Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket zavarna, ha anyósotokt...

Titeket zavarna, ha anyósotoktól vagy a szüleitektől olyan ajándékot kapnátok, amit csak a (születendő) gyerekre lehet elvásárolni? Vagyis: ti nem kapnátok semmit igazából tőlük.

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok. Anyósom mondta, hogy adnak nekünk egy bababolti utalványt karácsonyra ((csak vegyük meg neki és vigyük el hozzá karácsonykor becsomagolva).


Ha ajándékoz, miért nem azt mondja, mi vegyünk magunknak valamit (a bababoltban nem tudunk, illetve max én, de az is babával kapcsolatos dolog lenne).


Szerintetek emiatt szólnunk kellene? Nem nagyon szeretnék, mert ajándék lónak...de mégis annyira furcsa. Vagy ez így természetes másoknál?


Kérlek, ne értsetek félre, nagyon örülök, hogy adnak valamit, bár nem kellene! Csak meglepődtem, hogy miért épp ezt.


(Anyuék pl. kérdezték, mit szeretnénk és mondtuk, hogy szeretnénk magunknak új ágyneműt és törölközőket, így arra kapunk majd tőlünk pénzt vagy utalványt, és ki tudjuk mi választani a dolgokat.)


Mi mindkét szülőpárt egy színház+vacsora kombinációval leptük meg idén. Az én családomban ilyen természetű szokott lenni az ajándék, így ezt találtuk ki.


28 hkm



2015. dec. 23. 10:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Én egy hete zártam az utolsó projektemet szülés előtt. A partner cégektől mindig kapunk ezt azt az ünnepekre. Mivel a hasam már igazán látványos, ezért legnagyobb döbbenetemre az idei csomagok egyikében egy nagy építőipari vállalattól a szokásos szóróanyagokon (reklámbögre, póló, naptár, stb.), illetve csokin/boron kívül egy kis baba kabátka is volt.

Még el is fátyolosodott a tekintetem, amikor megláttam, iszonyatosan jól esett, hogy gondoltak külön rám/ránk és annyira figyelmesek voltak, hogy egy ilyen gesztussal kedveskedtek. Abszolút nem fordult meg a fejemben, hogy ez nem az én ajándékom. Amit az én babámnak vesznek, azt egy kicsit nekem is veszik, főleg amíg "egyben vagyunk".


Ez egy figyelmesség az anyósék részéről, szeretnének hozzájárulni a babavárás költségeihez, nem látok ebben semmi rosszat!


Na az már fura, hogy ha 3-4 éves a gyerekem és születésnapomra gyerek pulcsikat kapok. :)


Nekem abszolút jól esik a babavárás közepette mindenféle apróságokat kapni, ami később a kislányomé lesz, főleg hogy első baba lesz a családban sok idő után, így mindenki be van egy kicsit zsongva.

2015. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
85%

Ami azt illeti nekem a te családod ajándékozási szokása éppoly távoli, mint amin te meglepődtél.

Hát - sokféle ember van, ennyi.

2015. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ajandeklonak... Inkabb bababolti vasarlasi utalvany mint szoptatos melltarto... (Holott az szemelyes ajandek lenne.)
2015. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkoztam, hogy kiírjam-e ezt, de végül is ez valahol érthető, még ha az érintettnek kicsit rosszul is eshet: a férjed szülei (és ez nagyon sok szülőre igaz) elsősorban a fiuk párját és a leendő unokájuk anyját látják benned, nem téged, önmagadban. Nekik nem vagy vérrokon, nem elsősorban önmagadért, hanem a fiuk és majd a baba révén szeretnek. Lehet, hogy nekik több idő kell, hogy önmagadban is magukhoz közelállónak érezzenek, ezért viszont nincs értelme megsértődni vagy haragudni. Az ajándékkal jót akartak, ne szívd mellre, hogy egy kicsit átjön belőle ez a szemlélet, idővel még sokat alakul a kapcsolatotok. Ha magad is szülő leszel (hamarosan:-)), jobban meg fogod ezt érteni.
2015. dec. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szimplán azt nézték, mit tudnak adni, ami hasznos is, és most hogy jön a gyerek, így jó ajándék téma. Így elég hülyén jönne ki, ha nekiállsz balhézni azon hogy mit kapsz AJÁNDÉKBA.


De mondjuk fordítva nézve a színház+vacsora dolog még kevésbé személyre szóló. Én például a színház+vacsora kombóval vagyok úgy, hogy inkább kaptam volna valamit ami hasznos is.

2015. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szomorú.:/ Ki kellene próbálnod a színházat, vannak nagyon jó darabok! Ez nekik személyre szóló, ők imádják:)
2015. dec. 25. 08:06
 27/30 anonim ***** válasza:
36%
Nem zavarna. Még "csak" terhes vagy? ?? Pont azért gondoltak utalványra. Hát, mindenesetre, én nagyon örülnék.
2015. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy "még csak", hogy nem egy gyereknek vesznek dolgokat, igyekszünk óvatosak lenni, bármi lehet terhesség alatt...sajnos már volt rá példa a mi életünkben.:/


Végül a szüleim kreativitása nyert.


Levásároltuk a kártyát, a szüleimmel mentünk, ők akartak a lakásukba sokféle gyerekcuccot (ágyat, ilyesmit), és így az ajándékkártyát el tudtuk használni, és mivel ők akarták volna ezeket venni, így ideadták nekünk a pénzt, amit költöttünk az ajándékkártyáról.:)


Így el tudjuk szabadon magunkra költeni végül az anyósomék karácsonyi ajándékának ellenértékét!

2015. dec. 31. 10:16
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha lesz gyereked, és tudni fogod a költségeit, be fogod látni a legnagyobb ajándék amit kaphatsz az ami a gyermeknek szól. Normális emberek már nem is kérnek ajándékot hanem kifejezetten kérik (ezt a legtöbben csinálják!) hogy amit nekik szánnának azt is a gyermekre fordítható ajándék formájában költsék. Ilyen a világ helyzete! ÉS aki okos az így cselekszik. Nem az ajándékokon akad fenn.
2016. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Ez is egy velemeny, koszi!
2016. jan. 17. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!