Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos az anyós kérése, hogy a...

Jogos az anyós kérése, hogy a fia és az unokája menjen át hozzá szenteste?

Figyelt kérdés

Idén vált el, egyedül lenne. Ráadásul idén ment nyugdíjba, nem saját akaratából, szerette nagyon a munkáját és így kicsit talán depressziós is.


A menye karácsonyra van kiírva, vagy mindenórás lesz, vagy otthon lesz egy pár napos kisbabával. Vagy kórházban, ebben az esetben nyilván átmegy a férj és a nagyobb gyerek az anyóshoz. De egyébként szeretnék hármasban/négyesben tölteni a szentestét.

Anyós kb 1,5 órás autóútra lakik.


Kinek van igaza szerintetek?


2015. okt. 1. 11:28
1 2
 11/16 acelsziv ***** válasza:
76%
Kuuuuurvára nem jogos főleg nem a leírtak fényében.
2015. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

Dehogyis.

Én 8. hónapban voltam karácsonykor,amikor anyós elsö karácsonyát egyefül töltötte,elvárta volna hogy a férjem menjen hozzá,lehetöleg még 23-án hogy segitsen kitakaritani is. Férjemnek esze ágában sem volt,akkor már egy hónapja elzavarni se tudtam volna 10 km-nél messzebb(anyós 3 óra kocsival),azon az éven karácsonykor nem is ment,én nagy pocakkal nem mertem elindulni,ö nem akart itthagyni. Anyós meg inkább otthon dúlt fúlt egyedül,merthogy ő nem jön,próbálta zsarolni is érzelmileg a páromat,hogy de mennyit sütött főzött,hátha megy,meg ott az ajándéka a fa alatt.

Szerencsére nem anyuci kisfia,a lányunk 5 honapos volt amikor elöször látta anyós,mert nem akart ő jönni,párom meg közölte hogy akkor igy járt,majd látja ha jön.(anyós amugy piac miatt vezet 2-3 órát,szoval csak a dac. Nagymamájához vittük 3 hetesen megmutatni,ő másik irányba lakik,de ő nehezen közlekedik már)

2015. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem jogos.

Ha a menye a kórházban lesz, akkor átmehetnek este. De ha otthon lesz akár terhesen, akár már a babával akkor nem jogos. A férjének kerek perec meg kell mondani a dolgokat.

2015. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
96%
Szívesen látnám magunknál, de ne akarja a családot ugráltatni. Ha anyuka kórházban van, akkor a férj döntése, hogy átmennek-e, de a anyuka még otthon van és bármelyik pillanatban szülhet, akkor nem értem, hogy merülhet fel egyáltalán, hogy a férj gyedül hagyja, vagy ilyen állapotban cipeli bárhova.
2015. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%
Jézusom, én szerintem el is válnék,ha a férjem kitalálni, hogy mindenórás terhesen ott hagy egyedül szenteste. Ha az anyósom egyedül élne, akkor természetesen meghívnánk magunkhoz 24-re,de biztos nem én vagy a férjem ugrálnánk neki.
2015. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Eva Hagop ***** válasza:
0%
Szerintem menjenek ha akarnak, de hozzonak kajat neked, akar korhazban vagy otthon, ahogy sikerul.
2016. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!