Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan sértődött meg az anyósom?

Jogosan sértődött meg az anyósom?

Figyelt kérdés

13 ève vagyunk házasok, van két gyerekünk (10 ès 5 èvesek). A férjem nagyon sokat dolgozik, hétvégente szinte soha nincs itthon. Évente pár alkalommal el szoktunk utazni 2-3 napra, hogy mindannyian együtt legyünk és közös élményeket gyűjtsünk. Holnap lesz az idei év első ilyen utazàsa, 2 napig fogunk túrázni a Mátrában. Màr hónapok óta ezt várjuk.

Az anyósom folyamatosan azt mondogatja, hogy vigyük őt is magunkkal, elalszik ő a földön is. Neki soha nem szólunk, őt soha nem visszük magunkkal, pedig ő is jönni akarna velünk mindig. Mivel nem visszük el, ezért most duzzog.

Èn ezt az egészet nem tudom hova tenni, szerintem nem bunkósàg, hogy nem visszük el. Ennek pont az a lènyege, hogy mi négyen együtt legyünk. Arról nem is beszélve, hogy nincs tùl nagy autónk, így ha ő is jönne, akkor hátul hárman nyomorognának 400km-en keresztül... Persze őt ez sem èrdekli.

Nyár vègén az aggteleki cseppkőbarlangot szeretnénk megnézni, 3napig lennénk ott. Már előre félek, hogy akkor is ezt fogja csinálni.

Szerintetek kinek van igaza?


2015. jún. 21. 11:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%

Most komolyan annyira nem vagytok képesek, hogy a párod anyját is elviszitek magatokkal egy CSALÁDI kiruccanásra?

Szerintem jogos, nekem is rosszul esne.

Nem mondom, hogy mindig vigyétek el, de néha-néha beleférne.

2015. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem itt nincs és nem is lehet igaza senkinek. Szerintem ezt neked és a férjednek kell eldöntenetek. Az anyósodtól viszont modortalannak tartom, hogy meg hivattatná magát. Szerintem ha az embert nem hívják nem az a normális, hogy megkérdezze miért.
2015. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

MOST semmi esetre sem vinném, mert már így van leszervezve és eltervezve.

Viszont évente egy-két alkalommal azért a nagymama is beleférne a családi programba. (Kivétel akkor lenne, ha egyébként sem jönnétek ki, de ilyenröl nem írtál.)

Valamennyire érthetö, ha néha ö is szeretne az unokákkal közösen valamit csinálni, ami nem a hétköznapi élet, hanem nyaralás.

2015. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem lehet igazat tenni ebben az esetben. Titeket is megértelek és anyósodat is. Szegény biztosan nem akarok egyedül lenni, ő is részt akar venni a közös élményben, amiről beszéltél. Szerintem azért ne zárjátok ki mindenből szegényt, legalább egyik helyre vigyétek el. Vagy csináljatok egy egy napos programot ahova meghívjátok őt is.
2015. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%

A nagyi ilyenkor mire vár, mert nem mindegy. Nem igaz, hogy nem érti meg, hogy a családi nyaralás az apa, anya, gyerekek. Nem nagyi, nagynéni, meg a hatodik szomszéd. Nemis hallottammég olyanról, hogy ilyen alkalmakkor még a nagyit is bedoják pórkeréknek, hacsak nem közösen megbeszélt, közös nyaralás. De úgy, hogy nyilván nagyon jól tudja, hogy alig vagytok együtt egy évben...Egyébként ha nagyon vágyik tág körű családi kiruccanásra, akkor fel lehet neki dobni, hogy szervezzen egyet, gondolom, ha nyugdíjas, akkor az idejéből kitelik, és akkor mentek 5-en.

Egyébként a Te szüleid nem nagyszülők, őket nyugodtan itthon lehetne hagyni, csak ő menjen veletek? Meg ilyenkor elvárná, hogy inygen nyaraltassátok, meg még szolgáld is ki, vagy milyen elvárásai vannak? Mert ha esetleg azért menne, hogy néha kettesben romantikázztok, ő meg vigyáz a gyerekekre...De az meg inkább az egyhetes nyaralásoknál kezdődik, hogy ilyenre lenne igény, nem a 2-3 naposakra..

2015. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ha elvisszük az anyósomat, akkor az anyukàm fog megsértődni...

Ràadásul a pénzt nekem kell összespórolnom, és igenis sokat jelent +1fő...

2015. jún. 21. 11:48
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem neked van igazad! Fogja fel a mama , hogy saját csaladotok van. Ha közös programot akar akkor szervezzen ő és hívjon meg titeket. Egy pillanatig se érezd szarul magad miatta.
2015. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Véleményem szerint nem jogosan sértődött meg. Ha tudja hogy a férjed sokat dolgozik, és szeretnétek csak a család elmenni kikapcsolódni, akkor nem illik oda senki más a "kis család"-on kívül. Ha meg annyira akarja a közös időtöltést az unokákkal, akkor kérje el tőletek egy hétvégére, és vonattal menjenek el valahová a nagyival. Ez nektek is jó mert kikapcsolódhattok meg neki is hiszen együtt van.
2015. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a nagyit is meg lehet érteni, hogy rosszul esik neki, hogy SOHA nem viszitek el. Nyilván neki is nagy élmény lenne (mivel a férjéről nem írtál, gondolom, egyedül élhet) Az sem mindegy, milyen messze laktok egymástól, mennyi időt tud az unokáival tölteni egyénként.


De a ti hozzáállásotok is teljesen érthető. Főleg, ha ilyen kevés időtök van, azt ki kell használni, még ha fáj is a vélt vagy valós mellőzöttség a nagyinak, tudomásul kellene vennie, hogy ő itt a leggyengébb láncszem... (Ha ő is menne, gondolom, egészen máshogy kellene beosztani a hétvégét, 3 generáció igényeit összehangolni nem egyszerű, az ilyen "össz-családi" hétvégéről nem épp a pihentető az első jelző, ami eszembe jut:(, de néha akkor is lehetne)

2015. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%

nekem ez egy kicsit furcsa.....titkoloztok elotte, hogy mikor mentek el 2-3 napra pihenni, holott tudjátok, hogy o is menne veletek. szerintem évente egyszer elvihetnétek ot...nem olyan nagy dolog ez.

mi, ha csak pár napra megyunk országon belul automatikusan hivjuk az anyosomat is, félévente egyszer elvisszuk étterembe, kirándulni és gyogyfurdozni is, van hogy az én anyukámmal egyutt, van hogy o vele kulon programokat csinálunk.. (szerintem ez igazán nem nagy kunszt)

2015. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!