Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől? Mit tehetnék, hogy oldjam a helyzetet?

Figyelt kérdés

1 hónapos lesz kedden a kisfiúnk, de a férjem szülei még nem jöttek el megnézni. Van már 2 unokájuk a férjem bátyjáéknál. Őket folyamatosan látogatták, volt hogy heti 2szer mentek hozzájuk. Mindkét esetben a szülés napján már mentek hozzájuk. Ők abban az időben 120km-re laktak egymástól. Igaz, hogy mi 240km-re lakunk, de pontosan azért bérelünk nagyobb házat, hogy ha jön a családunk, akkor mindenkinek legyen kényelmes helye. Anyósom nyugdíjas, apósom úgy dolgozik, hogy néha 3 szabadnapja is van egyben, tehát nem kell hazarohanni neki a munka miatt. Egyébként nagyon aktívak, sokat járnak továbbra is a sógoromékhoz, családot látogatnak gyakran, barátaikkal járnak wellnessezni.

A férjemnek nagyon rosszul esik, hogy még nem jöttek, persze az ígérgetés az megy. Volt egy olyan kijelentése anyósomnak, hogy másképp fog állni az unokákhoz, mert a sógoromék nagyon kihasználták őket anyagilag. Mondta ezt a férjemnek, amikor még a mi kisfiúnk nem született meg. Lehet, hogy ehhez a "máshogy álláshoz" ez is hozzátartozik, hogy nem rohan megnézni? Az biztos, hogy az első unokának a csillagos eget is lehozták. Semmire nem mondtak nemet, amit a sógoromék kértek. A másodiknak már töredékét vették az ajándékoknak is, a látogatások száma is visszaesett és ezt az egész család érzékelte.(értsd: a sógorom meg is jegyezte nekik)

Nem mondom, hogy annyira hiányoznak, hogy epekedve várom, hogy itt töltsenek pár napot, még nem vagyok ahhoz annyira a topon.(kényszercsászárom volt) De ha a férjemre gondolok, akinek igenis óriási dolog, hogy kisfia született, (nekem is az, félreértés ne essék)és azt érzi, hogy az ő kis csodája nem érdekli a szüleit. Szomorú és dühös vagyok emiatt. Parancsoljak rájuk, hogy azonnal üljenek kocsiba? Már nem merem kérdezni, hogy tudja-e, hogy mikor jönnek, mert csak a szomorú szemeit kapom válasznak, meg a sóhajtozást, fejrázást.

A másik, hogy küldtem Viber-en anyósomnak képeket pár nappal ezelőtt, de még meg sem nézte. Napi szinten használja, azon beszél a férjemmel is, sógorékkal is, szóval tudja, hogy hogyan működik. Férjem szólt is neki, hogy ott várakoznak a képek, de semmi.

Mi történt, el nem tudom képzelni. Soha rosszban nem voltunk, mindig nekünk sírták el a bánatukat, ha sógornőm megbántotta őket. Mi hallgattuk végig, hogy megint mennyi pénzt kértek, milyen drága dolgokat kértek ajándékba stb. Igazi jó viszonyunk volt eddig, illetve most is az van, csak nem iparkodnak ideérni a harmadik unokájukat megnézni. Persze a facebookon megy a vetítés, hogy ő hogy imádja, milyen gyönyörű stb, stb, stb.

Értetlenül (illetve a férjem talán kicsit megsértve) állunk a dolog előtt. Kérdezzünk rá direktben, hogy mi a fene van?

Véleményetek érdekel, ki mit gondol erről.


2015. nov. 15. 20:10
1 2 3
 11/21 acelsziv ***** válasza:
64%
7- nek igaza van. Hívd fel te őket és nyugodt hangon momdd el, hogy nem az ajándékért kell jöjjenek, hanem a fiuk és az unokájuk miatt. Érdekes banda az biztos. Mondom én, akinek az anyósáék az első unokájukat hét hónap után nézték meg először - és utoljára.
2015. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8%
Mellébeszélés és magyarázás helyett tényleg miért nem emeled fel a telefont kérdező és mondod ezt el nekik? Mert varázslatos módon mindent ezt írja, de egyikre sem reagálsz érdemben.
2015. nov. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%
A facebook kiírása alá írd oda kommentként, hogy "és mikor jöttök meglátogatni?"
2015. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a férjemet, hogy tegyem-e én meg a lépést, hogy kérdezzek-e én rá, hogy mikor jönnek. De ő azt mondta, hogy ezt nem kellene kérdezgetni, nekik kell jelezni. Legalábbis ő ezt várja. Gyanítom, hiába...

Ma is beszéltem már velük skype-on, anyós kérte, hogy keltsem fel a babát és mutassam meg kamerán keresztül. Amikor arrafelé kanyarodott a beszélgetés, megint mondta, hogy hamarosan jönnek ám, csak még nem tudja, mikor. (Eddig november közepe volt az ígéret)

A fb-on kérdezzem meg, hogy mikor jönnek??? Naponta-kétnaponta beszélünk, nem üzengetünk egymásnak ebben a formában. Ez amúgy egy passzív-agresszív megnyilvánulás lenne, az meg nem a stílusom.

