Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom megcsalja anyósomat,...

Apósom megcsalja anyósomat, de az anyósom igazából az eset kapcsán rám haragszik. Vajon elmondjam neki az igazat?

Figyelt kérdés

Az apósom (73) megcsalja az anyósom (70) egy nővel a munkahelyéről, évek óta. Az unokahúgom látta meg vele, és megnézte a facebookját utána, és így derült ki biztosra a viszony.


Az anyósomnak nem akarják a gyerekei elmondani, mert úgy érzik, ennyi idősen belehalna. Viszont az egyetlen fiúgyereke az én férjem, és mi bojkottáljuk az apósomat leginkább, mert őt bántja legjobban, amit az apja tett.


Én sem akarom elmondani anyósomnak, bár nagyon sajnálom őt, de a férjem és a tesói döntése volt a hallgatás, én meg a férjemmel vagyok szolidáris. A saját anyámnak elmondanám tutira.


Viszont az anyósom azt agyalta ki, hogy biztosan miattam nem beszél az apjával a fia (a férjem), és hogy biztos miattam nem akar vele találkozni. (=Mert a gyerekünk megszületése óta rossz a viszony, így biztosan a kettőnek valahogy köze van egymáshoz.)


Nagyon sajnálom, hogy megromlott a viszonyunk az anyósommal emiatt, pedig felhőtlen volt, együtt jártunk színházba is.


Nem tudom, mi legyen. Elmondjam neki, hogy megcsalja a férje? Vagy, csak viseljem el egy hang nélkül, hogy pikkel rám/ránk?


A pici gyerekünknek is olyanokat mond, hogy "majd a nagypapával is találkozhatsz, ha anyukád meggondolja magát, de addig nem".


A férjem és én is ilyenkor helyre tesszük valamennyire őt, de teljesen mégsem tudunk rá haragudni, hiszen nem tudja, miért utasítjuk el a férjét, akit ő imád. Azt hiszi, gonoszak vagyunk.


30N



2015. nov. 23. 14:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
13%

Az előbb írtam, de most látom ezt a szövegedet, írok rá választ:


"Igen, de számunkra ez nem ennyire bonyolult. A férjem utálja azt, aki átveri az anyját és a teljes családot (utóbbit is a megcsalással összefüggésben), és ennyi."


Azt tudod, hogy a botnak is két vége van? Anyuka is hibás ám ebben! Csak ezt a férjed nem akarja látni.


"Végül is, ha ez nem elég logikus neked (amit megértek), akkor is így érzi, nem tudunk mit tenni vele."


Ez nem logika, hanem érzelmek. Amihez úgy látszik az egész családodtok úgy zusammen eléggé éretlen.


"A rüfke egyébként 65 éves...úristen, annyira szürreális ez az egész sztori. tök rossz, hogy egy ilyen hogy szét tudja verni a családi hangulatot, családi életet."


Nem a 65 éves ember verte szét a családot - pláne! -, hanem nagyon valószínű, hogy az anyósod. Ha az apósod máshol keresi a boldogságot, annak oka van. És a nő nem egy húszéves liba, tehát nagyon is lehetséges, hogy egyszerűen szereti. Mi ebben a szürreális? Egy 65 éves ember nem lehet boldog?


Neked, és a férjednek és senki másnak ehhez SEMMI köze! Ezt értsd meg.

2015. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
21%

Reálisan nézve egy olyan dolog miatt, ami kizárólag apósodra és anyósodra tartozik (és nem is csak azért, mert nektek kívülállóként fogalmatok nem lehet róla, hogy mi vezetett odáig a házasságukban, hogy az apósodnak van egy titkos viszonya valakivel), most az apósodon kívül, akit büntetni kívántok, büntetitek az anyósodat ("Nagyon sajnálom, hogy megromlott a viszonyunk az anyósommal emiatt, pedig felhőtlen volt."), és büntetitek a saját gyereketeket azzal, hogy megfosztjátok a nagypapával való normális kapcsolattartástól, ami érzelmileg sokat jelenthetne neki is, nemcsak viszont, és megfosztjátok attól is, hogy rendszeresen találkozhasson veletek együtt a nagymamájával, az ő otthonukban.


Szerintem oltári nagy butaságot csináltok.


Reálisan nézve, pusztán abból kiindulva, amit itt leírtál, ti ezzel a döntésetekkel nagyobb fájdalmat okoztok az anyósodnak, mint a férje azzal, amiről nem tud, függetlenül attól, hogy nyilván nem gerinces dolog.


De ha ti úgy érzitek, hogy jogotok van ítélkezni és szankcionálni más felnőtt embereket, akik nektek nem ártottak, és olyanért próbálni büntetni valakit, amiknek nem lehettek tisztában az előzményeivel, valós okaival, akkor tegyétek. (


Ha én tenném, és én nem tudnám elfogadni akár az apám, akár az anyám döntését bármivel kapcsolatban akkor is, ha én helytelenítem, és nem próbálnám meg ezzel együtt elfogadni és szeretni őket, akkor úgy érezném, még nem igazán nőttem fel, és nem nőttem ki a gyerek szerepből.

