Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit jelent ha az anyós ugyan...

Mit jelent ha az anyós ugyan olyan színű ruhát vesz fel mint a menyasszony?

Figyelt kérdés

Én azt hallottam hogy ha az anyós ezt csinálja ez egy fajta tiltakozás hogy nem akarja a fiát hozzá adni a menyasszonyhoz.

Ti mit gondoltok?


2015. márc. 23. 10:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Már írtam korábban is hogy más ismerős rokon meg kérdezte hogy milyen színű ruhába leszek mert ők nem szeretnének olyan színűbe lenni amiben én leszek.

Anyós látta a ruhámat a buli előtt. Annyi gönce van hogy nem hiszem el hogy nem tudott volna mást fel venni.

Na mind1 köszönöm azért a válaszokat valamit de nem kaptam meg 100%-ban a választ rá. De azért köszönöm :)

2015. márc. 24. 15:11
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Bocs,de miért nem kaptál választ?


SEMMIT NEM JELENT!!! Max.mélyvidéki falun parasztéknál!


Nincs protokoláris és/vagy szokásjogi jelentése.

2015. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%
Proliéknál nem számít. Rendes, hagyományokat elfogadó embereknél, akiknek volt illemtanáruk, azok tudják, hogy hölgyenek tilos a menyasszony színeit: tehát a talpig fehér, vagy a piros ruha. Lehet más színnel kombinálva, nem a szín, hanem a komplett öltözék számít.Anyós ne vegye fel azt a ruhát, ha mégis, akkor a megjelenésekor a fiacskája diszkréten tanácsolja el a szertartáson részvételtől. Feketét is fel lehet venni, ld."kis fekete", más színű kiegészítővel.
2015. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

13# kedves a kérdező szándékosan csak körül írja a színt valószínűleg ő sem fehrében van ám.


Amúgy már nem azért, de mit prolizol meg hagyományozol. Az európai kultúrában élünk. Tele van az európai kultúra uralkodóházakkal, nemességgel, ahol még a mosolygást is a protokoll meg az illemtan határozza meg. Nézd végig a vendégeket. Rendszeresen olyan színben vannak talpig, amire a hozzádhasonlók itt a gyakorin írogatják, hogy aki ért az illemhez, meg a hagyományhoz az nem veszi fel.

Ha meg a magyar hagyományokkal akarunk konkrétan foglalkozni, akkor a magyar hagyomány annyi, hogy a menyasszony vagy simán a legjobb ruháját vette fel, vagy feketét(!) a vendégek meg szintén a legjobb ruhájukat vették fel. Színtől függetlenül.

2015. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%
Mindenesetre lesz aki védi ezt a "hagyományt" körmeszakattáig vérmesen. Elvégre a "valami kék" stb. baromságot is védik és itteni hagyománynak tartják egyesek. Ja, az amerikai filmek hagyománya...
2015. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező! Ha eddig eddig nem kaptál tuti valaszt, akkor most megkapod.

Azért, mert tudta az anyós, hogy zavarni fog, de nem lesz elég vér a pucadban, hogy szová tedd, ésa gyakorin fogsz nyavajogni.mna ezért.

Mit gondoltál, hogy ide médiumok írkálnak, akik szellemi síkon kommunikálnak az anyósoddal a ruhakérdésről?!

2015. márc. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Passz
2015. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!