Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez most csak szerintem nem...

Ez most csak szerintem nem normális? (A magyarázatban kifejtem. )

Figyelt kérdés

Na szóval. Adott az én kedves párom. És adott az ő egyáltalán nem kedves anyja.

A párom korán reggelre jár dolgozni. Minden reggel előbb elindul, csak hogy anyukát el tudja fuvarozni a munkahelyére , ami gyalog kb. 25 perc (nem, nem esik útba neki, külön kerülő). Az már le van sz*rva, hogy én meg szintén korán reggel álldogálok a buszmegállóban és várom a buszt, hogy átszállítson a szomszéd településre dolgozni. Engem reggel soha nem visz el, az én kedvemért nem kel fel korábban. Anyukát délután is hazaviszi, én meg mehetek busszal. Ha értem kell eljönni, akkor "drága a benzin." De anyukával furikázni a városba nem drága.

Egyébként nem mozgáskorlátozott vagy akármi, ami miatt hozni-vinni kellene, de cipeli, mint egy szatyrot.


A másik, hogy kap reggelit is anyukánál. Én is szívesen csomagolnék neki és ne gondoljátok, hogy nem kérdeztem meg tőle mindig, hogy és reggel csomagoljak? (Nem tudtam, hogy kap reggelit máshonnan.) Mindig az volt a válasz, nem kell, mert úgysem reggelizik. Aztán egyszer kiderült, mi az ábra. Mondom és az én reggelim miért nem kell? "Mert hát látod anya csomagol nekem és ez bőven elég nekem. Kettőt nem tudnék megenni, neki meg nem mondhatok nemet." És nekem? Nekem lehet? :(


2013. okt. 6. 12:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

"Adott az én kedves párom. És adott az ő egyáltalán nem kedves anyja. "


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy adott a te csöppet sem kedves párod, aki hozzánőtt az anyjához.


Itt nem az anyóssal van baj, hahó, hanem a párocskáddal! Ne másra fogd!

2013. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem anyóssal van a baj, hanem a fiával.

Habár az anyós problémák 90%-ban a kedves gyermek a hibás.


Szóval kellj fel reggel és teríts meg neki reggelire. Nálunk kérdés nem volt az elsö perctöl, hogy csak is reggeli után indulunk dolgozni.

2013. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, anyuci pici fia!

Úgy tűnik párod nem akar leszakadni anyukájáról, anyukája pedig nem akarja elengedni.

Sok-sok probléma lesz még ebből, főleg ha párod nem veszi észre, hogy ez nem normális, akkor sose fog kiállni melletted és mindig anyuci lesz az első.

Próbáljátok megbeszélni! Én hosszú távon tuti nem bírnám ezt, ha nincs változás.

2013. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Je Veux ***** válasza:
100%

Adódnak helyzetek, ahol valóban az anyós a hibás, de ez nem az!


A pároddal kéne leülni beszélgetni, és próbálj továbblépni azon, hogy anyós a rossz, mert itt szerintem tényleg nem erről van szó.


A te fogalmazásodban is mindenhol a párodat említed, az anyját pedig mint mellékes szereplőt.

2013. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

"Úgy tűnik párod nem akar leszakadni anyukájáról, anyukája pedig nem akarja elengedni."


Ebben a helyzetben nem tudhatjuk, hogy az anyuka nem akarja-e elengedni. Az is lehet, hogy neki fogalma sincs, hogy a barátnő meg a buszmegállóban fagyoskodik reggelente, és az is lehet, hogy a fia azt mondta neki, hogy nekik így kényelmesebb, hogy ott eszik...

2013. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Mert értitek, ha megérdemelné, egy szavam nem lenne. (Mert a saját anyukámat én is cipelném, ha igényelné, mert gyöönyörű gyerekkorom volt, mai napig a biztos támaszom, a hátországom, bármit megtenne értem.) De ez még csak meg sem érdemli. A barátom azért tanult meg főzni 12 évesen, mert az anyja sz*rt rá, fontosabb volt a pasizás. 16 éves kora óta dolgozik, mert anyukának büdös a munka, jó pár évig munkanélküli volt és nem azért (tőle tudom!!), mert ne lett volna munka. Heti 2-3x kígyót békát kiabál a saját fiára, aki ezek után rá is csapja az ajtót és akkor én reménykedek, hogy végre megjött az esze, de pár óra múlva már jön a telefon a bocsánatkéréssel (gondolom, mert bele még sosem hallgattam.), aminek az a vége, hogy "akkor reggel megyek érted!"

Nem értem. :(

2013. okt. 6. 12:45
 7/33 Je Veux ***** válasza:
100%
És továbbra is a párod a hülye, az anyós jelleme nem sokat tesz a latba.
2013. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
De miért az anyóst szidod, ha a párod a hülye?
2013. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
69%

De azért nem véletlenül lett ilyen a párja, hanem az anyós nevelte ilyenre.

Meg nyilván nem mászkálna mindig anyukájához, meg nem cipelgetné, ha az nem várná el tőle.

Nagyon könnyű ám egy gyereket/akkor is ha már felnőtt érzelmileg zsarolni, főleg ilyen családban, ahol ketten voltak csak.

2013. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ne aggódjatok, tudja, hogy én buszozok. :) De szerinte ez normális. Nem érdekli, hogy mi van velem. Én dolgozzak csak, de egyébként meg amíg kevesebbet keresek, mint a fia, addig én csak egy kis kitartott k...a vagyok. :) A nyáron volt, hogy nem dolgoztam (egyetemista vagyok, a félreértések elkerülése végett), akkor meg fennhangon nyomatta, csak úgy megjegyzésként, hogy "hogy utálom én azokat, akik nem dolgoznak semmit..." (Nem mintha ő túlzásba vitte volna a munkát, de ezt már írtam.)
2013. okt. 6. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!