Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom hazalátogat a szüleihe...

A párom hazalátogat a szüleihez, kérdezte, lenne-e kedvem vele menni. Pár hónapos kapcsolat, első találkozás a szüleivel. Illene valami ajándékkal készülnöm? Ha igen, tudnátok pár ötletet adni? 24/N

Figyelt kérdés

2015. jún. 30. 19:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%
Márpedig egy tálca saját sütésű süti mindig jó pont :)
2015. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. 17 évesen az akkori párom anyukájának egy doboz bonbont vittem, hát nem volt elragadtatva ahogy láttam, de ettől függetlenül jóban voltunk. A mostani párom szülei nagyon messze laknak, így csak úgy tudtunk menni, hogy ott is alszunk. Ennél fogva(és mert jó pár évvel idősebb vagyok, mint első alkalommal) kicsit "komolyabb" ajándékot szerettem volna adni, mint egy doboz bonbon, de nem drágát. Ezért vittem saját készítésű apró sütit, amit tudtam, hogy szeretnek, de anyósom nem szeret csinálni, inkább megveszi. Nem úgy mentem, mint "feleségjelölt", mivel nem akarok férjhez menni, a párom pedig jobban főz, mint én, tehát villogni sem akartam, csak egy kis kedves, személyes ajándékot. A süti és a pálinka elfogyott, a dobozt pedig azóta is használja anyósom. Akiknek meg az a véleményük, hogy a süti gáz, azok egész egyszerűen csak nem tudnak sütni.
2015. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

En nem vittem semmit. Igaz, en nem hozzajuk latogatoba mentem, hanem a ferjem (akkor meg baratom) hazaba aludni, mivel akkor hozzajuk joval közelebb dolgoztam, mint ahol laktam. Mivel sajnos egybe volt epitve anyosom(jelöltemek)kel, reggel talalkoztunk. Nem jött ki rosszul, h nem vittem semmit, söt...!

Azota is az egyetlen probalkozasom: a hazassagkötesünk utan egyetlen egyszer csinaltam gyümölcslevest, tejszinnel, tenyleg kivetelesen nagyon finom lett. SENKI nem akarta megkostolni, rabeszelemre anyosom egy evökanallal, majd hangosan: "pfujjj...!", na ezek utan mar senki nem kostolta meg, söt a ferjem a 12 eves hazassagunk ota Sem, emiatt a gyerekek sem kostoltak meg. Amugy mindent megeszik, amit csinalok, a rokonsaga meg csak delutanonkent fordul elö nalunk, sütemenyt anyosom hoz magaval, mivel ö nagyon szeret sütni.

Anyosom kisebb öccse, a szülei halala utan ismert meg egy nöt, aki a rokonsagnal akart bevagodni azzal, h egy szülinapi partyt csinaltak a parjanak. Bolgar csaj, bolgar zene (halk kellemes tarsasagi zene hatterkent), nagyreszt bolgar etelek, de nemcsak az. A sütik joval edesebbek es minden mezes, bananos. A salatak iszonyu majonezesek, nagyon "tömeny" volt minden. Sokan epe es egeszsegügyi problemak miatt nem ehetnek ilyeneket. En sem es szemelyes eszrevetelem szerint a rokons nagy resze sem, de en azert egy-egy falatot illedelmesen megkostoltam mindenböl. Sajnos a csaj szinte csak bolgarul tud, igy nem tudtam elmagyarazni a helyzetet... A rokonsag reagalasa: Kivülem SENKI nem evett belöle (!), es anyosom es összes testvere+ferjeik hangosan es alig feltünöen kuncogtak a csaj hata mögött, figyelve mit csinal...stb!! Egyetlen hozzank hasonlo koru fiatal par kivetelevel a többi fiatalok is, nalam fiatalabb egyedülalloak is! A bolgar csaj es a parja tancra buzditotta a többieket, ami persze nem szokas a rokonsagban, igy ezen is csak röhögtek es persze senki sem tancolt. En azert a gyerekekkel felalltam egy kicsit "mozogtunk a zenere", sztem gyerekekkel kicsit könnyebb ilyesmi.

Szerencsere nem mindenki ilyen, a valaszokbol itelve, de mi van, ha a kerdezönek is ilyen rokonsaga van??? Ezt nem lehet elöre tudni, ezert inkabb ovatossagot javasolnek minden sajat keszitesü dologgal szemben!

2015. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem vinnék ajándékot, majd ha a fiúval maradsz, akkor vigyél ajándékot, ha ünnepeltek egy névnapot, szülinapot, de első találkozáskor ez kicsit sok.

Ha mindenképpen kedveskedni akarsz valamivel, akkor érdeklődj, hogy milyen süteményt, tortát szeretnek, vagy esetleg melyik bort, amit közösen el tudtok fogyasztani, és közben jót beszélgetni. Szerintem ez az opció első találkozáskor a legjobb megoldás.

2016. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!