Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarják hogy el (össze)...

Nem akarják hogy el (össze) költözzünk, sőt most már azt is meg akarják szabni, hogy mikor hova mehetünk mert akkor ők egyedül lesznek, mit tegyünk? Vélemény?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva összeköltözünk a barátommal. Most a hét egyik felét náluk, a másik felét nálunk töltjük. A barátom szüleinek 50.000-et adunk havonta. Az én szüleim nem fogadnak el pénzt, bevásárolni szoktunk nekik, abban egyeztünk meg.

Amikor bejelentettük, hogy hamarosan költözünk, akkor felháborodtak a barátom szülei, elkezdték szapulni az albérletet, hogy minket, miért nem jó náluk. Azt mondták, hogy inkább vállaljunk 2 gyereket és maradjunk náluk (23évesek vagyunk), szoc polt vegyünk fel. (korábban felajánlották a lakásukat, de azon kívül hogy havi 70.000 lett volna, amit nekik kellett volna adni a rezsi nélkül, még egész hétköznap ott aludtak volna (ugye szerintetek sem jó megoldás ez sem? ), mert bejárnak, aztán mondták, hogy ők elmennek abba a lakásba, mert kettőjüknek ez a lakás nagy, de nekünk kettőnknek jó lesz (?!)).

Újonnan pedig (két hete) minden héten: ugye nem mentek sehová a hétvégén?? Ne menjetek, egyedül lesz ...(barátom apukája). Anyukája 3 hetet egyhuzamban nincs otthon, dolgozik, aztán egyet otthon van. Apukáját nem kell ellátni, 47 éves, elvan egyedül, főz magára, csak anyukája akarja, hogy lessük mit csinál. Amikor ők elmennek valahová csak egy délutánra,akkor is felhívnak minket, hogy menjünk haza azonnal, ne legyen egyedül a ház!

Barátom is felháborodott, hogy nehogymár megszabják, mikor mehetünk valahová. Nem maradunk a hétvégéken otthon, van programunk, örülünk, hogy pihenhetünk, kikapcsolhatunk a meló után. Nem megyünk oda, amikor elmennek, de ilyenkor is jönnek ezek a kérdések, a szapulás, hogy maradjunk, mindenféle ötlettel.


2015. szept. 2. 20:37
1 2
 11/13 omba ***** válasza:
100%

Nem a pénz....

Képtelenek felfogni, hogy a fiuk felnőtt, és ezért önálló élete lesz.

Nekem is vannak ilyen korú gyerekeim, - én örülök, milyen klasszul kezdtek bele.

(néha persze jó lenne... de hát ezért volt az előző 25-30 év, hogy egyedül szedje össze a játékait, egyedül is átmehessen azt utcán, egyedül mehessen iskolába, nélkülem is mehessen nyaralni... majd még beköltöznék a hálószobájukba???? :D)


Azzal értek egyet, aki azt írta: rugózzanak rajta, ti meg döntsetek a saját életetekről.

2015. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyellik elkérni a pénzt? :( ezen mindig elszomorodok...:(
2015. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én is mindig azon gondolkodok, hogy ez mire jó? :\ Meg egyáltalán mennyire normális? Csak mert én ilyet a saját szüleimtől sosem tapasztaltam.

Hát látod, a pénzt köszönöm nélkül fogadják el, meg bármit csinál az ember, semmi köszönöm, csak a hibákat hozzák fel meg hogy miért maradjunk.

2015. szept. 9. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!