Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akárhányszor jönnek anyósomék...

Akárhányszor jönnek anyósomék látogatóba, mindig késnek, jogosan esik ez nekem rosszul? Mit mondhatnánk nekik?

Figyelt kérdés

Ma 11-re vártuk őket, délben ebédeltünk volna, miattuk keltem hajnalban, főztem, takarítottunk a párommal...

A párom fél tízkor elindult itthonról, hogy eléjük menjen, egy óra múlva hívott, hogy apósom még intézett mára egy fogorvosi időpontot a párom húgának, ha már úgyis bejöttek a városba, ne legyen HASZONTALAN a nap(!). Talán fél egyre ideérnek. Ez nem is lenne baj, ha szóltak volna mondjuk tegnap amikor egyeztettük, hogy hogy is legyen a mai nap. Akkor azt mondták, 11-re itt lesznek, nem mi erőltettük. Most kihűl a kaja, én meg itt ülök a puccravágott lakásban, és internetezem, ahelyett, hogy valami hasznosat csinálhatnék.

A legrosszabb, hogy tényleg mindig így alakul, hogy az utolsó utáni pillanatban derül ki, hogy késnek. Nekem ez rettenetesen rosszul esik, úgy érzem, semmibe vesznek. A páromnak el is mondtam, de ő se beszél velük olyan sokat, én meg szinte nem is, nem tudom, hogy lehetne finoman a tudtukra adni, hogy ez pofátlanság.


2015. febr. 21. 12:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Értem, hogy rosszul esik, de azt nem, hogy minek kell ekkora felhajtást csinálni? Takarítani gondolom mindig szoktatok, minek kell vendégek miatt bármi extrát is csinálni? A kaja maximum egy óra alatt megvan. De komolyan. Könnyű leves, mellé a húst odarakod sülni, valami mártás mellé, közben a férjed elmosogat és kész. Vagy ha valami extra menüt akarsz, akkor azt élvezed megcsinálni nem? Amíg meg nem jönnek, csinálsz mást. Ha jönnek, majd abbahagyod.
2015. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
29%
Es az nem pofatlansag, hogy a sajat fiuk alig beszel veluk, te meg egyaltalan nem? Nem is csoda, hogy nem sietnek hozzatok.
2015. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Ennyire nem húznám fel magam rajta. Ha amúgy nem nagyon járnak a városban és elmentek egyúttal a fogorvoshoz, hát elmentek. Az mondjuk nem volt szerencsés megfogalmazás tőlük, hogy "ne legyen haszontalan a nap".

Én is azt tanácsolom, mint amit itt már tanácsoltak: ha amúgy nincs szanaszét a lakás (és ezt nem bántásként mondom, néha én is alig tudom magam utolérni, mikor a férjemmel mindketten reggeltől estig dolgozunk), akkor nem kell hajnalban kelni. Próbáld meg úgy beosztani, hogy előtte való nap is megcsinálsz pár dolgot, meg aznap délelőtt a többit. Vannak olyan ételek is, amiket elő lehet készíteni előző nap, vagy meg is lehet főzni, aztán másnap megmelegíteni.

Mondjuk megfőzöd a leves előző este, másnap főzöl bele tésztát, meg elkészíted a másodikat.

Olyat kell főzni, amit lehet melegíteni.

Ha meg úgy sikerült, hogy későn szóltak, hogy késnek és te olyannal vártad őket, ami frissen jó, akkor ne panaszkodjanak.


Én nem hiszem, hogy ezzel direkt semmibe vettek téged, szerintem nem gondolták, hogy ezzel akkora gondot okoznak.

Tényleg vedd legközelebb kicsit lazábbra az egészet, nem fog annyira rosszul esni.

2015. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%
Ezt nalam is bejatszottak parszor, mondvan, hogy ugyis ittohn vagyok egesz nap, miert nem mindegy nekem? Mondtam, hogy ha legkozelebb 15 percnel tobbet kesnek, nem enegedem be oket. Nem hittek nekem, pedig kellett volna. Azota idoben jonnek, ha nem szolnak.
2015. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem túlkombinálod. Nálunk is havonta vannak ilyen ebédek. Reggel felkelünk, takarítunk, van 3 gyerek, ők játszanak, segítenek, tanulnak.

Én a bepácolt húst 11 előtt el sem kezdem sütni. A húsleves fő magától is, köret, savanyúság, egyszerűbb desszert készül. Úgyis itthon vagyunk, fél óra késés vagy nem óramű pontosságú ebéd simán belefér.

2015. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%

Ti ebédeltetek egyébként?

Gyanítom, h nem. Én biztos leültem volna enni, ahogy elterveztük, majd amikor megérkeznek, leültetem őket az asztalhoz külön és megetetem őket. Érezzék, hogy keresztül húzták a programot..


De amúgy semeddig sem tart megjegyezni, h legközelebb szeretnéd tudni, ha nem érnek ide...

2015. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%
Én nem telefonáltam volna rájuk, hanem lelépek délben ha van más dolgom. Ha szerintük nem fontos egymást értesíteni akkor én minek törjem magam?
2015. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
44%
Vannak megrögzött késők, én is ismerek ilyeneket, náluk már eleve rászámolok valamennyit a megbeszélt időre, vagy annyival korábbi időpontot beszélünk meg. Felesleges túlparázni. Amúgy meg tényleg nem kell ennyire rákészülni vendégekre. Persze a mi családunkban is van, aki lázba jön, ha vendégek jönnek, és a bolhának is s*ggen kell csúsznia a tisztaságtól, minimum 2 fogás, minimum 2 desszert, aztán a fele mindig megmarad, és alig fér a hűtőbe. Nem tartom jónak, mert magadat idegesíted ezzel, nyugodtan lazábbra veheted. Adtak itt már jó tippeket, azok is, akik le lettek pontozva.
2015. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
13%

Basszus nektek valami komoly agyi sérülésetek lehet, ha nem tudjátok megérteni, hogy a kötelező dolgokat el kell intézni, és ez bizony késést is okozhat. Persze, elintézhetik máskor is, csak akkor azért külön be kell utazniuk. Ha egyébként is ott vannak, szerintem jogos, hogy így jártak el.


Azt pedig nem tudom elképzelni, hogy hajnal óta mit lehet főzni, én egy 5 fogásos menüvel elkészülök max. 2-3 óra alatt, akinek egy vendéglátó menü ennél tovább tart, annak szerintem súlyos gondjai vannak a konyhában. Arról nem is beszélve, hogy fél órán át a forró sütőben melegen lehet tartani az ételt, a leves pedig ki sem hűl.

2015. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a szüleim ilyenek.. Ráadásul anyám takarításmániás, konkrétan leellenőrzi a lakást:D Így én is takarítok pluszba egyet reggel.

3 különféle főételt kell készítenem, mert az öcsém szinte csak a rántott húst eszi meg, apa vegetáriánus, anya meg utálja a zöldségeket, de az olajban sütött dolgokat is.. :D


3 alkalommal néztem el a késést, utána szépen bezártam az ajtót, a csöngőből kivettem az elemet, telefon kikapcsol, én meg aludtam egy jót.

2015. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!