Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől? Mit tehetnék, hogy oldjam a helyzetet?

Figyelt kérdés

1 hónapos lesz kedden a kisfiúnk, de a férjem szülei még nem jöttek el megnézni. Van már 2 unokájuk a férjem bátyjáéknál. Őket folyamatosan látogatták, volt hogy heti 2szer mentek hozzájuk. Mindkét esetben a szülés napján már mentek hozzájuk. Ők abban az időben 120km-re laktak egymástól. Igaz, hogy mi 240km-re lakunk, de pontosan azért bérelünk nagyobb házat, hogy ha jön a családunk, akkor mindenkinek legyen kényelmes helye. Anyósom nyugdíjas, apósom úgy dolgozik, hogy néha 3 szabadnapja is van egyben, tehát nem kell hazarohanni neki a munka miatt. Egyébként nagyon aktívak, sokat járnak továbbra is a sógoromékhoz, családot látogatnak gyakran, barátaikkal járnak wellnessezni.

A férjemnek nagyon rosszul esik, hogy még nem jöttek, persze az ígérgetés az megy. Volt egy olyan kijelentése anyósomnak, hogy másképp fog állni az unokákhoz, mert a sógoromék nagyon kihasználták őket anyagilag. Mondta ezt a férjemnek, amikor még a mi kisfiúnk nem született meg. Lehet, hogy ehhez a "máshogy álláshoz" ez is hozzátartozik, hogy nem rohan megnézni? Az biztos, hogy az első unokának a csillagos eget is lehozták. Semmire nem mondtak nemet, amit a sógoromék kértek. A másodiknak már töredékét vették az ajándékoknak is, a látogatások száma is visszaesett és ezt az egész család érzékelte.(értsd: a sógorom meg is jegyezte nekik)

Nem mondom, hogy annyira hiányoznak, hogy epekedve várom, hogy itt töltsenek pár napot, még nem vagyok ahhoz annyira a topon.(kényszercsászárom volt) De ha a férjemre gondolok, akinek igenis óriási dolog, hogy kisfia született, (nekem is az, félreértés ne essék)és azt érzi, hogy az ő kis csodája nem érdekli a szüleit. Szomorú és dühös vagyok emiatt. Parancsoljak rájuk, hogy azonnal üljenek kocsiba? Már nem merem kérdezni, hogy tudja-e, hogy mikor jönnek, mert csak a szomorú szemeit kapom válasznak, meg a sóhajtozást, fejrázást.

A másik, hogy küldtem Viber-en anyósomnak képeket pár nappal ezelőtt, de még meg sem nézte. Napi szinten használja, azon beszél a férjemmel is, sógorékkal is, szóval tudja, hogy hogyan működik. Férjem szólt is neki, hogy ott várakoznak a képek, de semmi.

Mi történt, el nem tudom képzelni. Soha rosszban nem voltunk, mindig nekünk sírták el a bánatukat, ha sógornőm megbántotta őket. Mi hallgattuk végig, hogy megint mennyi pénzt kértek, milyen drága dolgokat kértek ajándékba stb. Igazi jó viszonyunk volt eddig, illetve most is az van, csak nem iparkodnak ideérni a harmadik unokájukat megnézni. Persze a facebookon megy a vetítés, hogy ő hogy imádja, milyen gyönyörű stb, stb, stb.

Értetlenül (illetve a férjem talán kicsit megsértve) állunk a dolog előtt. Kérdezzünk rá direktben, hogy mi a fene van?

Véleményetek érdekel, ki mit gondol erről.


2015. nov. 15. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
miért nem hívod te fel és kérdezed meg őket mikor jönnek? és elmondhatnád ezt is neki, mennyire rosszul esik ez nektek, hogy még ne voltak nálatok
2015. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, nem tudom te min pánikolsz. Nem gondolod, hogy a férjednek kellene ezt megbeszélnie a saját szüleivel?


Ha a te anyád tojna az unokájára, akkor is te beszélnél vele és nem a férjedtől várnád el. Hagyd, hogy hadd rendezze ő úgy a helyzetet, ahogy akarja, az ő szülei!

2015. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%
Már megtörtént, hogy a férjed mondta nekik, hogy anya, apa nem kell hoznotok semmit csak magatokat? Próbálod leplezni, meg sározni a sógorékat, de igazából az süt az egész írásodból, hogy rágod a kefét, mert ti nem fogtok annyi mindent kapni, mint a gonosz telhetetlen sógorék...
2015. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem tehetek mást, hagyom, hogy rendezze. Ami azt jelenti, hogy a leblokkolástól nem csinál semmit. Mindenféléről beszélgetnek, de erről nem.

Nem kérhetem számon őket, pedig lehet, hogy kellene.

2015. nov. 15. 20:26
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
szerintem te is felhívhatnád őket, hogy ez most mégis így mi ?!
2015. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves hármas, ezzel nagyon mellélőttél. Nem hogy nem várom el, hogy anyagilag támogassanak, ez a dolog nálunk egész egyszerűen nem játszik. (hála a jó égnek nem úgy állunk)

A sógoromék nem rossz emberek, csak elszaladt velük a ló annak idején, anyósomék meg nem tudtak nemet mondani. Valószínűleg tanultak belőle, csak nem az első látogatáson kellene spórolni.

2015. nov. 15. 20:34
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, milyen viszonyban vagy az anyósoddal. De pl fel lehetne hívnod és elmondani a fia igen várja , hogy megcsodálják a kisfiát a szülei, és el van keseredve, hogy nem reagálnak. Biztosan ismerik azt az érzést, amikor megszületik valakinek az első gyermeke. Mivel te szereted az ő fiát, szeretnéd, ha meglátogatnának titeket.
2015. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek 7-essel, szerintem is tedd meg. Ne számonkérőleg, egyszerűen mondd el a tényt, hogy a férjed nagyon várja őket, úgy érzi, nem osztoznak az örömében, és ez fáj neki, bármikor szeretettel várjátok őket.

Aki erre sem kerekedik fel, hogy megnézze az unokáját, azzal tényleg nem érdemes foglalkozni.

2015. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Ne hergeld se magad, se a férjed. Az első gyerek nemcsak a szülőnek hatalmas esemény, de a nagyszülőknek is. Nektek ez életetek egyik legnagyobb eseménye, anyósodéknak ez már a harmadik unokájuk, náluk már lecsengőben van az újdonság varázsa. Ha mindehhez hozzátesszük, hogy ők sem lettek fiatalabbak, ti meg kétszer olyan messze laktok, mint a sógorodék annak idején, akkor még matematikai számítás alapján is kiderül, hogy anyósodék számára ez már nem olyan "csoda", mint az első unoka.
2015. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hergelésről szó nincsen. Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha havi többször el tudnak menni a sógoromékhoz, akik most bő 200 km-re laknak, nem alszanak ott, mert nincs rá lehetőség és csak pár órát vannak ott, akkor ide is el tudnak jönni, és innen nem kell haza autózni, mert nálunk van külön szobájuk.

Természetes, hogy a harmadik unoka nem akkora csoda, mint az első. Csak akkor ne adná elő a külvilágnak, hogy ő mennyire odáig van érte, közben pedig még nem is látta élőben. És ezzel az egész viselkedéssel, azzal, hogy nem jönnek el, kifelé meg mutatják a nagy érzelmeket, ezzel bántják igazán a férjemet.

2015. nov. 15. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!