Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok a kislányom...

Mit gondoltok a kislányom súlyáról?

Figyelt kérdés
21 honapos, 3100 grammal született és 50 cm-vel időre. Mindig is jól evő baba volt, 6 honapos korára már triplázott. 6 honapos korig csak szopott, utána kezdtük a hozzataplalast. Mindig próbálok neki egészséges ételeket adni, sok zöldség, gyümölcs, főzelék, levesek, minimalizaltam az edessegeket. Most 84 cm és 13.8-13.9 kg. Így néz ki egy napunk ami az evést illeti. Hajnalban kb 2 dl tej, aztán 8 körül reggeli együtt. Általában teljes kiorlesu kenyér szalamival/sonkaval, mezzel, sima vajasan stb. Nem eszik sokat belőle, általában 1 kisebb szeletet. Ebedig ha ker valamit akkor gyümölcsöt vagy zoldseget kap ragcsalni. Dél körül ebéd, főzelék tojással, vagy hús körettel, hal, savanyusag, levesek stb. Egy normál adaggal eszik meg. 180-200 grammot kb. Utána megy aludni. Uzsonna 3-4 körül, joghurt, gyümölcs, korpovit keksz, kolesgolyo ilyesmi. Vacsora 6-7 körül. Vagy az ami ebédre volt vagy hideg. Kenyér felvagottal zöldséggel, tojásrántotta, ilyesmj. Ebből is normál adagot eszik vagy kevesebbet is inkabb. Aztán 8 körül kb 1-1.5 dl tej lefekvés előtt. Sokat vagyunk kint az udvaron, játszótéren, motorozik, szaladgál stb. Heti 1-2x kal mondjuk turorudit vagy ha sütünk sütit itthon. mostmar azért stagnál a súlya, fel év alatt hizott 70- 80 dkg-t, így most kb 13.9 kg már egy ideje. Én nagyon kis vekonyka vagyok, apuka testesebb (180 cm/95 kg) picit most úgy 30on túl de fiatal korában vékony volt. Mit gondoltok ez jó, vagy mit csináljak máshogy vagy jó, majd megnyulik?

2014. aug. 29. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is ilyesmi volt, kicsit magasabb, de súlya ilyen. Születéskor ő hosszabb is volt meg nehezebb is, de normális, nem hatalmas. Én kicsi vagyok és vékony szintén. A lányom most 12 éves, mindig a legnagyobbak között volt, és igen, megnyúlt a hízás után mindig. Most érik utol az osztálytársai, 165 cm körül van. Nem látok gondot az étkezésben, valószínűleg alkati kérdés. De ajánlom, hogy amint teheted, vidd sportolni rendszeresen.

2014. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam is hasonló volt, mi is így étkezünk/étkeztünk. Most 26 hónapos és 14 kiló, 91 cm. Rengeteget nyúlt a nyáron, nem mondanám vékonynak, de normál alkatú lett. Ő is anyatejes volt, 2600 grammal született, 4 hónaposan 8 kiló volt! Ez a gyarapodás sokat lassult, majd 1 éves kor körül még inkább. 2 éves kora óta pedig csak nyúlik, nyúlik, 13,9-14,1 kiló 18 hónapos kora óta. Jó evő, sokat szaladgál, nincs nasi.
2014. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha látnék képet róla, könnyebb lenne véleményt mondani, de most elővettem a kisfiam kiskönyvét, megnéztem az ő 2 éves kori méreteit: 11 kg és 88 cm volt akkor. Én nem gondolnám, hogy bármi gond van a kislányod súlyával, szólt miatta gyerekorvos vagy védőnő?

Az étrend meg ennél jobb és egészségesebb nem is lehetne, azon nem kell változtatni. Bárcsak az én fiam étkezne fele ilyen jól! ő már nagy, 5 éves lesz, de sosem szerette a zöldséget, gyümölcsöt, tojás sem megy, korpovit keksz sem...

És igen, biztos hogy fog még nyúlni a kislányod, ne aggódj!

2014. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 évesen csupán 81 cm volt és ehhez 12,6 Kg. Kicsit dagi volt, és bevallom aggasztott, hogy ez nem fog változni. A környezetem lehurrogott, és igazuk is volt. Most 5 évesen sem túl magas 108 cm, de a súlya csupán 16 kg. Önmagához képest kifejezetten vékony.
2014. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
átlagos magasághoz egy kicsit nagyobb sulya van a lányodnak de még jó.itt nézd meg [link]
2014. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!