Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek anyósékkal akik...

Mit kezdjek anyósékkal akik utálnak engem?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok és anyósomék, közülük is főleg anyósom utálnak engem meg folyamatosan macerálnak valamivel. Leginkább a munkám kapcsán, másba bele kötni nem nagyon tudnak. Mi faterral meg tesómmal használt haszongépjárművekkel foglalkozunk. Külföldről hozunk be nyergesvontatókat, teherautókat, pótkocsikat aztán azokat megjavítjuk, felújítjuk és eladjuk. Na most ez szerintük nem munka! Ilyenek mondjuk, hogy múltkor kérdezte anyós, hogy mi újság. Erre mondom fáradt vagyok mert sokat dolgoztunk a napokban. Erre valami ilyesmi volt a válasz, hogy "Fáradt vagy? Hát alig dolgoztok valamit. Majd megtudnád ha rendes munkahelyen dolgoznál". Nem tudom mi ezen a nem rendes munka, hogy teherautókat javítok. Az, hogy családi vállalkozás? Épp ezért dolgozok még többet. Itt nem jár le a munkaidő délután 4 órakor. Tegnap is pl este 10-ig dolgoztunk. Dehát ezt hiába magyarázom nekik nem értik meg. Csak rátromfolnak valami hülyeséggel. A másik kedvenc témájuk a kocsim. Egy 2008-as CL 63 AMG Mercim van. Ezzel macerálnak folyamatosan. Hogy minek ilyen autó, meg úristen mennyi kerül fenntartani, micsoda pazarlás, meg felvágás. Meg a kedvencem, hogy ilyen erős autóval nem lehet biztonságosan közlekedni. Biztos, hogy balesetezni fogok vele és ezzel a lányukat is veszélyeztetem. Nem mindegy nekik minek ilyen autó? Meg én dolgoztam meg érte meg én dolgozok meg a fenntartásáért. Mit kell ezen is magyarázni? Meg amúgy is magamnak hoztam németből. Olcsóbban mint amennyiért itthon hozzálehet jutni. Magam javítom, meg az alkatrész is jó áron van. Ráadásul ennek a típusnak viszonylag alacsony az értékvesztése. 1-2 év múlva megunom, eladom árában. Milyen pazarlásról beszél? Dehát ezt megint csak hiába magyarázom neki, megint rátromfol valami hülyeséggel.


Ez csak úgy két kiragadott példa, de folyamatosan jönnek ilyenekkel. Minden vasárnap elkell menni hozzájuk ebédelni. Az ott lét idejének a fele abból áll, hogy engem macerálnak. Már rohadtul elegem van belőle. Múltkor már mondtam a menyasszonyomnak, hogy nem megyek el mert én erre nem vagyok kíváncsi. Erre tőle jött is a válasz, hogy "ne cirkuszolj már, kibírod azt a pár órát". Hát kösz. Ő megérti a problémámat, meg igazat ad nekem. De próbál pártatlan maradni.


Én próbálok náluk bevágódni, de nem megy. Nemrég kocsit cseréltek. Felajánlottam, hogy segítek benne. Elmegyek velük szívesen megnézni a kocsit, vagy keresünk egyet németben vagy bármi. Erre szinte felháborodtak, hogy nem hülyék ők tudnak ők kocsit venni. Jah. Vettek egy igazi vackot, arany áron. Lóg keze-lába. Aztán megvannak elégedve magukkal meg a kocsival. Hangoztatják, hogy az az autó bizony svájci fogorvosnő tulajtól van. Benyalták a legszánalmasabb nepper dumát. De ők ugye értenek hozzá.


Már rendesen félek minden vasárnaptól, mert mindig ilyeneket kell hallgatni. 2-3 évig még elment, de már nagyon kezd elegem lenni belőle. Én erre tényleg nem vagyok kíváncsi.


Mit kezdjek velük? Valami tipp?


2015. nov. 26. 08:51
1 2 3
 11/30 acelsziv ***** válasza:
90%

11. jól írja. Kérdezz és kérdezz. Vedd elő a gyerekek kedvenc kérdését: Miért? De miért mondja ezt? Miért gondolja ezt? Előbb utóbb kellemetlenül fogja érezni magát, mert nem tudja megindokolni az ökörségeit.

A párod már nagyobb probléma. Ugyanis ő nem pártatlan, hanem gyáva és nem mer szembeszállni a szüleivel érted ami nagy baj.

2015. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
7%

Valahol azért igazuk van.

Tényleg pazarlás egy olyan kocsi. Meg tényleg veszélyes.

Meg lehet van oka annak is, hogy nem tartják munkának. Leírhatnád egy átlagos napodat, hogy néz ki. Vagy mondjuk a mostani hetedet.

2015. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 acelsziv ***** válasza:
82%

13: Tudod mi a pazarlás? A kisautó. Szuzki Ignis, opel corsa stb. Mert megveszed és két év múlva már alig bírod eladni max nagyobb veszteséggel.

És mitől lenne veszélyes? Azért mert erős motorja van? Hát nem is kezdő kis taknyoknak való az biztos, de legalább van benne erőtartalék veszélyes helyzetekre.

2015. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

"Valahol azért igazuk van.

Tényleg pazarlás egy olyan kocsi. Meg tényleg veszélyes. "


Szerintem meg nincs, már csak azért sem, mert mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.


Azokkal a véleményekkel értek egyet, akik szerint itt a menyasszonyodnak kellene lépnie.

