Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom megcsalja anyósomat,...

Apósom megcsalja anyósomat, de az anyósom igazából az eset kapcsán rám haragszik. Vajon elmondjam neki az igazat?

Figyelt kérdés

Az apósom (73) megcsalja az anyósom (70) egy nővel a munkahelyéről, évek óta. Az unokahúgom látta meg vele, és megnézte a facebookját utána, és így derült ki biztosra a viszony.


Az anyósomnak nem akarják a gyerekei elmondani, mert úgy érzik, ennyi idősen belehalna. Viszont az egyetlen fiúgyereke az én férjem, és mi bojkottáljuk az apósomat leginkább, mert őt bántja legjobban, amit az apja tett.


Én sem akarom elmondani anyósomnak, bár nagyon sajnálom őt, de a férjem és a tesói döntése volt a hallgatás, én meg a férjemmel vagyok szolidáris. A saját anyámnak elmondanám tutira.


Viszont az anyósom azt agyalta ki, hogy biztosan miattam nem beszél az apjával a fia (a férjem), és hogy biztos miattam nem akar vele találkozni. (=Mert a gyerekünk megszületése óta rossz a viszony, így biztosan a kettőnek valahogy köze van egymáshoz.)


Nagyon sajnálom, hogy megromlott a viszonyunk az anyósommal emiatt, pedig felhőtlen volt, együtt jártunk színházba is.


Nem tudom, mi legyen. Elmondjam neki, hogy megcsalja a férje? Vagy, csak viseljem el egy hang nélkül, hogy pikkel rám/ránk?


A pici gyerekünknek is olyanokat mond, hogy "majd a nagypapával is találkozhatsz, ha anyukád meggondolja magát, de addig nem".


A férjem és én is ilyenkor helyre tesszük valamennyire őt, de teljesen mégsem tudunk rá haragudni, hiszen nem tudja, miért utasítjuk el a férjét, akit ő imád. Azt hiszi, gonoszak vagyunk.


30N



2015. nov. 23. 14:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
24%

Én egészen másképp látom a helyzetet, mint a kérdező, és a férje, meg az ő testvérei.


Egy 73 éves férfi esetében a megcsalást nem is nagyon tudom értelmezni. Mit tud a kérdező? Azt, hogy FB-n bejelölték egymást? Hogy kézen fogva sétáltak? Ez maximum gyanúra elég, nem kategorikus ítélkezésre!


Ezen kívül visszakérdezek: Miből gondoljátok, hogy a nagymama semmit sem sejt? Lehet, hogy ők ezt megbeszélték. Lehet, hogy nagymama sejti, de 70 évesen mit cirkuszoljon a 73 éves férjével? Lehet, hogy nagymamának már nincs kedve a szexhez, mire nagypapa kijelentette, hogy ő még vágyna rá, és ha tőle nem kapja meg, majd keres mást. Mire nagymama esetleg azt mondta: "Mindegy, csak diszkréten csináld."


Ha nektek, kérdező, feltűnik a nagy munkakedve és gyakori távolmaradása, mit gondolsz, aki évtizedek óta vele kel és fekszik, az nem veszi észre????


Szóval nekem erős a gyanúm, hogy itt mindenki tud a dologról, csak mindenki ezt képzeli, hogy a másik nem tudja. Ezért megy a sumákolás, ami szegény kisgyerek lelkének tesz igazán rosszat.


Javaslatom: A kisgyereket ugyanúgy vigyétek a nagyszülőkhöz, mintha minden OK lenne. A férjednek és rokonainak a nagy szőnyeg alá söprés helyett le kéne ülniük nagypapával (úgy, hogy nagymama ne tudjon róla) és elmondani, hogy látták egy nővel, és úgy tűnik, megcsalja a nagymamát. A beszélgetés vége akár az is lehet, hogy nagypapa véget vet a viszonynak, cserébe a gyerekei soha nem tálalnak ki nagymama előtt. Az is lehet, hogy egy csúnya félreértés tisztázódik és kiderül, hogy nagypapa semmi rosszat nem csinált.


De ez a ki nem mondott titok iszonyú mérgező légkört teremt. És természetesen a kisgyerekre a legmérgezőbb. Már csak az ő érdekében sem szabadna így hagyni a helyzetet.

2015. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
41%

Pont ezt akartam írni, mint az utolsó!