2015. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
21%

de miért ne talalkozhatna a gyereketek a nagyszuleivel?? megis érdemled hogy anyosod megorrolt rád... a gyerekek és a nagyapa kapcsolatát miért kell bojkottàlnotok?

oké csúnya dolog a megcsalas, de attol meg nem kéne ezt csinálni nektek... kb semmi kozotok hozzá, egyedül anyosnak es aposnak van köze hozzá... es el ne hidd, hogy anyosod 40-50 év házasság után nem jön rá ha hazudik a férje...szerintem sejti a viszonyt, de mondom, semmi kozotok hozzá

2015. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
16%
Én még mindig nem értem, hogy ezt ti hogyan állapítottátok meg a fb alapján biztosra.
2015. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, persze, hogy anyósom is hibás, sőt! A botnak tényleg két vége van. A nagypapával egyébként találkozhat a gyerek (azt csak úgy mondta az anyósom, mert el van keseredve), csak mi nem megyünk hozzájuk, ha otthon van apósom.


Nos, az anyósom hátha magától összerakja majd a képet, és akkor helyre áll a családi béke.

2015. nov. 23. 20:44
 16/38 anonim ***** válasza:
83%

"Nos, az anyósom hátha magától összerakja majd a képet, és akkor helyre áll a családi béke."


és úgy gondoljátok, hogy ha rájön, hogy mindenki tudott róla, csak ő nem, akkor nem fog neki rosszul esni, hogy senki sem szólt neki, senki sem figyelmeztette?

2015. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Egyébként az igaz, hogy a megcsalásról nagyon radikális véleménnyel vagyunk. Szerintem nem baj, ha valaki elválik, szakít, mert boldog akar lenni. Sőt! Ez nagy dolog, ha valaki 73 évesen még újra tudja kezdeni, de akkor nem eszem a feleségem főztjét, nem lakom vele évekig és megcsalom, hanem továbblépek. Boldog leszek az új nővel, és elviselem felnőtt módjára a következményeket, amik a döntésemmel járnak.
2015. nov. 23. 20:50
 18/38 A kérdező kommentje:
16: ezt mondom már egy ideje, de itt is látod mindenki azt mondja, hogy nézzünk félre. a férjem tesói is ezt képviselik, a férjem a maga módján próbál "ellenállni", de nem akarja ő sem elmondani az anyukájának, mert retteg, hogy összeomlik. (az utóbbi években sokat volt kórházban, nehezedett sokat az élete) Őszintén, nem tudom, melyik a helyes döntés. Azt igen, hogy én mit tennék a saját szüleim esetében, de ők nem a szüleim...
2015. nov. 23. 20:55
 19/38 anonim ***** válasza:
53%

18: ez tényleg nehéz helyzet. Persze nem jó mások dolgába beleszólni, meg beleavatkozni. De azért mégiscsak "bűnösnek" érezném magam, hogy tudok róla és mégsem mondjuk el.

Az apja tudja, hogy ti tudjátok? Ha igen, ez nem befolyásolja abban, hogy őszinte legyen, vagy fejezze be a viszony?

2015. nov. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
28%

Joeg, raadasul egy ven szatyor miatt???

Meg ha valami fiatal friss husra vagyott volna a ven bakkecske, de most komolyan hetvenharom evesen kellett meghulyulni?

Ez rosszabb mint gondoltam.


Egyaltalan ebben a korban van ertelme megcsalasrol

beszelni, lehetseges az meg biologiailag?


Jézusom..szerinted mivel lett volna jobb ha egy 30 évessel csalja??kinek??

Amúgy nem hinném h egy fiatal leállna egy 70+ évessel, korban teljesen korrekt, ismétlem korban..gondolom a válaszoló férfi, aki számára egy nő csak akkor értékes ha fiatal, vagy azt képzeli h egy 70+ os nagypapának is alanyi jogon fiatal szeretők járnak..jaj..nevetséges..

azért egy 65 évesnek lehetne több esze is, tudhatná h egy családot szakít szét..valószínű h szeretik egymást és ezért ment bele..azért az is érdekelne h milyen boldogságban éltek anyósék, mert nem mindegy..

A kérdésre visszatérve próbáljatok beszélni az apóssal h beszéljen az anyóssal erről, joga van tudni..ti nem keveredhettek ebbe az ügybe, mert ez az ő kapcsolatuk..de azért a férjednek nem szabadna elnéznie h te áldozata vagy ennek a helyzetnek, mert nem fair veled szemben..remélem megoldódik, tényleg nehéz és fájdalmas helyzet..

2015. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!