Először is vele ülj le beszélgetni. Kérdezd meg, hogy mik a tervei veled a következő években, és ha komolyan együtt tervezi veled a jövőjét, akkor ideje lenne kiállnia melletted. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor sok értelme nincs a kapcsolatotoknak, mert már most borítékolható, hogy a családi életetekbe is bele fognak mászni, és szépen közétek fognak furakodni, ha hagyjátok.


Az kevés, hogy te nem mész hozzájuk, mert akkor meg a menyasszonyodat fogják a hátad mögött oltogatni, hogy milyen emberrel van együtt, ő meg ott őrlődik kettőtök között.


Beszéled meg a menyasszonyoddal,hogy első kritikánál leállítja őket, és elmagyarázza, ha ezt nem fejezik be, akkor egy ideig sem te, sem ő nem mentek látogatóba. Ha úgy gondolják, hogy tudnak normálisan viselkedni a választottjával, akkor majd ismét lehet szó látogatásról.


Tudatosítanod kellene a menyasszonyodban, hogy vagy 100%-osan gondolja, hogy elveszed, és ti egymás mellett álltok minden körülmények közt, vagy gondolkodjon el a jövőn. Nem mondom, hogy szakíts vele, de hidd el, nem adok 3 évet, és nem fogjátok tovább bírni ezt a cirkuszt. Mert ez csak durvulni fog, ha majd esküvőt szeretnétek, meg esetleg családot.

2015. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
80%
UI: anyukám is fúrta a férjemet, igaz más miatt, és általában csak kettesben, nekem mondta a mondókáját. Én mindig leállítottam, a férjem mellett álltam ki. Nem nagyon tűrném el, hogy bárki így beszéljen vele, ahogy veled teszik.
2015. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%
én sógornőm is minden egyes találkozón szapult, mire közöltem a szülőkkel n csak olyan napon vagyok hajlandó őket meglátogatni, maikor a drága nincs ott. ennyivel letudtam volt kikerekedett szemek,de marhára nem érdekel. Csak ünnepeken vagyok hajlandó vele találkozni és akkor sem vagyunk puszipajtások.
2015. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
meg nyugodtan szurkálj vissza, ha szapulnak pl.: a szülinapomon a nálam 10 évvel idősebb sógornő többször megemlítette, milyen öreg lettem és a társai, mire én közöltem vele, ő már csak tudja, hisz nálam is idősebb. Többet szóba sem hozta a koromat. kapd el egy érzékeny pontjukat ha szurkálnak vagy a kedves mamát vigyed el egy munkanapra amit kussban végig kéne ülnie. a menyasszonyod, meg megéri a pénzét,mert tojik a te igényeidre csak a saját kis családi békéje a fontos, fél ugyanis nélküled beállítnai hisz akkor ő lenne leszólva...
2015. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
87%

Itt nem a szüleivel, hanem a menyasszonyoddal van nagyobb probléma.

Az egy dolog, hogy nem áll ki melletted, de miért kötelez rá, hogy részt vegyél egy számodra kellemetlen eseményen?

Mi az, hogy kibírod azt a pár órát?

Ez nem pártatlanság, a szülei oldalán áll.

Pártatlan akkor lenne, ha csak nem szólna bele, de így, hogy direkt kitesz téged céltáblának, nem, nem pártatlan.

Én utoljára 5 éve láttam anyósomékat, a férjem nélkülem megy le.

Általában én is nélküle látogatom meg anyuékat, bár ők szeretik egymást, a férjem lusta leutazni.... mindketten elfogadtuk a másik döntését.

Számomra ez lenne a normális.

Mondd meg a kedves menyasszonyodnak, hogy nem akarsz menni, mert hát így minek?

Ha továbbra is így áll a dolgokhoz, nyilván ő is ki fogja bírni, ha nem lesz belőle feleség.

2015. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%

Két dolog közül választhatsz:


1, A menyasszonyod nem lép. Elviseled a dumát minden hétvégén életed hátralevő részében addig a 30-40 évig, amíg anyósék élnek. Ha lesz gyereketek, az lesz a baj, hogy miért így-úgy neveled. Mindenbe bele fognak kötni. A menyasszonyod mindig elintézi majd annyival, hogy ó, ezzel nem kell foglalkozni. A dolgok ebbe az irányba tartanak, mert ha 3 éve ezt hallgatod és semmi akarata a menyasszonyodnak arra, hogy ez megváltozzon, akkor így is fog maradni! Mindig!


2, Megmondod a menyasszonyodnak, hogy nem nézed el a szüleinek az alázást, és vagy "megneveli" őket, vagy szakítasz.

Pl: Mama, a hétvégén nem megyünk át, ha megint beszólsz a vőlegényemnek.

Aztán átmentek, és a mama beszól, szeditek a sátorfát, eljöttök, és nem mentek át a következő hétvégén. És ezt addig, amíg meg nem tanulják. Akkor majd te leszel a sértődős kisfiúnak mondva, és megint próbálnak hatni a menyasszonyodra, ezzel választásra kényszerítve őt közted és köztük. De tartani kell magatokat, és nem menni, amíg egyetlen negatívum is elhangzik. Ez az egy módszer van.

Ha a menyasszonyod ebben nem áll ki melletted, másban sem fog az életben.


Csak a menyasszonyod állíthatja le őket, te nem.


Ő a családjuk, te nekik senki nem vagy, és ezt folyamatosan tudtodra is adják.

2015. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
A menyasszonyod a szülőkkel lakik?
2015. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!