Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos lesz, és anyatejes. Férjem tápszeres volt, mert anyósom nem tudta szoptatni, ezért korán megkezdte a hozzátáplálást. Most a fiamat is etetné. Egyszerűen képtelen megértetni, hogy még nem akarom megkezdeni a hozzátáplálást.

Folyton mondja, hogy adjak répát, krumplit, almát a gyereknek. Hiába mondom neki, hogy nem, nem érdekli. Tegnap voltunk nála ebédelni. Először húslevest akart neki adni, rászóltam, akkor nyugton maradt egy picit. Később vajas pogácsát tuszkolt a gyerek szájába, hogy majd elszopogatja. Megértem kiszedni a gyerek szájából! Az egészet megfejelte azzal, hogy elkezdett kibontani egy túró rudit, hogyha a pogácsát nem engedem, akkor majd azt ad neki.

Nem szeretnék vele veszekedni, sem az unokát eltiltani tőle, mert alapvetően jó a kapcsolatunk, de hiába mondok neki bármit, olyan mintha a falnak beszélnék. :(

Férjemen is láttam tegnap, hogy nem sok tartotta, hogy rá szóljon az anyjára, de végül meg se nyikkant.

Mit tegyek? Félek, sokáig már nem fogom bírni, és egy nagy veszekedés lesz ebből :(


2015. jan. 26. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Talán inkább elmagyaráznám neki, hogy a az orvostudomány jelen állása szerint hasznosabb máskor és máshogy bevezetni az ételeket. Azt gondolom, ha ezt nem érti meg, akkor nincs is értelme tovább menni.:-)
2015. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es próbáltam már. Erre az volt a válasza, hogy ő már felnevelt egy gyreket, a férjemet.
2015. jan. 26. 16:09
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ti együtt laktok?

Mindegy is, lényeg, hogy ne hagyd kettesben a gyerekkel anyósodat!

2015. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg neki hogy ha meg egyszer az engedelyed nelkul a gyerek szajaba tesz valamit, SOHA nem jottok hozza.


Pont. Egy kicsit hoborogni fog, aztan lenyugszik.

2015. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem lakunk együtt. Mára arra is gondoltam, hogy apát kérem meg, beszéljen vele. :(
2015. jan. 26. 16:14
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Írtam, aki ezen a körön nem jut át, azzal nincs értelme tovább menni.:-)

Ő mindig ilyen lesz, max kerülni tudod, ritkítani a talikat.

2015. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Ne menj hozza egY darabig a picivel.Menjen a ferjed egyedul.Es ha a mama erdeklodik miert,akkor a ferjed elmondja szepen. Nalam is volt ilyen,a rokon a 3 honapos gyerek szajaba akarta tenni a kalacsot. Elmagyaraztam neki hogy ez az en gyerekem,es azt es akkor eszik amit es amikor az anyja enged. Azota nincs gond.
2015. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

"Férjemen is láttam tegnap, hogy nem sok tartotta, hogy rá szóljon az anyjára, de végül meg se nyikkant."


Hát, pedig meg kellene nyikkannia. Az ilyen kotnyeles anyósok hajlamosak semmibe venni a menyük szavát és kéréseit, de ha a kisfia áll elé, és közli határozott hangon, hogy "anyukám, ezt tényleg ne csináld mert ne és kész", arra általában hallgatnak. Szólj szépen a férjednek, hogy ne lapítson, hanem szóljon rá az anyjára normálisan, de határozottan, mert a te szavad láthatóan nem számít a kedves mamának. Én nem is értem, hogy ezt miért kell egyes pasiktól kérni, szerintem evidens lenne, hogy ilyen helyzetben állítsa le az anyját.

2015. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha arra hivatkozik, hogy ő már felnevelt egy gyermeket, akkor mondd meg neki, hogy Te is szeretnél egyet felnevelni.

"Anyuka, köszönöm az eddigi segítséget, ha segítségre lesz szükségem, úgyis szólok majd." Ha nem érti meg, vagy megsértődik, majd kiengesztelődik, miután kijátszmázta magát.

2015. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó vagyok, még egy: fontos, hogy a férjed mindenben támogasson, szóban is!
2015. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!