Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Azért, mert gyerekünk születet...

Azért, mert gyerekünk született, miért kéne heti háromszor átmenni látogatóba, ha azelőtt két-három havonta is elég volt?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy nem sűrítettük, értem én, hogy unoka, nade nem abból áll az életünk, hogy őket szórakoztassuk. És ugye nem ők az egyetlen rokonai a gyereknek... 2-3-4 hetente megyünk, ahogy kijön, sok elfoglaltságunk is van, plusz csak hétvégén lehetünk együtt, mint kis család. Szerintük elzárjuk a gyereket tőlük. Dehát minden hétvégén be van iktatva egy rokon, hogy mindenkinek meglegyen az öröme. Csak ők panaszkodnak. Ráadásul ők az egyetlen, akiknél nem tud feloldódni a gyerek, már az ajtó látványától sír. Szerintem igazán fel lehetne kelni a kanapéról, kikapcsolni a tévét és csinálni közösen olyat, amit a gyerek is élvez, nem csak elvárni, hogy hurcibáljuk oda, mert ők a nagyszülők. De arra már nem képesek. Még a sarkon lévő játszóra sem akarnak lemenni. Jó lenne rendezni a dolgokat, mert egyre jobban elmérgesedik a helyzet, ráadásul úton van a kistesó. Hogyan lehetne velük megértetni a dolgokat?
2015. szept. 14. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos anyósodék azt hiszik, hogy ők a családotok és nem ti vagytok magatoknak. Még nem engedték el a fiukat. :( Itt sem tudtok mást tenni, minthogy ragaszkodni az elképzelésetekhez, nem menni hozzájuk szenteste, csak első vagy másnapján (ha ilyen hisztisek, akkor a béke kedvéért legyen övéké az első nap). Aztán előbb-utóbb csak elfogadják ezt, mást tenni nem tudnak. Tudom, nem egyszerű így nekivágni a karácsonynak, meg mindennek, de muszáj határozottnak lenni, különben mindig mindenki igénye előrébb lesz a tiéteknél!

Sok sikert!

2015. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
80%
Saját tapasztalatból mondom, szigorúan ragaszkodjatok a saját igényeitekhez. Mi próbáltunk mindenkinek, elsősorban anyóséknak megfelelni, és majdnem ráment a házasságunk. 2 évig hevertük. Ugyanígy ment náluk is a hiszti, plusz minden 2. hétvégén nálunk aludtak (anyós, após és dédi), akiket ki kellett szolgálni... Ne hagyd, h idáig jussatok ti is. Nem értek rá, indokolni nem kell, önálló család vagytok. Sajnos sértődés nélkül így se úgy se lehet megúszni, bármennyire igyekeztek is finoman közölni dolgokat, és nem megbántani őket. Az ő"egoizmusukra" nálunk a saját"egoizmusunk" bizonyult a leghatásosabbnak. Nehéz megtanulni és megtenni, de muszáj. Sok szerencsét.
2015. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!