Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek hisztis vagyok,...

Szerintetek hisztis vagyok, vagy kicsit igazam van?

Figyelt kérdés
Nem anyósomról szól a kérdés, hanem a férjem egy női rokonáról, aki fiaként szereti a férjem. Volt egy hasi műtétem, amikor kisfiam 11 hónapos volt. Mondta az orvos, jobb, ha nem emelgetek egy ideig (kb 8-10 nappig) utána, ezért mikor hazajöttem a kórházból, ezt a nőt kértük meg, hogy foglalkozzon az örökmoozgó a fiammal, hogy ne nekem kelljen rohangálni utána. A lakásunk pici volt, nem volt túl baba biztos, a fiam nagyon aktív volt (székre mászott fel, de lejönni nem tudott, segíteni kellett neki.stb.) Na most a nő jött, és segített, ami abból állt, hogy magára zárta a konyhát, és főzött egész nap. De csak a férjemre, csupa olyat, amit nekem a műtét után nem volt szabad. Nekem meg sem terített, délben hazaugrott enni a férjem, kettesben ettek. Miután a nő egészségügyi kérdésekben eléggé a topon van, sokszor még maga mondta is, hogy ebből most inkább ne egyek, mert zsíros, meg ilyenek. Sütött egyik nap vagy három tepsi sütit, de több órán át bezárkózott miatta a konyhába. Közölte, hogy egy percre leugrik a piacra, fiam becsűrte az etetőszékbe, majd eltűnt másfél órára. Akárhogy igyekeztem fiam kiszedni a székből, sehogy sem sikerült, úgy éreztem, szétszakad a hasam, fiam már ordított, úgy utált benne lenni (egy ennyi idős gyereknek másfél óra ücsörgés elég sok), visszajött a rokon, még ő tett nekem megjegyzést, hogy kiteszi a lábát, és lám a fiam már sír is nélküle..Pedzegettem négy nap után, hogy ideje lenne a kicsinek levegőzni, fel se vette. Végül betettem én a babakocsiba, és elvittem sétálni, mert már nem bírtam, hogy nem volt levegőn négy napja. Na mindegy, az ötödik nap hazaküldtem a rokont. Mondtam a férjemnek, nekem az nem segítség, hogy ő jókat eszik, ez így egyedül is megy. Egyébként valóban hat nappal a műtét után már egész jól elboldogultam.

2014. dec. 13. 22:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagy hisztis, teljesen igazad van. Ez nem segítség neked.
2014. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: szóval szép rendet tett a lakásban minden nap, és rengeteg kaja volt (nem nekem valók, de mégis). Na sokszor azóta is azt hallom, hogy hálátlan vagyok, mert meg sem köszöntem. De szerintem nem erre lett megkérve, Azon kívül, hogy ha kértem, fiam ki-be vette a kiságyból (négy lyuk volt a hasamon, erre az emelésre képtelen lettem volna),vele kapcsolatban semmiben nem segített. Tényleg hálátlan vagyok?
2014. dec. 13. 22:22
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Igazad volt. Szerintem ez a nő szerelmes a férjedbe :)

Az fura, hogy a férjed nem állt melléd.

Én tuti sajnálnám a férjem egy műtét után és szóvá tenném, ha valaki direkt olyanokat főz, amit ő nem szeret csak én. Meg hogy nem is segít, amikor azért jött elvileg.

2014. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Passiflora ***** válasza:
98%

Szerintem teljesen igazad van. Én kifejezetten tolráns béketűrő embernek tartom magam, de ha ez velem történt volna, először udvarisan megkértem volna, hogy abban legyen kedves segíteni, amiben a segítségét kértük eredetileg.


Ha ezek után is ugyanazt tette volna, és olyan helyzetben hagyott volna, hogy kénytelen lettem volna emelgetni a kisfiamat egy hasi műtét után, akkor akkor és ott megköszöntem volna neki az addigi segítségét (tényleg udvarisan, minden szemrehányás vagy konfrontálódás nélkül), és megszerveztem volna bármi áron, hogy más, vagy mások tudjanak felváltva segíteni helyette.

2014. dec. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
79%
Minden tiszteletem a tiéd! És bár nem szabadna ilyet mondanom/írnom,mert nincs hozzá jogom,de ez a 'kedves' rokon egy utolsó, köpet.Az ilyennek jár a villamosszék✋ Egyáltalán nem vagy hisztis. Kiálltál magadért,az igazadért és kész. A másik meg...Undorító👏👏
2014. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Négyes, egyszer szóvá tettem, és akkor abban segített, hogy etetéskor betette az etetőszékbe, meg altatáskor a kiságyba. Az volt a nehéz, hogy kisfiam kúszott, mászott a lakásban, pl fejjel le akart mászni a kanapéról, ilyenekben segíteni kellett neki, meg ugye elrángatni onnan, ahova nem volt szabad mennie. Epe műtét volt, egyik nap délután műtöttek, másik nap délután hazaküldtek, pedig még szédültem. Elég trauma volt, hogy nem akart a nő játszanni, foglalkozni a gyerekkel. Nem lehetett egész nap a kiságyban a fiam, viszont ha kint volt, masszivan hajolgatni kellett hozzá :-( ez nem most történt, már elég rég, de a rokonban azóta is tüske, hogy nem hálálkodtam neki :-(
2014. dec. 13. 22:32
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mondd meg a kedves rokonnak, hogy benned is van tüske! Én tuti leépíteném vele a kapcsolatot. Ilyen emberekre nincs szükség.
2014. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg is üzenném a helyedben, hogy nincs mit megköszönnöm, azon kívül, hogy a férjemet etette, csak útban volt.
2014. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene hálásnak lenni? Lehet jobban jártál volna nélküle. Egyébként hálásról szó se volt. :-) Legyen ő hálás, hogy felépülésed után nem verted pofán.
2014. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjed ehhez mit szólt? Szerintem ebben neki kellett volna intézkednie. Neki nem tűnt fel, hogy te sosem eszel, mert olyanokat főz, amiket te nem ehetsz meg? Vagy ha elmesélted neki, hogy a gyerekkel nem foglalkozik a pótmama, akkor mit szólt?

Nyilván tény, hogy ez is több segítség, mint a semmi. Ezért talán egy köszi belefér, az sem biztos, hogy pontosan lett tájékoztatva, hogy neki elsősorban a gyerek a dolga most, az a legnagyobb segítség és nem a háztartás vezetés.

Mindenesetre szerintem a férjednek kellett volna akkor helyreraknia, kiállnia melletted, mert így már csak mindkettőtökben tüske marad.

2014. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!