Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagálom vagy jogos a...

Túlreagálom vagy jogos a "féltékenységem"? Mi lehet itt a megoldás?

Figyelt kérdés
Párom anyja és párom testvére együtt laknak, párom kiment külföldre dolgozni, hogy a felgyűlt adósságot ki tudja fizetni. Ennek 3 éve. Havi szinten eddig kb 150000 Ft-ot küldött haza. Pár nagyobb hitel lement de még most is van, hogy pluszban küld. Közben ő meg kint majdnem belegebed a munkába. A ház mégis koszos, és ha párom hazajön külföldről amíg itthon van ő finanszíroz mindent úgyhogy elmegy itthon pár hét alatt majdnem 200000 Ft-ja. Mert mindig akkor finom kaja kell, meg ez meg az amivel persze a páromat kényezteti az anyja de nem a saját pénzéből. Ő szociális járadékot kap a testvére elég keveset keres. Lassan otthagyná a külföldi melót és vennénk házat. De nem tudom ha hazajön akkor majd az itthoni fizetésből hogy finanszírozza a mostani életszínvonalukat még pluszban a testvérééknek. És fáj látnom hogy mennyit dolgozik és még sincs semmije. Annyira dühít a helyzet, hogy majd felrobbanok, hogy a mi közös életünk alig alakul mert mindig kell a pénz haza. :( Anyja szerintem úgy képzeli majd ő otthon marad nem költözik el. Ezt a házvásárlást most fogjuk az anyjának megmondani. Biztos gonosz vagyok de nagyon zavar!!!
2014. nov. 17. 15:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál a kérdésemre, viszont elmondom, hogy abban az esetben, ha a hitel ingóságokra volt felvéve, egyáltalán nem támogatnám többé őket.

Nem szép dolog igy "cserbenhagyni" a családot, de miért nem lehet addig nyújtózni ameddig a takaró ér?

2014. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Bocsi valóban kifelejtettem. Bevásárlókártyák, provident személyi kölcsön. Amik mivel nem lettek fizetve évekig több százezres kamattal voltak terhelve. emlékszem egyszer jött egy ilyen csekk 980000 Ft-ról Azt hittem leesek a székről.
2014. nov. 17. 16:58
 13/20 anonim ***** válasza:
46%

Volt egy ilyen eset az ismeretségi körömben. Kicsit más, de nagyon hasonló.

A férfinek az anyja és a testvére nagyon eladósodott és a férfi, nevezzük Gézának, hogy segítsen nekik hitelt vett fel, hogy az anyját és a testvérét ne lakoltassák ki. Fizette szépen a hiteleket, amíg bírta, közben neki is párja lett, akivel közös jövőt tervezett.

Vettek is házat közösen, de persze új asszonynak nem tetszett, hogy a férj a keresete nagy részét az anyjának adja.

Az asszonyka szerette volna, ha valahogy ő is részesülne és nem akarta, hogy ő is szenvedjen azért, mert a párja rokonsága felelőtlen volt.

Géza anyja csak széttárta a kezét és azt mondogatta, hogy nincs más aki segítene rajta.

A férfi csapdába került és eléggé kilátástalannak látta a helyzetét. Sok éjszakát átpanaszkodott nálunk.

A legfőbb gondja az volt, hogy egyedül maradt a problémájával.

Végül fölakasztotta magát.


Nehéz ügy!

2014. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%

épp hogy kimászik az adóságból és ugorjon bele egy újabba mert neked ház kel, meg cuki babóka...

emeld meg a pi'ád és te is menj ki dolgozni majd jó 10 év múlva akarj te saját házat...

2014. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Írtam én olyat valahol is, hogy HITEL, meg ő egyedül vegye? Vele dolgoztam és fogok is még kint és felesben hitel nélkül veszünk házat!! Szerinted még elvárnád, hogy még rám is dolgozzon!!
2014. nov. 17. 20:02
 16/20 A kérdező kommentje:
És nem kell 10 év... Nagyon felhúztad magad!
2014. nov. 17. 20:03
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell elítélni a barátnőt! Azért mert én úgy döntöttem hogy vállalom a kinti létet és elég nehéz melót, hogy pár éven belül megvalósítsuk amit itthon 20 év alatt sem? Mert szeretnék dolgokat? Hitel pedig elvből egyikünk sem vesz fel!! Mindenki egyből azt hiszi én itthon ülök, meresztem a s.ggem és várom a készet!
2014. nov. 17. 20:06
 18/20 anonim ***** válasza:
6%
pontosan azt teszed várod hogy az anya helyet rád költsön
2014. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem csak neki is vannak álmai mint jogsi autó ház. Én csak jobb életet szeretnék neki, mint edig volt és szeretném ha többet gondolna magára. Én sosem kértem költsön rám úgy gondolom mindennek felesben kell lenni. Én így érzem. Szerinted miért rám költi egyébként ha felesbe megy?
2014. nov. 17. 20:41
 20/20 anonim ***** válasza:

1. A kedves mamának vagy dolgoznia kellene, vagy, ha nyugdíjas, akkor alapból abból gazdálkodnia. Ha valami rendkívüli kiadás lenne, amire neki nem jut, segítsen mindkét fia, ne csak az egyik.


2. Aki együtt él valakivel - most mindegy, hogy külföldön dolgozik, vagy itthon-, az az ő új családja, vagy leendő családja. Tehát elsőrendűvé válik, első lett a sorban a jövendő család, amit ketten együtt alapoznak meg.


Ennek része, hogy közös döntés alapján saját otthont akarnak teremteni, amit közösen fizetnek ki.


Innen már kívül álló a szülői ház.

A szeretetet nem kérdőjelezi meg, ha sorban a második lesz a mama, akivel már nem él együtt, tehát nem köteles hozzájárulni a háztartáshoz sem.


Jogos az élettárs igénye.

2014. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!