Kedves Kérdező! Mégis miért képzelitek magatokat bölcsebbnek a nagyinál?

70 éves elmúlt, gondolom több évtizede házasok, minden rezdülését ismerik a másiknak, ne mondd már, hogy nem vesz észre egy több éve (!) tartó viszonyt? Na ne nevetess... :D

2015. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

31,32: érdekes, amit mondotok. az anyósom olyan, mint ahogyan már írtam is, összeköti ő a gyöngyöket, de a hiányzókat a saját dolgaival tölti ki és így kijön egy teljesen fals sztori. A férjem apjáról pl. mindig úgy beszél, hogy milyen béna valaki, szerintem eszébe sem jutna, hogy képes lenne bárkivel is összejönni.:/


De tényleg beszélünk az apukájával, amint rá tudom venni a férjemet meg a tesóit erre.


Amúgy tényleges viszonyuk van, nem pár hónapja, rendesen együtt alvással khm... (együtt dolgoznak, éjszakai munkahelyen):/

2015. dec. 29. 15:03
 34/38 anonim ***** válasza:
28%

Na, valamit még találtam, ami még jobban megerősíti ez előbbi gondolataimat:


22-ben írja kérdező:

"Az apja (=nagypapa) folyton a munkahelyén levő nőről beszél, hogy képzeljük el, hogy műtötték stb. (elég pofátlanul)."


Mindezt egy családi összejövetelen, ahol nyilván nagymama is jelen volt! Így csak az beszél, aki már nem bukhat le. Teljesen egyértelmű, hogy nagymama tud a dologról!


Vigyétek az unokát, ha jól érzi magát a nagyszülőkkel, ez a lényeg! Ő nem tehet arról, hogy a férjed és a tesója ilyen nyakatekerten gondolkodnak!

2015. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
37%
Anyósodnak mindenképp mondd el az igazat. Bárhogy is döntött a férjed meg a testvérei, anyósodnak tudnia kell az igazat. Szegényke nem érti a helyzetet, pont ebbe halhat bele, hogy nem érti, a fia miért haragszik a férjére. Még egy indok, hogy a helyzetet tisztáznod kell vele, és el kell neki mondanod, hogy miért kerülitek apósodat. Két hazugság miatt megromlott a kapcsolatod anyósoddal. Ezt ne hagyd. Az elhallgatás is hazugság. A becsület úgy kívánja, hogy elmond neki, amit tudnia kell, elmondd neki a teljes igazságot.
2016. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
40%
Igaz, régi téma már, lehet régen megoldódott a dolog, de azért leírom a véleményem.Valószínűleg nem egy újkeletű kapcsolat ez már, csak eddig nem bukott ki... Én a férjed helyében beszélnék négyszemközt a Papával, mint férfi a férfival. Megkérdezném, hogy mennyire mély ez a kapcsolat, s egyáltalán miért alakult ki? Rávezetném az "öreget", hogy a család legyen az első, s ezt egy 65 éves nőnek is meg kell érteni!
2016. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Semmi sem változott azóta, csak az, hogy a férjem feladta a tesói ellen a harcot és amit eseményt el tudunk kerülni, elkerülünk, amit nem lehet, arra meg elmegyünk. A tesói ugyanígy vannak ezzel.


Nekem már kényszerem sincs elmondani, mert az anyósom végleg elvágta a viszonyunkat és már hozzászoktam, hogy gyűlölködik mindenkire. "Szerencsére" a gyerekeit is megutálta már, így ez mindannyiunkat érinti, így rám kevesebb jut. Anyósom még mindig semmit sem sejt (egyébként vagy 15 éve külön szobában alszanak a férjével).

2016. jún. 12. 08:03
 38/38 anonim ***** válasza:

Nem értem utolsó hsz-odat, kérdező!

Miféle harc volt férjed és testvérei között, ha közös döntésük volt, hogy csöndben gyűlölik apjukat és ugyanúgy kerülik a családi összejöveteleket, mint ti?


Amúgy ritka beteg egy család a férjedéké. A felnőtt gyerekek sumákolnak anyjuk, apjuk előtt, anyuka teóriákat gyárt, mindenki mindenkit utál és kerül... Hát, ilyen rokonokkal jobb is, ha nincs szoros kapcsolatod!

Csak remélni tudom, hogy a férjed gondolkodásmódja nem teszi tönkre a ti családi életeteket is.

2016. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!