Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom nagyon megsértette a...

A párom nagyon megsértette a szüleimet, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok, de 6 éve együtt vagyunk a barátommal. Sokáig nem volt semmi baj közte és a szüleim között, sőt, még pont őt védték mindig a szüleim ha veszekedtünk, mindig segíttek, stb. Viszont az utóbbi időben nagyon elmérgesedett a helyzet.

Egyrészt a párom sose segít a szüleimnek, régebben ha apukámnak segíteni kellett cipekedni vagy bármi, akkor nagy kínok között elment és jópofizott, de mára már el se megy, azzal a kifogással, hogy nem ér rá, pedig csak a számítógép előtt ül... Jó, néha meg lehet érteni, ha inkább velem akar maradni, de most már nem erről van szó, csak gépezik vagy haverozik vagy edzeni jár.

Anyukám is kért tőle segítséget műszaki dolgok miatt, most már neki se segít, sőt, fel se veszi neki a telefont... Anyukám a múltkor s felhívta, hogy kérünk-e cseresznyét, a párom meg elhajtotta, hogy ne hívogassa ilyen hülyeségek miatt...


Ami most végképp kiborított az az, hogy a páromnak névnapja lesz, anyukám meg kereste telefonon, hogy megkérdezze, hogy elmenjünk-e étterembe megünnepelni. Persze nem vette fel, mire a párom küldött egy sms-t nekem, hogy "anyád ne hívogasson, szakadjon le rólam, ne szóljon bele az életembe"... Szegény anyukám meg már írt a páromnak egy üzenetet, hogy a névnapja miatt kereste, de látja hogy már tárgytalan... Erre a párom meg azt válaszolta, hogy "az, nem kérek semmit". Komolyan, én süllyedtem el szégyenemben...


Ja, de az ő anyját meg persze úgy kell ajnározni, mint egy nem tudom mit, ha már nem együtt megyünk el hozzá csak a párom, akkor már én vagyok a főgonosz, hogy szegény anyuka úgy készül meg úgy vár, én meg el se megyek... Fú, de ezek után legszívesebben felhívnám az anyját, elmondanám ezt neki, aztán gondolkozzon el ő is hogy mi miért van...


Nagyon mérges vagyok, de nem tudom mit csináljak ebben a helyzetben.


2015. jún. 25. 22:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
26%

Nyilvánvaló, hogy a párodnak nincs elég öröme az életben, ezért menekül gépbe-haverokba-edzőterembe. Valami okból elhagyta magát.

Van egyáltalán munkája?


Ha nincs, vagy nem jó, akkor fel kéne tenni neki a nagy kérdést, hogy mitől lenne jobb neki?

Aztán ha a "ha békén hagynának", és ehhez hasonló értelmű választ kapsz, akkor bizony "békén kell hagyni" (azaz szabadon kell őt engedni). Esetleg egy határideig lehet türelemmel viseltetni iránta, de ezt közölni is kell vele!


Konstruktív, megoldó típusú válasz esetén (pölö jobb állás, vagy ilyesmi) tisztázni kellene, hogy ehhez mi szükségeltetik, aztán csinálni. És a részeredményeket szigorúan számon is kérni rajta!


SzVSz!

2015. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!