Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom nagyon megsértette a...

A párom nagyon megsértette a szüleimet, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok, de 6 éve együtt vagyunk a barátommal. Sokáig nem volt semmi baj közte és a szüleim között, sőt, még pont őt védték mindig a szüleim ha veszekedtünk, mindig segíttek, stb. Viszont az utóbbi időben nagyon elmérgesedett a helyzet.

Egyrészt a párom sose segít a szüleimnek, régebben ha apukámnak segíteni kellett cipekedni vagy bármi, akkor nagy kínok között elment és jópofizott, de mára már el se megy, azzal a kifogással, hogy nem ér rá, pedig csak a számítógép előtt ül... Jó, néha meg lehet érteni, ha inkább velem akar maradni, de most már nem erről van szó, csak gépezik vagy haverozik vagy edzeni jár.

Anyukám is kért tőle segítséget műszaki dolgok miatt, most már neki se segít, sőt, fel se veszi neki a telefont... Anyukám a múltkor s felhívta, hogy kérünk-e cseresznyét, a párom meg elhajtotta, hogy ne hívogassa ilyen hülyeségek miatt...


Ami most végképp kiborított az az, hogy a páromnak névnapja lesz, anyukám meg kereste telefonon, hogy megkérdezze, hogy elmenjünk-e étterembe megünnepelni. Persze nem vette fel, mire a párom küldött egy sms-t nekem, hogy "anyád ne hívogasson, szakadjon le rólam, ne szóljon bele az életembe"... Szegény anyukám meg már írt a páromnak egy üzenetet, hogy a névnapja miatt kereste, de látja hogy már tárgytalan... Erre a párom meg azt válaszolta, hogy "az, nem kérek semmit". Komolyan, én süllyedtem el szégyenemben...


Ja, de az ő anyját meg persze úgy kell ajnározni, mint egy nem tudom mit, ha már nem együtt megyünk el hozzá csak a párom, akkor már én vagyok a főgonosz, hogy szegény anyuka úgy készül meg úgy vár, én meg el se megyek... Fú, de ezek után legszívesebben felhívnám az anyját, elmondanám ezt neki, aztán gondolkozzon el ő is hogy mi miért van...


Nagyon mérges vagyok, de nem tudom mit csináljak ebben a helyzetben.


2015. jún. 25. 22:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%
Úgy kidobnám, mint macskát szarni. Nem, nem azért mert nem akar sülve-főve együtt lenni a szüleimmel, hanem mert tajparaszt, bunkó, tirpák, proli, köcsög módon viselkedik és beszél velük, pont. A saját anyjával, apjával megteheti, az enyémekkel tuti nem.
2015. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
11-es, totál egyetértek veled. Én ugyanígy gondolom.
2015. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

Mielőtt végleg elhordjuk mindennek a srácot... azért megkérdezném, milyen gyakran zargatták a szüleid segítségkérésekkel? Csak mert én is öt éve együtt vagyok a pasimmal, de őt nem tekintik a szüleim se műszaki tanácsadónak, se rakodónak.


Nekem úgy tűnik, a két családnak más a habitusa olyan szempontból, hogy a "beházasodó" embereket mennyire vonják be a szűk család életébe. Párodnak úgy tűnik, teher ez a nagy családegyesítő törekvés, ami nálatok megy. Ettől még bunkón viselkedett, mert ezt meg lehetett volna beszélni normálisan is.

2015. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%
Dobd ki. Senkinek se hagyd, hogy így beszéljenek a szüleiddel, nem ezt érdemlik.
2015. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Légyszi írd már le, milyen gyakran hívogatják a szüleid a párodat, vagy legalább tippeld meg. Nekem is volt olyan anyósom, aki tündéri ember, a mai napig kedvelem, de olyan szinten a valagamban volt, hogy már levegőt venni nem tudtam nélküle.
2015. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%

Hogy a szüleiddel bunkó, az egy dolog, de


"ha inkább velem akar maradni, de most már nem erről van szó, csak gépezik vagy haverozik vagy edzeni jár. "


te se vagy már a szíve csücske, - látod te is-

2015. jún. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%

Először is,ennek a kapcsolatnak már nem sok értelme van,ha csak gépezik,haverozik,edz.

Másodszor, valóban csúnyán viselkedett a párod.De egy kicsit úgy tűnik,hogy a szüleid rátelepedtek.Mondjuk,pl. ha cseresznyét akarnak adni,miért nem téged kérdeznek?!

Saját példám,engem is sokat hívogatott anyósom,állandóan azt kérdezgette hogy van a kisfia,mit főztem neki,nem fáradt-e stb.Akkor kezdett el nagyon zavarni,mikor gyerekünk lett.Sosem kérdezte,hogy van az unokája.Elegem lett,szépen megkértem,ezentúl a fiával beszélje meg a dolgokat.Nem értette.Így ha ő hívott,nem vettem fel a telefont,vagy ha itthon volt a férjem,rögtön átadtam neki.Felfogta végre :)

2015. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
57%

nekem a leírásból úgy tűnik, hogy a szüleid nagyon rászálltak a barátodra. nem vették észre, hol a határ és kihasználták, rátelepedtek. nekem is unalmas lenne ez.

szerencsére a barátom szülei még a telefonszámomat se kérték el! csak a barátomon keresztül érintkezünk. és szerintem ez így egészséges. sosem kértek még tőlem semmiféle segítséget, és az én szüleim sem kértek a barátomtól segítséget, pedig mindent meg tud szerelni a ház körül. a szüleim fizetnek az iparosoknak,ha valami elromlik. mindenkinek megvan a maga élete, ezt tisztelni kell, és nem szabad a másikat ugráltatni.

2015. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
a másik dolog az, hogy a barátod ilyen-olyan módokon jelezte, hogy ez neki sok. te ezt nem veszed komolyan, nem figyelsz oda az igényeire, hanem rá haragszol. szerintem önző módon közelítetted meg a kérdést, és emiatt is romlott meg a kapcsolatotok, hiszen ha nem figyelsz oda a másik igényeire, segélykéréseire, akkor te sem várhatsz el mást sajnos.
2015. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
35%
6 éve együtt vannak, az már nem a barátja, hanem az élettársa, olyan, mintha a férje lenne, csak papír nélkül. Ennyi idő után nyugodtan elvárhat tőle az anyós némi segítséget, a fiú is tagja a családnak. Az "anyós" nyilván viszonozza is, nem kihasználja.
2015. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!