Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális dolog?

Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt. Még tanulunk mindketten, 1 éve együtt is élünk, minden a legnagyobb rendben működik köztünk. A szüleink nem ismerik egymást, nem tartottuk még fontosnak a bemutatást, mert beláttuk mindketten, hogy mentalitásbeli különbségek miatt nem jönnének jól ki.

Mindezek ellenére az ő anyukája szivességeket próbál kérni a szüleimtől a páromon keresztül, és nekem ez roppant kellemetlen, mert engem gyakorlatilag a szüleim tartnak el és a páromat is sok mindenben segitik. Ez most már a sokadik alkalommal történt meg, volt hogy a szüleim segitettek, volt hogy a párom inkább kitalált valamilyen kifogást, de én úgy érzem hogy ezt ennyiszer eljátszani pofátlanság. Mondtam a páromnak, hogy most már aztán állitsa le az anyukáját, vagy segitsen ő neki, mert az én szüleim nem fejős tehenek és semmivel nem tartoznak az ő anyjának. A párom attól fél, hogy megsérti az anyukáját, igy most ez az egész a mi kapcsolatunkat mérgezi. Mit kezdhetnénk a helyzettel?


2015. júl. 6. 14:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az nem nagy dolog ha nekik nincs kocsijuk és ha arra megy akkor épp segítsen nekik. Ha már egy nagy család lesztek akkor hol az összetartás? Lehet hogy 1-2 év múlva nekik megy majd jobban, és akkor ha kell nekik a segítség a barátod mondja majd azt hogy álljanak le? Ha még pénzt kérnének azt mondom oké, abból nem kell túlzásba vinni, de az ilyen esetekben azért nem kéne így kifakadni. Sosem tudhatod mikor lesz rájuk szükségetek.
2015. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ehh mindegy is amúgy. Az a lényeg, hogy ne hagyjátok ilyenekkel szétverni a kapcsolatotokat. Ha tényleg nem OK a dolog akkor mondjátok meg anyóséknak hogy ez nektek így nem jó.


Erre pedig „...attól fél, hogy megsérti az anyukáját...” csak annyit szeretnék mondani (minden rosszindulat nélkül), hogy növesszetek egy kis tököt. Nagykorú, együtt élő emberek, ne féljenek már a szüleiktől. Ha kell, nyugodtan mehet a jó öreg „ketten a világ ellen” forgatókönyv.

2015. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Csak van egy stilusa, ahogy természetesnek veszi, hogy neki mindenki segit. Pl kölcsön kért a szomszédjától, a megbeszélt időpontban nem szolgáltatta vissza az összeget, a szomszéd pedig megjelent és kérte a pénzt. Még ő volt felháborodva, egész délután anyázta szerencsétlen embert, hogy mit képzel magáról.

Két fizetésből ketten nem tudnak megélni. Amúgy igazat adok annak a válaszolónak is, aki azt mondja, hogy nem nagy dolog a fuvarozás, de én attól félek, hogy késöbb más kérések következnének.

2015. júl. 6. 15:13
 14/18 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, hogy a jó viszonyunk is megmaradjon, és szálljon is le a szüleimről.
2015. júl. 6. 15:38
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

(12 folytatás) Nos, ha meg ilyen a temperamentuma, akkor főleg itt az ideje a sarkatokra állni, később nem csak a szüleidet fogja később lehúzni, hanem benneteket is. Hidd el, az én szüleim is bepróbálkoztak a ilyenekkel, de megmondtam nekik ez nem fog menni, pedig tényleg próbáltak fenyegetőzni, érzelmileg zsarolni, szépen kérni vagy átverni, de nem szabad engedni nekik. Kb 3 éve rájöttek, hogy esélyük nincs, először duzzogtak még most is kapom, néha hogy "ők hónapról, hónapra én meg csak ülök a pénzemen". Ettől eltekintve a kapcsolatunk sztem nem rossz.


Az meg a másik, hogy az ideális eset valóban az lenne, ha a jó viszony is meg van és ki sem használnak benneteket. Az ilyen ideális esetek sajnos nem esnek csakúgy az ember ölébe, meg kell érte dolgozni, ez pedig csak akkor működik, ha most a sarkatokra álltok rendesen. Pillanatnyilag lehet fájni fog, jön majd a veszekedés, meg a gyerekeskedés, de hosszútávon megéri, ezt tapasztalatból mondom.


Nektek csak arra kell vigyázni, hogy jól adjátok elő magatokat, így is nagyon rossz lesz és égni fog az arcotok, mint még soha de az előadás mód fontos. Csak arra gondoljatok, hogy egy jobb dolog elérése érdekében sokszor fel kell áldozni egy másik jót. Ráadásul az életet úgy is lehet szemlélni, hogy végeláthatatlan küzdelmek sorozata. Aki küzd, az talán nyer, aki csak nyavalyog és feladja már el is veszett.

2015. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Le kell állítani a mamát, mert nagyon bele tudnak jönni ebbe a követelőzésbe, ha mindig engedtek, ès akkor természetesnek is veszi..

Nálunk após volt vicces. Semmit nem kapunk tőlük, az én szüleim skkszor erejükön túl segítettek, erre ő kijelentette, hogy gondolkodjunk el, hogy öregkorukban miből fogjuk őket eltartani meg támogatni :D. Mondtam neki, hogy úgy fogjuk mint ők minket. Aztán csend lett..

2015. júl. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A szüleid mit szólnak?
2015. júl. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A szüleim nyilván nem örülnek neki.
2015. júl. 7. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!