Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megsértődtek az egészséges...

Megsértődtek az egészséges távolság miatt? Nem ez lenne a normális? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Story a következő:

Okkal költözünk messzebb, vannak súrlódások, anyós kombinál, folyton elkéregetnek mindent (vettünk valamit a lakásba, tv, bútor pl. a régit adjuk már nekik stb. aztán meg sz*rt adtunk persze, így inkább eladjuk )

Bejelentettük a költözést, végre lesz lakásunk erre felhozták hogy ők is szívesen laknának azon a környéken (egy kisvárosban találtunk lakást 50km-rel arrébb) talán el kéne adni a házukat. Ekkor párom közölte hogy az egészséges távolság miatt költözünk, kicsit egyedül akarunk lenni (nem akarjuk ha valamit csinálunk arról mindenki tudjon) és egyetértettem én is, mert így nem lehet hogy anyósom mindent lát mert "felénk volt dolga" . Na most ezen megsértődtek... hogy miért megyünk messze tőlük... A saját szüleim is messze vannak, így jó, havonta 1x megyünk, ezt nekik is megmondtuk hogy havi 1 hétvégén átmegyünk (a férjem kapcsolata annyira nem jó a szüleivel), nem minden hétvégén: gyertek már át, vagy ők jönnek át (úgyis otthon vagytok indokkal...).Így lesz időnk végre.


Tesómék félévente jönnek, ilyenkor van miről beszélni, megünneplünk mindent és nincs vita stb.


2015. júl. 16. 13:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%
A kommentjeidet is olvasva (átkutatták a cuccaitokat, örökös kérdezősködés, stb) a helyedben tuti magasról tennék rá, hogy meg vannak-e sértődve vagy sem.
2015. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Kell az egészséges távolság, de ha már van gyerek, akkor bizony jól tud jönni a segítség nagyon...

Nálunk kb. 7-8 km a távolság a szülőkkel (szomszéd település). Nem az "papucsban átugrós" kategória, de előre megbeszélten bármikor be tudunk segíteni egymásnak, és nekem a gyerek miatt bizony nagyon jól jön... el tudnak menni érte oviba, suliba, ha nekem dolgom van, stb., de nem vagyunk részei egymás életének. Ez így egészséges szerintem...

Megjegyzem: nem a távolságon múlik elsősorban. Van, akit több ezer km-ről is képesek irányítani a szülők, másokat meg a szomszédból sem...

2015. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Nekem anyósom 10 méter... :D
2015. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Persze most ezt nem szó szerint km-ben mérjük hogy akkor jó, hanem hogy így nem lehet normálisan.

Gyerek még sokáig nem lesz, mert tervben van a külföldi munkavállalás is.

Régen sokat mondták hogy mikor lesz, mondtuk hogy akkor nagyon sok segítség kellene, azt annyira nem akarják, azóta nem mondják: néha elhozzátok majd csak, elég lesz annyit látni (utaltak arra hogy otthagyni a-a). Szóval én azóta nem számítok a segítségükre. Régen amikor felújítottunk az albérletben (nem kellett kaukcióz fizetnünk, "lelaktuk a dolgot" így a tulaj meg örült mert nem lett volna rá ideje pénze energiája) kértük a segítségüket, az utolsó percben cserben hagytak minket (a tüzépről kellett volna elhozni pár csomag szárazanyagot, 3km-re volt, de nekünk akkor az autó beadta a kulcsot).

2015. júl. 16. 14:51
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
3-as vagyok.Mi is éltünk a szülőkkel,mind a kettőnk szüleivel,akkor is jó volt a viszony(de voltak surlódások),de a kettőnké kezdett romlani.Nem egészséges,ha több generáció együtt lakik,nekem ezt akkor mondta anyukám barátnője,amikor anyuhoz költöztünk,és teljesen igaza volt.
2015. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ti egy új család vagytok, helyes, ha külön életet éltek.

Anyós amúgy is súlyos eset - mindegy mit gondol - éljétek az életeteket.

Az meg nagyon pozitív, hogy a párod közölte a döntéseteket, és őszintén, egyenesen.

2015. júl. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Kell az egészséges távolság, de ha már van gyerek, akkor bizony jól tud jönni a segítség nagyon..."

Ezt megcafolnam a kerdes szempontjabol! Mert az igaz, h jo LENNE, de a segitseg a segitötöl (anyosektol) függ, nem a kerdezötöl. Aki ha nem akar segiteni, akkor a szomszedban lakva sem segit (szemelyes pelda!), ha meg valaki hajlando segiteni, tavolabb lakva is megteszi. Pl. egy ismerösöm anyosa 30 km-röl jön a sajat autojaval heti 1 napot vigyazni a gyerekre. Sztem az anyagi helyzete hatarozza meg ilyenkor a meg elfogadhato egeszseges tavolsagot.

Tök igaz, h van, akit több ezer km-ről is képesek irányítani a szülők, másokat meg a szomszédból sem... - mert ez is anyos nevelesetöl függ (hiszen ki nevelte ilyenne azt a pasit?!?), viszont ha nagyon köti, akkor NAGYON nem mindegy, h naponta akar többször okoz problemat, vagy az el nem erhetö tavolsag miatt ritkabban, max. csak a telefonhivasaival zaklat.

Sztem tök jo, h ennyire melletted all a parod, h ö közli a sajat szüleivel (te a tieiddel), es h az igenyeitek szerint eltek. Eröszakmentes kommunikacio (EMK) - ez szol arrol, h hogyan erdemes ugy közölni dolgokat, h ne sertse a masikat, es ha sertödösek akkor erdemes olvasni erröl, h minel optimalisabb legyen velük a kapcsolat.

2015. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!