Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket zavarna, ha anyósotokt...

Titeket zavarna, ha anyósotoktól vagy a szüleitektől olyan ajándékot kapnátok, amit csak a (születendő) gyerekre lehet elvásárolni? Vagyis: ti nem kapnátok semmit igazából tőlük.

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok. Anyósom mondta, hogy adnak nekünk egy bababolti utalványt karácsonyra ((csak vegyük meg neki és vigyük el hozzá karácsonykor becsomagolva).


Ha ajándékoz, miért nem azt mondja, mi vegyünk magunknak valamit (a bababoltban nem tudunk, illetve max én, de az is babával kapcsolatos dolog lenne).


Szerintetek emiatt szólnunk kellene? Nem nagyon szeretnék, mert ajándék lónak...de mégis annyira furcsa. Vagy ez így természetes másoknál?


Kérlek, ne értsetek félre, nagyon örülök, hogy adnak valamit, bár nem kellene! Csak meglepődtem, hogy miért épp ezt.


(Anyuék pl. kérdezték, mit szeretnénk és mondtuk, hogy szeretnénk magunknak új ágyneműt és törölközőket, így arra kapunk majd tőlünk pénzt vagy utalványt, és ki tudjuk mi választani a dolgokat.)


Mi mindkét szülőpárt egy színház+vacsora kombinációval leptük meg idén. Az én családomban ilyen természetű szokott lenni az ajándék, így ezt találtuk ki.


28 hkm



2015. dec. 23. 10:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%

Tudom, hogy ajándék lónak.... de engem azért zavarna.


Valamit azért adhatnának nektek is. Biztos nem készülnek mellé valamivel? Akár valami aprósággal?

2015. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
teljesen természetes, hogy a kismamák babás cuccokat kapnak, mivel a nagyszülő kitombolja magát, nézegeti a babcuccokat és nem tud ellenállni. Vagy csak előjön a nagyszülő segítő génje és mindenben segíteni akarja az unokáját.Bár inkább ez a vegyük meg neki és vigyétek el dolog fura, miért nem lehet az utalványt becsomagolva odaadni és addig nem elárulni? mi is ezt tesszük, csak táncbérlettel.
2015. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

Ezt megfigyeltem én is, onnantól kezdve, hogy először terhes lettem, már nem volt olyan szülinap vagy karácsony, amire a rokonoktól, barátoktól ne valami gyerekkel kapcsolatos dolgot kapjak.


Eleinte engem is bosszantott, már nem érdekel. Annyit nem ér, hogy konfliktus legyen, tényleg igaz, ajándék lónak...ami kell, azt megveszem magamnak. De erre készülj fel, sok ember szemében te már mindig elsősorban anya leszel.

2015. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

szerintem nem készülnek mással (illetve, tuti)


2: mert szerintem úgy gondolta, mi úgyis jobban mozgunk a belvárosban, és így vegyük meg mi.:) becsomagolni kicsit fura lesz.


igen, az lehet, hogy azt is kapnak, de miért saját részre? mért nem csak úgy? bár a férjem nővére tavaly a születésnapjára gyerekruhákat kapott a gyerekének.:)

2015. dec. 23. 10:34
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
örülj neki ha a drágább cuccokat ők szerzik be. Mi persze igyekeztünk idén a sógornál gyereknek és szülőnek is venni,bár nem érdemelték meg a szülők.tavaly tőlük mi ketten kaptunk egy olyan éttermes kupont, amire még bőven rá kellett fizetni és ez nekik 990 ft-ba került :D na ez a gáz
2015. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%

Olvasd vissza a kérdésed és gondolkodj el.


Neked tulajdonképpen az esik rosszul, hogy nem kapsz ajándékot. Ha egy 18 alatti gyerek lennél, azt mondom OK, de nem az vagy. Már meghoztad életed legfelelőségteljestebb döntését (gyermekvállalás). És azon vergődsz, hogy TE nem kapsz semmit.


Nem szeretnék a gyereked lenni majd.

2015. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%

Furcsa lenne, de legyintenék rá. Már csak azért is, mert én ELEVE semmilyen ajándékot nem várok el, nekem minden alkalomra elég egy üveg ital és a jókívánság (férfi vagyok).


Amúgy az a gyerekruha-dolog vicces... Nem mondta a férjed nővére, hogy neki ez valószínűleg kicsi lesz? :DDD

2015. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%
nekem az esett rosszul amikor véletlenül kibukott, hogy az apai nagyszüleim nem is vettek semmit és évek óta a szüleim veszik az ajándékokat a nevükben(amibe bele se fizettek).Ebben azért még ott van a szeretet és a törődés.
2015. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%

Megmondom őszintén, engem zavarna, kiv. ha az az ajándék vmi nagyon spéci, nagyon drága, minőségi cucc, amit mi lehet, hogy nem tudnánk megvenni (most babakocsi, minőségi járóka kaliberű cuccra gondolok, nem ilyen-olyan márkás rugira).


Amúgy úgy tartom, hogy karácsonyra a személynek adunk ajándékot, olyasmit, amit ő szeretne, és egy anya vagy apa nem szűnik meg önálló egyéniség lenni attól, hogy gyereke lesz. Így én, ciki, nem ciki, örülnék, ha vmi személyre szólót kapnék, ami az enyém - mert nekem igenis hozzátartozik az ajándékozás és az, hogy próbáljunk a másiknak ajándékokkal örömet szerezni. Ha meg bezsongtak az unokától, az az ajándék jó lesz a baba születésére is, nem feltétlenül kell minden egyes ünnepre babás cuccot adni. Ha már ajándékutalvány pl., akkor adnék ilyen esetben pl. tescósat, auchanosat, azt lehet babacuccra is költeni, de másra is, ha épp maguknak szeretne a pár vmit venni.

2015. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

6: "Neked tulajdonképpen az esik rosszul, hogy nem kapsz ajándékot."


Hűha, írtam, hogy nálunk egyáltalán nem divat ajándékozni, csak program szokott lenni. Az zavar, hogyha már mindenképpen adnak valamit, ne hoztam is meg nem is legyen a dolog.:)


7: nagyon jó:))) kicsit kicsi lesz...:D

2015. dec. 23. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!