tettek azért, hogy jóban legyenek a gyerekkel. Hiába jöttek hetente, hogy lássák a szomszédok, hogy jönnek, mert a 4 falon belül ugyanúgy leszartak minket.

2014. okt. 30. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!