Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most komolyan ne legyek dühös...

Most komolyan ne legyek dühös a menyemre? Normális dolog ilyet tenni?

Figyelt kérdés

Decemberben kórházba kerültem, ezért kivételesen nem vettem az unokáimnak ajándékot. Adtam a fiamnak 2x10.000 ft-ot, hogy abból vegyenek valamit.


Ma voltak nálam a kórházban, és nem jutottam szóhoz: mindketten 1-1 pár száz ft-os kacatot kaptak "tőlem".

Kérdeztem a fiamat, csak vonogatta a vállát, aztán kiderült hogy a felesége eltette a pénzt nyaralásra, majd valamikorra.


Jogosan vagyok dühös? A fiam azzal védekezett, hogy a gyerekek is mennek velük nyaralni.


2014. dec. 24. 16:46
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
90%

Igazad is van, meg nem is.

Bár nem igazán lehet így tudni, hogy a menyedet milyen szándék vezette, hogy ő akarta eltenni a pénzt, hogy utazgathasson, vagy tényleg jó ötletnek tartotta a nyaralást és úgy gondolta, a gyerekek is nagyon fognak örülni neki. Utóbbi esetben nyilván nem rossz szándék vezérelte.


Ezen már ne edd magad, meg a menyedet se bántsd, legközelebb ha valamiért nem tudsz személyesen ajándékot venni az unokáknak, majd rendelsz valamit neten, ahogy már előttem is írták.


Egyébként erről eszembe jut, hogy régen (igaz akkor már kamasz voltam), mi is beruháztunk egy nagyobb volumenű nyaralásra a családdal, előtte az én szüleim is inkább többet raktak ebbe, mint más ajándékokba és egy életre szóló élmény volt az utazás nekem.

2014. dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
87%
"A fiam azzal védekezett, hogy a gyerekek is mennek velük nyaralni." - lehet, hogy az nagyobb élmény lesz nekik, mint hogyha most kaptak volna valamit drágán, amivel játszanak 10 percet, aztán soha többé nem veszik elő.
2014. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
83%

Ha valakinek adok penzt karacsonyra azt azert adom, hogy arra koltsek amire szeretnek, hiszen ezert adom.


Ha megszabnam h kinek mennyit adjanak belole, az nem lenne ajandek, hanem utasitas lenne, kvazi elvaras.A menyedre teljesen felesleges mergesnek lenni, o nem ruhara koltotte maganak,nhanme majd valamikor elutaznak a csaladdal.


Az ajandek lenyege, hogy a fel aki kapja oromet lelje benne:-)))Adni jo, vegulis te is ezert adtal, nem?:-)

2014. dec. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
80%
De azért azt nem gondolod ugye, hogy a menyed világkörüli útra indul koszos 20.000.- Forintból?:-)))
2014. dec. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
90%
Honnan tudod,hogy a menyed nembeszélte meg a gyerekekkel ?
2014. dec. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván akkor is mennének nyaralni, ha nem adtad volna a pénzt. Gyenge kifogás és hülye, aki beveszi.
2014. dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
89%
mindig a meny... az nem számít hogy a fiad ugyanúgy benne van???? ja az nem :D
2014. dec. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező a hetes válaszodra, nálunk is én itthon vagyok a gyerekekkel, és mégis a férjem intézte a vásárlások zömét, mert nem olyan szívderíto két kisgyerekkel plázázni, úgy, hogy ahol én lakom, szinte minden gyerek beteg, mert ez a szokatlan meleg elohozza a vírusokat. Amúgy ha anyósom adott volna pénzt, lehet, hogy én is vmi élményre költöttem volna, jatszohaz, vagy ilyesmi.
2014. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
15%
Mit mondott a gyerekeknek? És tényleg a gyerekek akarnak menni nyaralni oda ahova vagy inkább a szülők? A szülők se adtak ajándékot a gyerekeknek, hanem nyaralásra rakták félre a pénzt, vagy csak téged tüntettek ki ezzel az ötlettel?
2014. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
88%
nekünk nagypapa mindig hozott pénzt ünnepekre, és amíg kicsik voltunk, nem kaptuk meg, hanem anyáék elrakták és lett belőle cipő, ruha, nyaralás, akármi. szerintem ezzel nincs baj, ha még kicsik a gyerekek :) mondjuk alsósok.
2014. dec. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!