Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A leendő anyósom 'műnőnek' tart?!

A leendő anyósom 'műnőnek' tart?!

Figyelt kérdés

Kezdek kissé kiborulni, hogy a leendő anyósom mindenkinek azt híreszteli hogy egy műanyag cicababa vagyok, aki csak a fia pénzére hajt. Múlt hétvégén a falu egyetlen boltjában nem akart kiszolgálni anyósom legjobb barátnője, mondván én csak kihasználom szegény, szerencsétlen kisfiút. Holott anyósom küldött, hogy menjek helyette vásárolni.

Minden! eredeti rajtam, abszolút nem sminkelem túl magam, éppen csak egy minimális sminket teszek fel. Nem vagyok az a cicababa alkat sem, divatosan öltözködöm de semmi kihívó főleg ha hozzájuk megyek. Annyi 'mű' dolog van rajtam, hogy festetem a hajamat és van műkörmöm. Ebbe még beleköthetne, csakhogy ő is festeti a haját, tetováltatja a szemöldökét stb..

Tegnap azt is közölte hogy nem kéne ennyit egyenesíteni a hajam, mert a fia egyébként is a göndör hajat szeretni. Holott még hajvasalóm sincs, természetes egyenes hajam van.

Párommal külön kasszán vagyunk, csak a rezsit fizetjük közösen, tehát minden amit veszek magamnak az a saját pénzem, a fiának úgymond semmi köze sincs hozzá.

Már az egész család ki van akadva arra a nőre, mindennaposak náluk is a veszekedések, mert leendő apósommal nagyon jól kijövök, szinte apukámnak tekintem, ő pedig úgy gondolja kötelessége kipártolni engem. Én nem szeretnék több veszekedést, mit tehetnék hogy békén hagyjon? Nem kell hogy elfogadjon, csak nézzen levegőnek, felejtse el hogy létezem!

Köszönöm, hogy elolvastad :)


2015. jún. 25. 22:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%
ha majd tudsz vele jókat beszélgetni csak úgy a világról, akkor lesz köztetek közös hang és béke. amíg nincs egy közös témátok a fián kívül, addig nem.
2015. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit tedd helyre az anyós, csak módjával, hogy a jövőbeni jó kapcsolat még tartható legyen... :D Apóst meg tartsd magad mellett, jó szövetséges lehet. Vigyél neki egy liter páleszt, néha kedveskedj neki, had főljön az anyós a vizében. :D
2015. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Bea~ ***** válasza:
72%
Hú szegény,nagyon gáz az anyós!A párod nem áll ki melleted?Mert igazából neki kéne!Szerintem költözzetek külön,mert sok párkapcsolat rámegy az ilyen idióta anyósokra.
2015. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

"Én nem szeretnék több veszekedést, mit tehetnék hogy békén hagyjon? Nem kell hogy elfogadjon, csak nézzen levegőnek, felejtse el hogy létezem!"


Én egy ilyen helyzetben nem mennék hozzájuk, csak ha nagyon muszáj, akkor is csak nagyon rövid időre.


Másrészt ha én kedvesen, tisztelettudóan és jószándékkal viszonyultam hozzá, és ennek ellenére így viselkedik velem, akkor egészen biztos, hogy nem akarnék ugyanazon a településen lakni, ha tényleg úgy alakul, hogy összeházasodunk a fiával.


De az az igazság, hogy ha egy felnőtt férfi ezt a helyzetet nem tudná kezelni, és nem állna ki mellettem - amiről mondjuk nem írtál, - akkor elve nem gondolkoznék hosszútávú kapcsolatban, mert soha nem lennék hajlandó elfogadni, és szó nélkül tűrni, hogy valaki ne tartsa tiszteletben a privát szférámat, illetve igazságtalanul kritizáljon.


Ami ma a hajfestés, smink stb., az később majd hogy vezeted a háztartást problémakör lenne, miért nem így főzöl, arra miért költesz pénzt, nem értesz a gyerekneveléshez, stb.


Erre meg nem lenne szükségem.

2015. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem együtt élünk, de szinte minden hétvégén megyünk hozzájuk. Náluk a szombat szent, minden gyerek hazamegy, viszi a párját és csak úgy együtt van a család. Nagyon jól érezzük magunkat amíg anyós meg nem jelenik :)

De, a párom nagyon is kiáll mellettem, már ott tartunk hogy nem is beszélne az anyjával én 'erőltetem'. Tudom hogy csak rosszabb lenne ha a párom is elfordulna tőle.

Párszor már leültem vele beszélni, de mindig az lett a vége hogy én nem vagyok való a fiához, meg egyébként sem olyan az ideálja mint én vagyok. Na én ekkor köszöntem meg a beszélgetést és hagytam ott a pi.csába :)

2015. jún. 25. 23:22
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

"Párszor már leültem vele beszélni, de mindig az lett a vége hogy én nem vagyok való a fiához, meg egyébként sem olyan az ideálja mint én vagyok."


Ennél kellemesebben is el tudnám tölteni a szombati napokat.


Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor őszintén megbeszélném a párommal, hogy nyugodtan menjen a szüleihez szombatonként, meg bármikor máskor, de én szívesebben töltöm valami mással az időt. Én kifejezetten béketűrő és alkalmazkodóképes embernek tartom magam, de hülyét nem csinálnék magamból, ha valahol nem látnak szívesen, és nyíltan éreztetik, hogy nem tudnak elfogadni, megbarátkozni a gondolattal, hogy a gyerekük engem választott, nem mást, aki szerintük hozzá való, akkor oda nem mennék, se udvariasságból, se más megfontolásból, mert nálam elsőbbséget élvez, hogy én jól érezzem magamat.

2015. jún. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Tisztàznàm az anyòssal a helyzetet: ki vàlasztott kit? Gondolom a fia . Akkor honnan tudja hogy te nem hozzà illő làny vagy? Biztos felnyitnàm a szemèt, hogy a kicsi fia màr felnőtt ember, ès ne akarja mèg mindig meg mondani mi a jò neki. Bocs, de nekem ebből az jött le, hogy mèg felesèget is ő akar vàlasztani a fiànak.
2015. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"A mama, az tuggya!" :D Imádom, mikor anyóspajtás jobban tudja, milyen a fia ideálja, mint az érintett:D


Anyóst nem nagyon tudod kivenni a képből, ha a család ennyire összetartó. Ha nem mész hozzájuk, az számára azt jelenti, hogy csak sikerült kiutálnia, előbb-utóbb a többieket is ellened fordíthatja. Ha úgyis tudják, hogy milyen, apósod, párod meg melléd áll, felvenném a kesztyűt, és továbbra is eljárnék hozzájuk. A beszólásain csak mosolyognék, semmi magyarázkodás, bántani azt lehet, aki gyengének látszik.

Másokkal meg nem kell foglalkozni, a boltost, ha beszól, helyre kell tenni, és kész.

Ha nem akarsz konfliktust, akkor viszont legjobb tisztes távolságra költözni, ha tehetitek. Amíg azt látja, hogy hat rád a szöveg, csak egyre rosszabb lesz.

2015. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Miez a szarság hogy szent szombat meg ilyenek XDD isten mentsen hogy páromnak ilyen családja legyen
2015. jún. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Miért?Az tök jó,ha szeretik egymást,és minden szombaton együtt kajálnak...

Egyetértek az előttem szólókkal...Kezeld le,és vedd semmibe...És egy picit kihasználhatod,hogy a fia nálad van...

2015. jún. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!