Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek anyósékkal akik...

Mit kezdjek anyósékkal akik utálnak engem?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok és anyósomék, közülük is főleg anyósom utálnak engem meg folyamatosan macerálnak valamivel. Leginkább a munkám kapcsán, másba bele kötni nem nagyon tudnak. Mi faterral meg tesómmal használt haszongépjárművekkel foglalkozunk. Külföldről hozunk be nyergesvontatókat, teherautókat, pótkocsikat aztán azokat megjavítjuk, felújítjuk és eladjuk. Na most ez szerintük nem munka! Ilyenek mondjuk, hogy múltkor kérdezte anyós, hogy mi újság. Erre mondom fáradt vagyok mert sokat dolgoztunk a napokban. Erre valami ilyesmi volt a válasz, hogy "Fáradt vagy? Hát alig dolgoztok valamit. Majd megtudnád ha rendes munkahelyen dolgoznál". Nem tudom mi ezen a nem rendes munka, hogy teherautókat javítok. Az, hogy családi vállalkozás? Épp ezért dolgozok még többet. Itt nem jár le a munkaidő délután 4 órakor. Tegnap is pl este 10-ig dolgoztunk. Dehát ezt hiába magyarázom nekik nem értik meg. Csak rátromfolnak valami hülyeséggel. A másik kedvenc témájuk a kocsim. Egy 2008-as CL 63 AMG Mercim van. Ezzel macerálnak folyamatosan. Hogy minek ilyen autó, meg úristen mennyi kerül fenntartani, micsoda pazarlás, meg felvágás. Meg a kedvencem, hogy ilyen erős autóval nem lehet biztonságosan közlekedni. Biztos, hogy balesetezni fogok vele és ezzel a lányukat is veszélyeztetem. Nem mindegy nekik minek ilyen autó? Meg én dolgoztam meg érte meg én dolgozok meg a fenntartásáért. Mit kell ezen is magyarázni? Meg amúgy is magamnak hoztam németből. Olcsóbban mint amennyiért itthon hozzálehet jutni. Magam javítom, meg az alkatrész is jó áron van. Ráadásul ennek a típusnak viszonylag alacsony az értékvesztése. 1-2 év múlva megunom, eladom árában. Milyen pazarlásról beszél? Dehát ezt megint csak hiába magyarázom neki, megint rátromfol valami hülyeséggel.


Ez csak úgy két kiragadott példa, de folyamatosan jönnek ilyenekkel. Minden vasárnap elkell menni hozzájuk ebédelni. Az ott lét idejének a fele abból áll, hogy engem macerálnak. Már rohadtul elegem van belőle. Múltkor már mondtam a menyasszonyomnak, hogy nem megyek el mert én erre nem vagyok kíváncsi. Erre tőle jött is a válasz, hogy "ne cirkuszolj már, kibírod azt a pár órát". Hát kösz. Ő megérti a problémámat, meg igazat ad nekem. De próbál pártatlan maradni.


Én próbálok náluk bevágódni, de nem megy. Nemrég kocsit cseréltek. Felajánlottam, hogy segítek benne. Elmegyek velük szívesen megnézni a kocsit, vagy keresünk egyet németben vagy bármi. Erre szinte felháborodtak, hogy nem hülyék ők tudnak ők kocsit venni. Jah. Vettek egy igazi vackot, arany áron. Lóg keze-lába. Aztán megvannak elégedve magukkal meg a kocsival. Hangoztatják, hogy az az autó bizony svájci fogorvosnő tulajtól van. Benyalták a legszánalmasabb nepper dumát. De ők ugye értenek hozzá.


Már rendesen félek minden vasárnaptól, mert mindig ilyeneket kell hallgatni. 2-3 évig még elment, de már nagyon kezd elegem lenni belőle. Én erre tényleg nem vagyok kíváncsi.


Mit kezdjek velük? Valami tipp?


2015. nov. 26. 08:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%

"Erre tőle jött is a válasz, hogy "ne cirkuszolj már, kibírod azt a pár órát". Hát kösz. Ő megérti a problémámat, meg igazat ad nekem."


A kettő kizárja egymást. Nem érti meg vagy ami még rosszabb és ez biztos is, a menyasszonyodat nem érdekli, hogy neked szar, őt csak az érdekli, hogy fogd be a pofádat, tűrjél, hogy az anyukája meg az apukája jól érezze magát a vasárnapi ebédnél miközben rajtad szórakoznak. Elvégre, mindegy, hogy mennyire úgy kezel a családja, mint a kunta kintét, őt csak az érdekli, hogy szép autóból száll ki, mikor veled mászkál, a lelkedet meg ki nem szarja le.

