Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos az anyós kérése, hogy a...

Jogos az anyós kérése, hogy a fia és az unokája menjen át hozzá szenteste?

Figyelt kérdés

Idén vált el, egyedül lenne. Ráadásul idén ment nyugdíjba, nem saját akaratából, szerette nagyon a munkáját és így kicsit talán depressziós is.


A menye karácsonyra van kiírva, vagy mindenórás lesz, vagy otthon lesz egy pár napos kisbabával. Vagy kórházban, ebben az esetben nyilván átmegy a férj és a nagyobb gyerek az anyóshoz. De egyébként szeretnék hármasban/négyesben tölteni a szentestét.

Anyós kb 1,5 órás autóútra lakik.


Kinek van igaza szerintetek?


2015. okt. 1. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem vagytok amúgy rossz kapcsolatban az anyóssal, akkor én most kivételesen meghívnám magunkhoz szentestére. Annak vagyok híve, hogy a szenteste a szűk családé, és 25-26-án megyünk nagyszülőkhöz, de egy ilyen helyzetben azért tudni kell kompromisszumokat kötni.
2015. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha kórházban van a meny, akkor miért ne mehetne át a férje és a nagyobbik gyereke a mamához? Ebben az esetben semmi kifogásolni valót nem látnék ebben. Ha otthon van mert még nem szült meg, akkor a mamát hívnám át, hogy töltsük 4-esben a Szentestét, na meg biztosan nem hagynék magára egy mindenórés kismamát, és az utazást is hanyagolnám. Ha előbb megszül és otthon van már a picivel, akkor is a mamát hívnám át, vagy maradna mindenki otthon.
2015. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Áthívták, de ő nem megy. Otthon szeretne karácsonyozni.
2015. okt. 1. 11:34
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
én is áthívnám, ha meg nem akar jönni, akkor maradjon egyedül. ti kedvesek vagytok, hívjátok, én miatta nem borítanám az egész estét
2015. okt. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Mindenórás feleséget semmiképp ne hagyjon otthon a férje. Ha már meglesz a kicsi, a kérés akkor sem jogos, de az már a fia/menye döntése, hogy ez esetben átmennek-e. Harmadik gyermekem december 14-én született, karácsony másnapján férjem elutazott a két naggyal a szüleihez, így én is tudtam pihenni, meg ők is látták egymást karácsonykor. Viszont ez esetben, ha jó a viszony az anyóssal, én áthívnám őt szentestére, hogy a saját nyugalmam is megmaradjon, meg ő se legyen egyedül szenteste.
2015. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Az a természetes, hogy a szentestét gyerekes család otthon tölti, ha van magányos szülő, testvér, akkor azt meghívhatják. Másnap, vagy következő nap szokás csak szülőkhöz, testvérhez átmenni.
2015. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Az anyós nem jó irányban halad. Józan ésszel neki kellene utaznia, ha elhívják a jelen helyzetben. Mert elvált és nyugdíjas lett, a reális gondolkodását nem kellene elhagynia. Sajnálatos, ha nem érti meg a család helyzetét. Bármi is a végkifejlet, nem engedném, hogy zsaroljon.
2015. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, ha anyóst áthívja a család, hogy ne legyen egyedül, erre ő közli, hogy otthon szeretne karácsonyozni, és elvárná, hogy inkább egy mindenórás anyuka/újszülöttel gyermekágyas anyuka töltse egyedül a szentestét, akkor mosolyogva közölném vele,hogy akkor jó szórakozást neki egyedül...Érthető a depi, az egyedüllét, de azért miatta ne álljon már meg az élet...
2015. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem jogos. Épeszű ember nem hagyja egyedül a feleségét szenteste. Ha anyós nem akar menni, akkor egyedül lesz. Ennyi. Csak az a lényeg, hogy a kedves ferj is egyet ertsen a kérdésben a feleseggel.
2015. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha akarna, jöhetne hozzánk. De mi nem mennénk. És pont. De ebben a férjem is egyetértene.
2015. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!