Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal eljegyeztük egymást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal eljegyeztük egymást, és kitűztük az esküvő időpontját, de leendő anyósom (és apósom) mindent megtesznnek, hogy ne házasodjunk. Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Még mindketten egyetemisták vagyunk, de mellette dolgozunk, együtt élünk már több mint 1 éve, a szülőktől nem kapunk (anyagi) támogatást. Húsvétkor volt az eljegyzés, de már régebb óta beszéltünk róla, mindketten úgy gondoljuk, hogy fontos az esküvő, a páromnak különösen, mert így nevelték a szülei. De itt a gond: a szülők szerint elsietjük a dolgot (2 éve vagyunk együtt). Nagyon meg akarják akadályozni az esküvőt, holott állítólag velem nincs bajuk, csak a fiukat érzik még túl gyereknek egy ilyen lépéshez. (Azt mondták, legkorábban 5-7 év múlva házasodhatunk szerintük.) Ezért aztán érzelmi zsarolásba kezdtek (hogy nem jönnek el az esküvőre, hanem végigsírják majd a napot, hogy a nagyszülők nekik panaszkodnak a telefonba, hogy mi milyen hibásan döntöttünk, meg hogy biztos terhes vagyok, és kényszerítem a párom az esküvőre - nem vagyok terhes, még egy jó darabig nem tervezünk babát - ). Ez a páromat nagyon megviseli, és nem tudja, hogy mit tegyen, visszamondjuk-e az esküvőt, de közben már sok előkészületet tettünk, meg mindenkit meghívtunk (az én rokonaimnak nincs semmi bajuk azzal, hogy össze szeretnénk házasodni).

Ti mit reagálnátok a én helyemben, és mit mondanátok a vőlegényemnek? (23f és 21l)



2014. jún. 10. 16:33
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%
Még jó, hogy ebben a kapcsolatban két felnőtt ember él, és nem a szülők... Tudod mit? Megmondanám, hogy nem kötelező eljönni, itt és itt lesz, szeretettel várunk, ha meggondoljátok magatokat, sziasztok! N30
2014. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%
Hat ha képes megingani a családja nyomására, kkor a kapcsolatnak nem sok ertelme van....
2014. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
72%

csakazért is azt mondanám anóséknak hogy igen terhes vagyok, és a fiúk a neveletetése miatt fog elvenni,mert nem akarja hogy a gyermeke szentségtelen módon szülessen meg.


Aztán hadd zokogjanak otthon..

2014. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%
A kor nem érdem, hanem állapot. Az én párom is 2 év után kérte meg a kezem. Bár én idősebb voltam pár évvel. A Ti döntésetek, attól függően, hogy hogy érzitek magatokat a kapcsolatban, mennyire egyezik a "világnézetetek", főleg az otthoni és a jövőbeni dolgokkal kapcsolatban.
2014. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%
A következő ilyen körnél közölném, hogy még egy szó és visszavonva a meghívás, mert elég volt belőlük. A fiuk dolgozik, külön él tőlük, felnőtt ember; a véleményület ismeritek és le.szrjátok.
2014. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező házasság nélkül nem szokás összeköltözni, házasság nélkül nem szokás nemi életet élni, hagyományok szerint. Na most ha ezek a szokások egyértelműen nem érdekelnek , akkor a többivel minek foglalkoznál.
2014. jún. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
Pont annyi idősek voltunk, mint ti, amikor összeházasodtunk, szintén egyetemistaként (mellette külön élve a szülőktől és dolgozva) :) Azzal a különbséggel, hogy mindkét család örült neki, egyedül a sógorom neje figyelte a hasamat, hogy terhes vagyok-e (nem voltam, sőt, az esküvőnk napján jött meg :D). Ha ti így érzitek, akkor ne engedjetek a szülői zsarolásnak, nem kötelező eljönniük az esküvőre!
2014. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
44%
A mai világban én is nevetségesen fiatalnak tartok egy 21 éves LÁNYT és egy 23 éves FIÚT a házasságra (akik még messze nem nő és férfi). Tudom, hogy vannak kivételek, és ti talán pont azok vagytok, de a többség az ebben a korban még valóban gyerek. Én sem támogatnám. Ha már 6-7 éve lennétek együtt, akkor talán, de a 2 év is édeskevés. Sokan ugranak bele 1-2 év együtt élés után a házasságba, aztán még a gyerekvállalásba is. Nem véletlenül végződik 4ből 3 házasság válással. Úgyhogy megértem a párod szüleit. Más kérdés, hogy nincs beleszólási joguk, de ettől függetlenül nekik van igazuk.
2014. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
33%

Ti álljátok anyagilag az egész esküvőt? A szülőknek nem kell bele szállniuk? Mert akkor nincs beleszólásuk. De, ha anyagilag a szülőknek is bele kell szállniuk akkor van beleszólásik.


Ne haragudj, de 2 évnyi együtt lét után én nem tenném bele a pénzemet a fiam házasságába, mivel én csak egy kívül álló személy vagyok, nem tudhatom, h a fiamnak mennyire biztos a 2 éves kapcsolata, ha már 5 éve együtt vannak boldogságban, akkor tuti állnám az esküvőt.


Szóval nálam ez a kérdéses, h anyagilag kell-e támogatni az esküvőt vagy nem...

2014. jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

#2: Neki fontos a családja, ad a véleményükre, szerintem ez egy jó tulajdonság. Ettől még szeret engem, csak sok nehéz éjszakát okoz neki a családja tiltakozása, mert nem akarja bántani őket.

Aki azt tanácsolja, h mondjuk azt, hogy terhes vagyok, köszönjük az ötletet, már bennünk is felmerült... nem tartom túl korrekt megoldásnak, de lehet, hoy ez lesz a legkényelmesebb módszer.

#4: Igen, egyetértünk,de ha mégse, mindent meg tudunk beszélni, és erre meg a köztünk lév kötelékre merek alapozni egy házasságot, szerintem itt nincs probléma.

2014. jún. 10. 16:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!