Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit gondoltok erről? Csak...

Ti mit gondoltok erről? Csak szerintem volt gonoszság tőle?

Figyelt kérdés

Ma az oviból délben kellett elhozni a gyerekeket, mert továbbképzés volt az óvónőknek. Mivel 2 óráig dolgoztam, a férjem pedig Budapesten van, megkértem anyósomat, hogy hozza el ő az 5 éves fiúnkat. Húzta egy kicsit a száját, de belement. Dél előtt 20 perccel felhívott, hogy ő mégse tud menni, mert lekéste a buszt reggel a piacról hazafelé és emiatt teljesen el van csúszva, nem tudja magát utólérni. Mondtam, hogy de senki más nem tud menni, ha már megbeszéltük ne hagyjon cserben. Hát, de neki most erre nincs ideje, és amúgy is magunknak vállaltunk gyereket, oldjuk meg, aztán letette a telefont. Mégis milyen kifogás volt ez? Ha reggel késte le a buszt miért 20 perccel dél előtt hívott fel? Tudom, ezt nem tőletek kellene kérdeznem.

Végülis megtudtam oldani nehezen, de akkor is gonoszságnak tartom ezt. Mi mindig megyünk, ha neki kell segítség.Sőt, volt, hogy szabadnapot vettem ki, hogy elvigyem Debrecenbe orvoshoz (Nyiregyházán lakunk), hogy ne kelljen buszoznia.

Nem akarom túlreagálni, és egyébként kedvelem őt, de ez most rosszul esett.


2014. nov. 20. 15:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát, ha ez máskor is megtörtént már (mármint,hogy nehezére esik szívességet tenni), akkor kezdeményeznék egy beszélgetést vele, hogy konkrétan mi a problémája. Sokat veszitek igénybe a segítségét? Néhány nagyszülő úgy érzi, ő már megtette a kötelességét, felnevelte a gyerekeket, az unokákat már tehernek érzi, és most már ő akarja élni világát. Más nagyszülő meg épp az unokájánál akarja bepótolni azt,amit a gyerekénél elmulasztott,stb. Embere válogatja. Tényleg inkorrekt volt tőle, nekem úgy jön le, mintha direkt ki akart volna szúrni veled.Főleg, hogy csak 20 perccel dél előtt szólt...Ha csak most először történt ilyen, akkor lehet, hogy csak rossz napja volt, nem volt kedve,stb.stb. Bár számomra ez elképzelhetetlen, nemhogy örülne, hogy az unokájával lehet... Nyilván az lett volna a legkorrektebb, ha már reggel szól. De vajon mi volt az a fontos, az unokájánál is fontosabb, amivel nem tudta utolérni magát? Így viszont nemcsak az unokájával, valahol a fiával is kiszúrt...
2014. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Talán kétszer kellett megkérnem, hogy segítsen. Egyszer, mert apukám kórházba került, és oda nem akartuk magunkkal vinni. A másik alkalom még régen volt, pontosan nem is tudom miért, de ott aludt egy szombati napon.(Még nem volt ovis.)
2014. nov. 20. 15:48
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

A történetet figyelmesen elolvasva kimondottan kitolás jellege van. Lehet gonoszságnak is nevezni, de ki akart babrálni veled!

Én is leülnék vele beszélgetni, és tájékoztatnám, hogy nem esett jól a hozzáállása, sőt kimondottan zokon esett, és ha ezen nem hajlandó változtatni, ne lepődjön meg, ha a te hozzáállásod is ilyen lesz, amikor neki kellene segítség.

2014. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Ez egyértelműen g***ség volt tőle.

(Gonoszség, a félreértések elkerülése végett).)

2014. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Gonoszság :(
2014. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
A férjed mit gondol erről? Lehet, először neki kéne elővennie az anyját...Tisztázni kell mindenképp, hogy lehet-e rá időnként számítani, vagy nem. Ennyi. És akkor ugyanezt kell elvárni tőletek is. Érdemes elgondolkoznia, mert ő sem lesz fiatalabb, és egyre gyakrabban lesz szüksége segítségre :-).
2014. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Ezek után én nem beszélgetnék vele, mert nincs mit/miről. Innentől meg ha neki lesz szüksége segítségre, csak annyit böfögnék oda neki: Oldja meg!
2014. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez bizony gonoszság volt a javából!

Én a helyedben ezek után kétszer is meggondolnám,hogy segítek -e neki bármit.

2014. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nemrég ért haza a párom. Mikor mondtam, hogy mi volt elég ideges lett. Sajnos ez nem az első volt, hogy igért valamit és az utólsó percben lemondta, de eddig csak piti dolgokkal csinálta.

Átment hozzá, mert amúgy is beszélni akart vele. Meglepő módon ő máshogy emlékszik. Szerinte 10 órakkor hívott fel. Kár, hogy a telefonomban ott van, hogy 11:37kor. Indoknak pedig azt mondta, hogy nagyon rosszul érezte magát, reggel hőemelkedéssel ébredt és nem akart betegen odamenni az óvodához, nehogy megfertőze a gyereket.

Sose visekedett még ilyen aljasan. Elképzelni se tudom miért csinálja ezt, de holnap délután hozzá fog vinni az első utam, a férjemmel együtt.

2014. nov. 20. 17:13
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
nekem anyámnak voltak ilyen húzásai. Szervezz egy stabil ugrasztható bébisittet. Mi ezt tettük. függetlenedni kell minden szinten. Nagyiskodjon úgy, ha kedve van, de nem szabad ilyen emberre vészhelyzetben, stb számítani. akkor se ha rokon. gyerek dolgaival pláne nem viccelünk.
2014. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!