Nagyon érdekes számomra ez az egész. Érdeklődnek felőle, de iránta nem. Mi fog ebből kisülni, nem tudom. De a férjem nagyon megsínyli. Nem szól nekik érte, inkább békét akar a családban, mint kicsapja a balhét. Belülről őrlődik, és szerintem magában keresi a hibát, mert azt kérdezi tőlem, hogy ő nem ér ennyit? Na, ez az, ami engem kiborít.

2015. nov. 16. 15:05
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

JAj, de bölcs volt a ferjedet megkérdezni. Megis mit gondoltál, mit válaszol arra a kérdésre, hogy akarja-e, hogy telefonalj...

Ahelyett, hogy telefonaltal volna. Ügyes.

2015. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 acelsziv ***** válasza:
64%
"anyós kérte, hogy keltsem fel a babát és mutassam meg kamerán keresztül" Meg a jó édes anyját. Hülye az ilyen?
2015. nov. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

az én családomban is volt hasonló történet.

a húgom első gyerekénél anyósa apósa több hónapig le sem szarták őket, aztán ugyan ez volt a 2-nál is.

ez első gyereket fél évesen látták először.

közben építettek egy elég nagy házat tesómék, két vendégszoba, két gyerekszoba, külön fürdő a szobáknak stb, ők is pont azért építettek ilyen nagy házat, hogy majd a család ha megy látogatni akkor ott aludjanak stb.

hát sógorom szülei a két év alatt még épült a ház, egyszer sem mentek el, megnézni hogy áll az építkezés, pedig csak 30-40km-re laknak egymástól, és mikor beköltöztek az új házba akkor sem mentek el csak fél év után megnézni.

bezzeg húgom sógornőjéhez, aki mellesleg Ausztriában él, oda 1-2 havonta kijárnak, és mikor ott is jöttek a gyerekek, akkor még a kórházba is bementek, ellenben tesóm első kislányát 6 hónaposan látta az anyósa először.

ők igazából leszarják, nem csináltak belőle nagy ügyet.

az első gyereknél szarul esett nekik, aztán a másodiknál már nem is szóltak hogy megszületett, két hét után hívta húgomat az anyós, hogy mikor fog szülni, aztán mondta hogy már megszült és otthon van a kisbabával, gratulált neki aztán 3-4 hónap után fél órára beugrott megnézni az unokáját.

itt is kifogások voltak mindig, hogy így-úgy nem érnek most rá, ez a baj az a baj, ezt kell csinálni azt kell csinálni, meg hogy közben az anyósék is vettek új házat és a költözés miatt nem volt idejük stb.

szóval ment a kerítés.

ennek nyilván megvan az oka, vagy utálja húgomat az anyósa és apósa, vagy a fiúkkal van bajuk.

nem tudják, de nem is foglalkoznak vele, ha valaki így áll hozzájuk, akkor minek erőlködni, nem?

2015. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Siman a facebookon reagalnek, pl.: imadom, gyonyoru.... valasz: kar hogy eloben meg nem lattatok, pedig mar elmult 1 honapos. vagy: kar hogy meg eloben nem volt idotok megnezni, pedig mar nagyon varunk benneteket, lathatnatok, hogy sokkal cukibb mint a fotokon. Szedd le oket a skyprol, es a facebookon tedd at mas kategoriaba, (hogy ne lassa a fotokat) meglatod egy heten belul megjelennek szemelyesen;)
2015. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Persze, hogy megkérdeztem a férjemet, hogy helyette kérdezzem-e én. Leveszek minden terhet róla. És szerintem ez most teher neki.

Tegnap óta az is kiderült, hogy apósom már kétszer kitűzte az időpontot, de anyósom hülye indokokkal mindkétszer lebeszélte. Apósom most vasárnap jönne, ugyan kicsit meg van fázva, de vasárnapig szerintem kikúrálja magát. Anyósom viszont vasárnap és hétfőn étkezőt akar vele tapétáztatni. Szóval erről ennyit. Férjem becsukta a kapuit. Én meg mivel mindenben támogatom, engem sem érdekel tovább. Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. nov. 17. 16:37
 20/21 anonim ***** válasza:
21%

Valami komoly oka lehet. Nézzük jóindulattal.


Nők vagyunk, mégis nagyon kínos pl. a klímaxról beszélni. Előfordulhat, hogy hetekig -tényleg- nem tud valaki 1-2 óránál hosszabb időre fürdőszobától távol menni. Ha truccból -vastagon alábélelve- csakazértis megteszi, csúnyán megbánhatja.


Az orvosok szerint nincs mit csinálni, különben minden rendben, van, akinél így van, ki kell várni. van, akinek a hormonkezelés, kisebb műtétek segítenek, de van, akinek nem. Sőt, lehet rosszabb is.


Előfordulhat akár 35 évesen, de 55 évesen halálra kínozhat valakit.


A Skype kamerát meg oda lehet cipelni a gyereket megmutatni.

2015. nov. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!