Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik elköltöztek otthonról...

Akik elköltöztek otthonról fiatal pár, mennyit járnak haza a szülőkhöz? Nem sok minden hétvége (ottalvással)?

Figyelt kérdés

Pár hét van már csak a költözésünkig és a barátom szülei már most folyton azt mondják hogy minden hétvégén menjünk hozzájuk haza, aludjunk ott. Csak nekem sok ez??

Barátom se nagyon akarja, de annyira panaszkodnak, hogy azt mondta, hogy az elején még lehet muszáj lesz, mert annyira elesettek lesznek. De szerintem pont így fognak nem ránk támaszkodni (csekkbefizetés, internetezés, tv, telefon használat - 45évesek)

Az én szüleim nem mondtak semmi ilyet, hogy mikor mennyit menjünk, ahogy akarunk. Telefonálni amúgy is szoktunk hetente 2x nagyjából, ha egész héten nem vagyok otthon.


2015. nov. 15. 22:36
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Anyagi*
2015. nov. 15. 23:07
 12/33 anonim ***** válasza:
58%
Itt nincs olyan hogy mennyit illik vagy mennyit nem. Mennyetek havonta vagy két hetente de csak akkor ha akartok. Szimplán "muszájból" ne menjetek. Ha nincs kedvetek akkor ne menjetek két hónapig. Ha azért mentek mert "menni kell" akkor ott el van szúrva valami.
2015. nov. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ne költözzetek össze meg tervezzetek ilyet, ha fiatal pár vagytok. Meg gyerek, atya úristen. Menjetek utazni, lássatok világot, vagy csinálj karriert, mert ezekre később már nem lesz lehetőséged, és tönkremész. Mi a terved, szülni egy gyereket és tologatni az utcán, meg oviba vinni? Ez amikor megvan, akkor éppen szabadulnál tőle, ha még nem éltél eleget. Az ilyet nagyon jól meg kell gondolni.
2015. nov. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
76%
Csírájában el kell fojtani a dolgot, mert hidd el, később rosszabb lesz. Hét közben az emberek dolgoznak,a hétvége lenne a pihenésé, és a hét közben el nem végzett, de szükséges dolgokat is le kell rendezni (bevásárlás, takarítás, főzés), ezek is időigényesek. Most komolyan azt hiszik, hogy ehelyett náluk fogtok ülni, nézni a falat (mert egy étkezés alatt ki lehet beszélni a történéseket, utána meg üljetek a tv előtt? vagy végezzétek ott a házimunkát, míg a saját lakásotokban csak halmozódik? vagy mit gondoltak, mit fogtok csinálni náluk ennyiszer, ennyi idő alatt?), hogy aztán vasárnap este essetek neki mindennek, amikor végre hazaértek? Közöljétek velük, hogy együtt terveztek programokat, szeretnétek pihenni, élni az életeteket, és szívesen meglátogatjátok őket, de max havonta egyszer. Hidd el, az is épp elég lesz, amikor majd épp mást csinálnátok. D
2015. nov. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
79%

A kerdes alapjan ugy gondoltam hogy a szulok legalabb 3-400 kilometerre laknak.


De 40! kilometer? Meg ottalvas? Meg hetvege? Ne rohogtess mar.


SOHA nem aludnek ott ha ilyen tavolsagra laknek. Odaugranek nehany orara aztan ennyi.


Ekkora tavolsagra lehet menni akar hetente is, mondjuk szombat delutan 2 orat, aztan viszlat. De ha igy nyomulnak akkor erdemesebb a sokkterapiat alkalmazni, es hetekig felejuk sem nezni.


Allj a sarkadra es mar most folytsd el csirajaban ezt a baromsagot.

2015. nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

Én az ott alvást csak úgy tudnám elképzelni, hogyha nagyon messzire költöztök a szülőktől, és egyébként is ritkán mennétek látogatóba.

A 45 éves szülő nem lesz elesett :D Szerintem még fel is fognak szabadulni, hogy végre élhetnek kicsit maguknak.

Amúgy mi a párommal az én szüleimhez heti 1 szer szoktunk menni, általában vasárnaponként ebédre. Telefonon heti egyszer szoktam beszélni velük. Párom szombat - vasárnap szokott menni pár órára. Van, hogy mindkét nap megy, van, hogy csak egyik nap, ahogy kijön a lépés. Ilyenkor eldolgozgat a kertben, a kutyájával foglalkozik. Neki ez kell, hogy kicsit kiszellőztesse a fejét, mert panellban lakunk az összeköltözésünk óta.

2015. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
73%
Az durva, hogy az utolsón kívül csak nekem szúr szemet az, hogy két felnőtt, 45 éves ember ELESETT lesz a gyereke nélkül?? Milyen beteg világban élünk már basszus, hogy hétvégente anyucinál kell aludni, mert ő ELESETT lesz... beteges.
2015. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60%

én is túlzásnak gondolom, hogy minden hétvégén ott aludjatok. 40km egyáltalán nem sok, még tömegkozlekedessel is. nem tartom indokoltnak az ott alvást

én az előre megbeszelt napon mennék délelőtt. majd még sötétedés előtt elindulnank haza.

szerintem felesleges napokat ott tölteni egyhuzamban. az milyen különélés akkor?

szerintem már most tisztàzzàtok, hogy mentek ha időtök engedi, de értelemszeruen nem fogtok minden egyes hétvégén végig ott lenni, hiszen egyrészt neked is vannak szüleid, másrészt kettesben is lennétek.. és esetleg pihennétek is néha

valóban csíràjàban kell elfojtani ezt, hogyha se te, se a párod nem szeretné ezt.

2015. nov. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
Fel kell nőni és nemet kell tudni mondani. Hozzánk 3 havonta járunk, távolság miatt, férjem szüleihez kb. 3 hetente egyszer.
2015. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
25%
Igaza van a 18-as válaszolónak! Még el sem költöztetek, már fikázod a barátod szüleit. Nekem nagyon gusztustalan, a kérdésed is, a kommentjeidről nem is beszélve.
2015. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!