Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg anyósom,...

Miért nem érti meg anyósom, hogy ne jöjjön be a szobába mikor etetem a babát?

Figyelt kérdés

Mivel a fèrjem itthon dolgozik anyósom is sokat van nálunk.

Semmi gond nincs vele amúgy, de rendszeresen akkor akar bejönni a szobába mikor szoptatok.

Szóltam már neki emiatt de egyik fülèn be a másikon ki.

Engem nagyon zavar, számomra ez intim dolog.

Mit tegyek, hog megèrtse?



2015. jún. 27. 19:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ez a mi lakásunk ès ő jön sokat hozzánk.


Jóban vagyunk îgy szeretnèm inkább valahogy normális keretek között megèrtetni vele, hogy ez engem zavar.

2015. jún. 27. 19:31
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
ez a tisztelet hiánya a részéről.
2015. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Ditta323 ***** válasza:
26%
Anyósom előtt én sem szoptattam, de anyu előtt igen, és amikor a lányom betöltötte az 5. hónapot akkor nem volt hajlandó szopizni mikor volt még valaki a szobában (anyum, vagy férjem). Azóta egyedül vagyunk, de ez már csak 2 alkalom 10hós.
2015. jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Ditta323 ***** válasza:
55%
Ami lemaradt, hivatkozhatsz a babára, hogy zavarja, vagy ami egyszerűbb kulcs a zárba.
2015. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Na végre egy normális nő, akiben van még szeméremérzet és nem hiszi, hogy csak közönség előtt lakik jól a gyereke.
2015. jún. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Kulcs a zárba. A te házad, a te életed, a te szabályaid. Ha ebben nincs benne megértés, később másban sem lesz.
2015. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, hogy megèrtse?"


Ha valaki elsőre, maximum másodikra nem képes ezt megérteni, ott nem a felfogással van gond - ha nem értelmileg korlátozott az illető - hanem azzal a szándékkal, hogy tiszteletben tartsa a másik kérését.


Még akkor is így lenne a természetes, ha nem a saját otthonodról lenne szó, hanem esetleg időnként náluk szeretnél nyugodt körülmények között szoptatni.


Ha ilyen helyzetben lennék, az első pár alkalom után megoldottam volna, hogy kulcsra tudjam zárni azt az ajtót.


Ha mindenképpen kommunikálni akarsz róla, akkor a sokadik felesleges és célra nem vezető kérés helyett érdemesebb lenne megkérdezhetnéd nyíltan az anyósodtól, hogy mi az oka, hogy nem tartja tiszteletben a kérésedet.

2015. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

#17-nek teljesen igaza van.


A kedves mamanak felesleges ujra elmondani, hogy nem akarsz elotte szoptatni. Tudja o jol. Es tudja o azt is jol, hogy zavarni es idegesiteni fog teged, mikor bemegy a szobaba.


Szoval csinaltathatsz kulcsot a szobahoz, de az csak tuneti kezeles. Erdemes lenne megkerdezni a mamatol, hogy mi az oka annak, hogy kovetkezetesen a keresed ellen tesz.

2015. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogja megérteni. Az én anyósom ugyanilyen. Eleinte megkértem, hogy ne jöjjön, ha szoptatok. Jött. Bementem a hálóba szoptatni, csukott ajtónál, hogy talán leesik neki, de bejött utánam. Mondhattam bármit, nem vett róla tudomást. Megkértem a férjemet, hogy beszéljen vele, férjem vázolta a helyzetet, erre az volt anyós reakciója, hogy ő a gyereket nézi, nem az én mellemet. Itt döntöttem el, hogy ha megsértődik, ha nem, szoptatás előtt bezárom az ajtót.
2015. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne ennyire hisztizni ezen, a szoptatás természetes, és észre sem veszik feltétlen mások.Lazulj.
2015. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!