Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akárhányszor jönnek anyósomék...

Akárhányszor jönnek anyósomék látogatóba, mindig késnek, jogosan esik ez nekem rosszul? Mit mondhatnánk nekik?

Figyelt kérdés

Ma 11-re vártuk őket, délben ebédeltünk volna, miattuk keltem hajnalban, főztem, takarítottunk a párommal...

A párom fél tízkor elindult itthonról, hogy eléjük menjen, egy óra múlva hívott, hogy apósom még intézett mára egy fogorvosi időpontot a párom húgának, ha már úgyis bejöttek a városba, ne legyen HASZONTALAN a nap(!). Talán fél egyre ideérnek. Ez nem is lenne baj, ha szóltak volna mondjuk tegnap amikor egyeztettük, hogy hogy is legyen a mai nap. Akkor azt mondták, 11-re itt lesznek, nem mi erőltettük. Most kihűl a kaja, én meg itt ülök a puccravágott lakásban, és internetezem, ahelyett, hogy valami hasznosat csinálhatnék.

A legrosszabb, hogy tényleg mindig így alakul, hogy az utolsó utáni pillanatban derül ki, hogy késnek. Nekem ez rettenetesen rosszul esik, úgy érzem, semmibe vesznek. A páromnak el is mondtam, de ő se beszél velük olyan sokat, én meg szinte nem is, nem tudom, hogy lehetne finoman a tudtukra adni, hogy ez pofátlanság.


2015. febr. 21. 12:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
45%

nem irigykedem

elég boldogtalan lehet az életed ha ilyeneken fennakadsz

tudsz valamit csinálni azon kívül hogy megkéred őket szépen, legközelebb szóljanak? nem hiszem

szóval szólj nekik szépen, hogy rosszul esett.

szerintem többet felesleges lovagolni ezen a témán.

2015. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom egyszer 4, azaz négy órát késett. Ráadásul akkorra volt fixálva, hogy a két családot összeismertetjük. Puccos ebéd, egész nap güriztem, ők meg se szó se beszéd nem jelentek meg. 2 óra után felhívtam, hogy most mi van, erre a válasz az volt, hogy még el se indultak. Innentől mindig bő egy órát rászámolunk arra, ha beígérik, hogy érkeznek. Engem is bántott, de főleg azért, mert nagyszüleimet sem volt képes annyival megtisztelni, hogy időben elindul. Mellesleg semmi szégyenérzet, vagy valami. Le kell tojni az ilyet, amíg a gyereke nem játssza el velem ezt, addig nem érdekel.
2015. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
72%

Én is minden héten takarítok, de ha vendég jön, akkor pluszba is. Ha anyósom, akkor főleg, mert Ő hajlamos megjegyezni, hogy poros a képkeret:) Igen, lehet előkészülni előző nap is, de szinte minden kaja frissen a legfinomabb, nem mikrózgatva, melegítve. Azért meg, hogy finom, friss ételt szeretnél eléjük tenni nehogy te legyél már a hülye...

Én megértelek, nagyon nehezen viselem, ha valaki késik, mert én pontos vagyok. Persze előfordul, hogy az ember valamin megcsúszik, de akkor meg szólok, ez a minimum. Főleg, ha orvoshoz megy, azt gondolom hamarabb is tudta már.

Szerintem igazad van, hogy rosszul esik. Én is egyszer megjátszottam anyósommal, hogy 1 órás késés után leléptem otthonról a gyerekekkel, előtte hívtam, nem vette fel, nem szólt. A kapuban meg tajtékozott, akkor már tudott telefonálni, meg kiosztani, hogy milyen dolog ez, ugyebár, meg menjünk vissza, mert Ő megérkezett. Hát nem mentünk. 1-2 hetet duzzogott, azóta fél óránál többet nem szokott késni.:)

2015. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
54%
Tudom, hogy nem segít, de még mindig jobb, mintha előbb jönnének. Az enyémeknek az a mániájuk, hogy hiába mondjuk, hogy egyre jöjjenek, mindig óriási veszekedések árán lehet csak emlékeztetni őket arra, hogy NEM a nyolcas vonattal kéne érkezni!
2015. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Van mikró, ne aggódj:)
2015. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!