Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti elfogadnátok ezt a pénzt?

Ti elfogadnátok ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

A nagymamám néhány héttel ezelőtt hozzájutott egy kicsit nagyobb összeghez. Némi gondolkozás után tegnap felhívott és azt mondta arra a döntésre jutott, hogy az 5 millió forintból adna egyet-egyet mind a négy unokájának. Neki ilyen öregen már semmi szüksége rá, nem rég újította fel a lakását, szerinte nálunk jobb helyen lesz, nagyobb szükségünk van rá.

Mindannyian pályakezdő fiatalok vagyunk, albérletben éljük a magunk kis szerény életét és bár ha nagyban gondolkodunk nem sok pénz ez, de ha abban, hogy soha életemben nem segített senki egy összegben ennyi pénzzel, akkor hatalmas. Egyelőre nem bólintottam rá és nem is utasítottam el. Fogalmam sincs, hogy a szüleink tudnak-e erről és hogy a többiek hogyan reagáltak. Bevallom én kicsit elpityeregtem magam miután letettük a telefont. Nem mondom, hogy megoldaná minden gondom egy életre ez az összeg, de hihetetlen, hogy mindig is "unoka centrikus" nagymamám most egy ekkora kaliberű dologgal állt elő.

Nyilván hétvégén megbeszéljük ezt a családdal (szüleimmel, tesómmal, unokatesókkal), hogy elfogadhatunk-e egy ekkora ajándékot, de kíváncsi lennék, hogy ti hogyan reagálnátok, ha a nagymamátok ilyen ötlettel állna elő?


Mi azért viszonylag szerény család vagyunk, szóval sosem dobálóztunk csak így milliókkal, nem tehettük meg, nyilván ezért a kérdés. Nem vagyok hozzászokva.



2015. máj. 7. 13:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Igen, fogadjátok el. A nagymamának ez fontos, hogy most segítheti, támogathatja az unokáit, nektek pedig jól jön. Nem ismered a nagyid, de ha egy ilyen otthonülős nagyi, akkor ha igazán belegondolsz mire költené el.
2015. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Ha a nagyinak valóban nincs szüksége rá, és normálisan él, nem szenved hiányt semmiben, akkor elfogadnám. Persze úgy, hogy vagy mindegyik unoka elfogadja, vagy egyik sem. Szóval ha valaki nem akarja, akkor én sem fogadnám el.

És persze figyelnék arra, hogy ha segítségre van szüksége a nagyinak, akkor segítsük, ezzel meghálálva a kedvességét.

2015. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is fogadjátok el. Ő pontosan tudja, miért döntött így, valószínűleg megbántanátok, ha visszautasítjátok.
2015. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha tudom, hogy a mamának nem kell és nekem pedig szükségem van rá akkor igen biztosan elfogadnám.

Nagyon nagy előre lépést jelenthet az életemben.

Viszont attól mert egy másik unoka nem fogadná el xy okok miatt, én akkor is elfogadnám.

Akiknek adná a pénzt azok a testvéreid vagy unokatestvérek?

2015. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Eddig is természetes volt, hogyha segítségre van szüksége, akkor megyünk. Akkor is ha, szerteszéledtünk az országban mindannyian. Amíg egyetemisták voltunk is mindig támogatott minket. Nem sokkal, a kis nyugdíjából 5 ezer forintot osztott mindig négy felé, de ha a havi bevételét nézem, már ezért is nagyon hálás volt a szívem, hogy még így is költ ránk, pedig nem lenne kötelessége, sőt... Ezek mellé mindig kaptunk szülinapra/névnapra/karácsonyra is egy kis zsebpénzt.

Normális körülmények között él és nem panaszkodik, de tipikus példája annak, hogy nem meg TUD élni havi 60 ezer forintból, hanem meg KELL tudnia oldani sajnos. Itt lenne a lehetőség, hogy kicsit elengedje magát, de azt mondta nem szeretne hozzászokni a jóhoz, eddig is megvolt valahogy.

Nem otthon ülős nagyi, de keveset jár el távolabbra. Egyszer úgy 10 éve azt mondta nagy vágya, hogy egyszer repülhessen még életében. Messzire nem merném már elvinni 72 évesen, de ha elfogadjuk ezt a pénzt, akkor lehet megbeszélem a családdal, hogy teljesítsük végre a vágyát, amíg még elég fitt ehhez. :) Sajnos most önerőből ezt még egy darabig nem tehetnénk meg.

2015. máj. 7. 13:50
 6/24 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk testvérek és két unokatesó.
2015. máj. 7. 13:51
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Igen, fogadd el. Az idősek akkor szoktak elajándékozni dolgokat, pénzt ha van, mert érzik, hogy nem sok van már hátra az életükből, és tudják, hogy úgysem vihetik magukkal az értékeiket. És ilyenkor a szívük-lelkük megnyugszik, ha tudják, hogy mindenkinek tudnak adni valamit, aminek mások örülnek.
2015. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha 5millióról van szó,öten vagytok,én így fogadnám el : minden unokának 500 ezer,neki meg maradjon meg a fele,mert bármikor bármi történhet(betegség,stb),hogy legyen neki tartaléka.Ha nem egyezne bele,és odaadná az egészet,megbeszélném ezt a többi unokatesóval,és a felét beraknám egy széfbe vészesetre ugyanúgy.
2015. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem simán. Megbeszélitek, hogy mindenki beledob valamennyi összeget és elmentek nyaralni.

ha úgy érzed, hogy szükséged van a pénzre fogadd el.

2015. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Ő már úgymond hozzászokott a kuporgatós életmódhoz, nem fog másképp élni, így ha ő úgy döntött hogy nektek adja, akkor igen, fogadjátok el. És az tényleg jó ötlet, hogy dobjátok össze és vigyétek el repülni, ha az egészsége engedi.
2015. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!