Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket zavarna, ha anyósotokt...

Titeket zavarna, ha anyósotoktól vagy a szüleitektől olyan ajándékot kapnátok, amit csak a (születendő) gyerekre lehet elvásárolni? Vagyis: ti nem kapnátok semmit igazából tőlük.

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok. Anyósom mondta, hogy adnak nekünk egy bababolti utalványt karácsonyra ((csak vegyük meg neki és vigyük el hozzá karácsonykor becsomagolva).


Ha ajándékoz, miért nem azt mondja, mi vegyünk magunknak valamit (a bababoltban nem tudunk, illetve max én, de az is babával kapcsolatos dolog lenne).


Szerintetek emiatt szólnunk kellene? Nem nagyon szeretnék, mert ajándék lónak...de mégis annyira furcsa. Vagy ez így természetes másoknál?


Kérlek, ne értsetek félre, nagyon örülök, hogy adnak valamit, bár nem kellene! Csak meglepődtem, hogy miért épp ezt.


(Anyuék pl. kérdezték, mit szeretnénk és mondtuk, hogy szeretnénk magunknak új ágyneműt és törölközőket, így arra kapunk majd tőlünk pénzt vagy utalványt, és ki tudjuk mi választani a dolgokat.)


Mi mindkét szülőpárt egy színház+vacsora kombinációval leptük meg idén. Az én családomban ilyen természetű szokott lenni az ajándék, így ezt találtuk ki.


28 hkm



2015. dec. 23. 10:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%

Én nem érezném rosszul magam.


Persze, örülök a nekem szánt ajándékoknak is, de őszintén, első baba születése előtt repestem volna az örömtől ha mehetünk babaholmit vásárolni utalványból. Én is meg a férjem is olyanok vagyunk, hogy alig vártuk, vettünk egy csomó aranyos holmit mire megszületett a kislányunk. Szóval én nagyon örültem volna, de az én vagyok.


Egyrészt anyósod szerintem úgy gondolta anyagilag nagy ajándék egy ilyen utalvány (az is), másrészt meg hogy a leendő szülők örülni szoktak az ilyesminek. Nem sértődnék meg, mert egyértelmű, hogy jó szívvel vette.

2015. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%

Hát, én nagyon örülnék egy ilyen ajándéknak! Csak annak még jobban, ha kesobb kolthetnem el, mert sok mindent fogunk kapni, es nem tudom, mi marad ki.

24 hkm

2015. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%

én is nagyon orulnék neki!! abszolut nem zavarna, sot!! szerintem nagyon rendes anyosod van! nem tudom te miért nem tudod értékelni és elégedetlenkedsz...

meglepodtél, hogy miért épp ezt? terhes vagy...valoszinuleg sok dologra szukségetek van, igy akarnak nektek segiteni. nem is értem, tényleg nem, hopgy neked ezen mi a furcsa...és mi a meglepo.

2015. dec. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem se így vedd ezt. Azt meg tudod vele beszélni, hogy később szeretnéd elkölteni, mert most nem akarsz tülekedni, és egy elegáns borítékba beletéve berakod a fa alá? Vagy az utalványra értette, hogy azt vedd meg neki?


Valószínűleg úgy gondolkodott, hogy nagy kiadás a babaholmik beszerzése, ebben segít ajándékképpen, és kicsit több marad magatokra. Ha nem szoktatok ajándékozni, végképp nem sértődnék meg ezen.

2015. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Ügyet Lenke ***** válasza:
80%
Nálunk az idén is a nagyszülők a babának fontos tárgyba (autósülés) pótolnak, mi nem is kértünk semmi egyebet, ez épp elég nagy ajándék és mi is örülünk neki. Nem is várunk el semmi mást, nem kell semmi egyéb. Amit nem kell majd a babának ti megvegyetek azt a pézt költsétek ajándékra egymásnak s kész.
2015. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
42%

Az én családomban ilyen természetű szokott lenni az ajándék, így ezt találtuk ki.


Most akkor nem szoktatok ajándékozni vagy mégis???

2015. dec. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

Biztosan nem tenném szóvá nekik.

Alapvetően bababoltos utalványt kaptok, akkor nem teljesen mindegy, hogy az utalványon vesztek babaholmit, és majd saját pénzből költötök a háztartásra, vagy kaptok olyan utalványt, amiből vásároltok valamit a háztartásba, és majd saját pénzből költötök a babára? Egyrészt ugyanott vagytok.

Másrészt inkább nézd pozitívan a helyzetedet. Hasznos ajándékot kaptok anyósodéktól. Gondolom nem is kétezer forint értékben. Sokan vannak akik nem is kapnak ajándékot, vagy a nincsenek is jóban anyósékkal. Ugye, hogy te milyen szerencsés vagy?

2015. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%

A 15-öm válaszig húztam a szemöldökömet, de azt hiszem, hogy nála van a megoldás!


Vedd úgy, hogy anyósod felnevelt egy (vagy több) gyereket, és tudja, hogy a szülők hajlamosak sok mindent megvonni maguktól a gyerek javára. Azzal, hogy utalványt ad, ráadásul még jót is tesz, mert nem egy hatvanadik cipőcskét-ruhácskát tukmál rátok (mennyi kérdés van itt, amiben arról van szó, hogy túl fiús dolgot, túl lányos dolgot vagy nekik nem tetsző, "undorító" ruhát kaptak...), így van lehetőségetek az utalvány pénzbeli ellenértékét magatokra költeni (újfent arra, amit ti szeretnétek). Fogd fel úgy kérdező, hogy az ő ajándéka egy lehetőség nektek. :)


Kellemes ünnepeket!

2015. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
30%
Anyám is a fiamnak vesz mindig dolgokat még a szuletesnapomra is. Engem ez nem zavar.
2015. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint néhol ez a megszokott, néhol meg nem:)


meglátjuk, nálunk hogy alakul. az is lehet, hogy a férjem szüleinél ez csak egyszeri izgi alkalom volt a terhességem miatt, de az is lehet, hogy a szüleim is elkezdenek majd főleg szülőként nézni rám a későbbiekben.


boldog ünnepet mindenkinek!:)

2015. dec. 23. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!