2015. nov. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
90%

"Meg lehet van oka annak is, hogy nem tartják munkának."


Családunknak több mint 17 bikája van, annál is több disznója, majdnem száz tyúkja, földjeink gabonával, tegerivel, napraforgóval, uborkával, paradicsommal, traktorok, kombájnok stb. A férfiaknak ez látástól mikulásig elfoglaltság, gondolhatja, aki nem csak tévében látott ilyet, hogy mi munka csak aljazni annyi jószágot, hát még a többi.


Mégis egyesek szerint könnyű nekik, meg nem is rendes munka, meg milyen jó már, hogy nem kell dolgozni járniuk, azért, mert nem 8-tól 4-ig ülnek valahol. Aha. Egyszerűen agyfäszt kapok az ilyen okosaktól, akik el se tudják képzelni, hogy attól, hogy nem az irodába meg a gyárba megy reggelente valaki, még rohadt sokat dolgozik, sőt még annál is többet, mivel pont ő nem jön ki a kapunk a munkaidő végén, hanem csak akkor hagyja abba, mikor már tényleg nem bírja, vagy kimegy az asszony kiabálni, hogy ki van szedve a vacsora és sok lesz ez már mára.


Ugyanez pepitában, ha valaki autószerelő. Ráadásul ők nem csak szerelnek, hanem mennek ezres nagyságrendben kilométereket, hogy hozzák be a kocsikat, amiket aztán szerelnek nem munkaidőben, hanem amíg győzik. Ez miért nem munka? Ha valaki más műhelyébe járna napi 8 órában 10 kilométerre az otthonától 80 ezerért, akkor hihetőbb lenne, hogy fáradt estére vagy mi?

2015. nov. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
81%

Egy-ket alkatreszt a menyasszonyodban is ki kellene cserelni, de nem vagyok biztos benne, hogy megeri a faradtsagot. Csak 2-3 eve folyik ez a "Jo ebedhez szol a nota"? Bist du ein Idiot?

Szerintem felsz attol, hogy ha fellazadnal, akkor szakitana veled a menyasszonyod. Szerintem, a "kibirod azt a par orat menyasszonyod" egy dolgoskezü tutyimutyihoz akar hozzamenni. Gratulalok, te egy tökeletes jelölt vagy. Önerzet es önbecsüles: wo seid ihr?

2015. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%
De amúgy ebben az a legdurvább, hogy nem csak nem állítja le őket, amit még ki lehet magyarázni, bár az is elég nagy baj, hogy nem mer konfrontálódni a szüleivel miattad. Milyen házasság lesz ez? Kéne majd a megbonthatatlan egység, amiben mindig egymás mellett álltok ki, még akkor is, ha a másiknak nincs igaza, aztán majd otthon rendezitek, de harmadik személy előtt sose szabad a másikat cserben hagyni. Na ez már hiányzik. De hogy még bele is kényszerít a helyzetbe, hogy menned is kell. Ez aztán tényleg gáz. Lehet, hogy ő is élvezi, ha rajtad szórakoznak?
2015. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Na hogy telt tegnapi ebéd?
2015. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Tolem megkerdezte valaki, miert mesz oda akkor??? Ha nem szeretnel, s tenyleg miert is, hiszen felnott vagyok, s eldontottem, nem megyek s kesz. Majd nez nagyot a parod, legkozelebb mondd meg, hogy nem erzed jol magad, nem mesz, utana meg nem mesz, s kesz. Problema megoldva, nem fognak szekalni eves kozben.
2015. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"Na hogy telt tegnapi ebéd?"


Sz@rul:)))

2015. dec. 4. 18:42
 28/30 anonim ***** válasza:
MI történt?
2015. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van mindenkinek. A "kibírod azt a pár órát" nem a legjobb reakció. Én se mennék. A te szüleidhez mikor mentek? Ők milyenek a menyasszonyoddal?

Egyébként abban meg megértelek, hogy én is eléggé cizelláltan mondok bármit a páromnak az anyjáról, mert néha amennyire ideges vagyok rá, azt át kell fogalmazni, mivel mégiscsak az anyja. (39/N)

2015. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
55%
Változott/javult esetleg a helyzet azóta Kérdező? Vagy még mindig piszkálnak?
2016. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!