Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg jobb hazudni anyósékna...

Tényleg jobb hazudni anyóséknak mint őszintének lenni?

Figyelt kérdés

Kérdésemre a feleségem szerint IGEN a válasz!


Jövőhónapban 10 napot szabadságon leszek, egyébként külföldön dolgozom.

Megbeszéltük a kedvesemmel hogy elmegyünk 3nap/ 2 éjszakára wellnessezni egy csupán 3 csillagos hotelbe, félpanzióval. Lehet drágább, egyébként max 70.000ft de nem szeretnék egy apartmanban menni, ahol főznünk kellene. Szerintem kell hogy olyankor csak ketten egymással foglalkozzunk.


De párom szerint mondjuk azt az anyóséknak hogy ezt nyertük egy megosztós játékkal. Nem tudom jó ötlet-e??!! Legutóbb 2013-ban voltunk pár napot , akkor még velük laktunk, de akkor is hallgathattunk volna hogy inkább az építkezésre kellett volna fordítani, nem flancolni.

Külön lakunk, de egy udvari részen, igen már mi is bánjuk, de ez most nem kérdés, csak azért tettem hozzá hogy tudjátok hogy miért derülne ki.


2016. jan. 10. 14:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Szerintem ez egy nagyon átlátszó hazugság. Mást nem tudtok kitalálni?

2016. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Én őszinte ember vagyok s az elveimnmel ellenkezne hazudni. Mégis minek? Ha beszól, hadd jártassa a száját, arról én igazán nem tehetek. Akkor már elkezdhetnék hazudni mindenkinek, nehogy ezt meg azt gondoljon, belekavarodnék és belebuknék s mégis mit számít mások véleménye, ha szerintem úgy jó, ahogy én csinálom, különben is, én életem? Ezt én nem érthetem.


Persze nekem normálisak a rokonok, mi pedig építkezéskor is elmentünk a Tátrába 2 motorral, még szép, akkor különösen ránk fért :D


Hogy mennyiért mentek, az engem nem érdekel, nem folyok bele, én is olcsóbban szoktam, inkább benzinre költöm, a főzés pedig semmiség, de az én vagyok. Ha nektek így a jó és a pihenés és telik rá a saját pénzetekből, akkor csináljátok így, persze.

2016. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Egyébként amit én néztem szállást 50.800+ ifa 1800

utazás kb 8.000FT, parkolódíj 900/éj *1800, összesen 62.400 FT


Az ajánlat tartalma:

- 2 éjszakai szállás félpanzióval, melyből

- szombat este gyertyafényes svédasztalos vacsora, welcome szerelmi bájitallal

- az este sztárvendége : a BytheWay , a műsor után tánc

- wellness sziget használata mindkét napon 23 óráig( élménymedence, gyermekmedence, infra-, finn-, illat- és gőzszauna, merülő medence, jacuzzi, Kneipp medence ) ingyenes és korlátlan átjárás a városi strandra élményfürdő használattal.

- fejenként egy 50% kedvezményre jogosító wellness kupon, melyet a hétvégén lehet felhasználni tetszőleges számú wellness szolgáltatásra, kivéve a komplett csomagok.

- apró meglepetés ajándék a hétvége emlékére

- díjmentes késői távozás lehetősége

2016. jan. 10. 14:59
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmi közük hozzá, hogy ti hova mentek, de ha már nagyon hazudni akartok, akkor kiruccanás árából mondjatok kevesebbet vagy semennyit se. a megosztós játék hülyeség.
2016. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%

A hazugsággal az a probléma hogy előbb utóbb kiderülhet és annak lehetnek következményei. Én családomban 3 hónapja volt ehhez hasonló balhé amikor a bátyámék közölték hogy ne menjünk hozzájuk spontán látogatóba mert elutaznak 5 napra a Balatonra ez még nyáron volt. Persze mi kérdeztük hogy miből? Mert nem élnek ám meg jól, csak annyi a keresetük hogy hárman a gyerekkel tudják fizetni a számlákat, enni valóra telik meg havi 10-15 ezret félre tudnak tenni de ahhoz nyúlnak is hozzá mert apránként újítják a házat már 3 éve amibe a bátyám apósa is besegít mind a munkába meg az anyagiakba is. Persze akkor ugye szóba került hogy mégis honnan van rá pénzük és miért nem fontosabbra költik vagy teszik félre, főleg azért mert apám akkor adott nekik kölcsön előtte 2 hónappal 150 ezer forintot amit nagy nehezen össze szedett a spórolt pénzéből hogy abból csináltassák meg az autójukat mert náluk a faluba tömegközlekedés is elég pocsék és ha hirtelen kell valamiét a városba menniük akkor ne kelljen órákig könyörögniük valakinek hogy vigye el őket hanem ott az autó és használják azt. Akkor ugye az autót akkor nem csináltatták meg ezért is volt nekünk furcsa a dolog.


Persze mondták hogy a bátyám aki építőipari cégnél sofőr és segédmunkás hogy Balatonra le kell mennie segíteni az ottani munkába mert csak egy teherautójuk van és sokáig tart onnan elszállítani nagy mennyiségű földet egy teherautóval és legyen az hogy ameddig az egyik kocsi úton van addig pakolnak a másikra és így váltják egymást stb.. Erre mondták menjen 5 napot hogy ne kelljen egyedül mennie vigye a kis családját mert a bátyám főnökének jó nagy nyaralója van és nekik külön apartman lakást tudnak adni így nekik csak a kaját kell állniuk.

Akkor a szüleim húzták a szájukat hogy nekik az sok pénz lenne de mondták hogy a gyerek miatt nem rossz meg tényleg néha azért ha adva van ilyen lehetőség használják ki mert sosem lehet tudni.


Persze ez a mese csak egy süket duma volt ami nem rég derült ki mert ugye a bátyám főnöke az apámnak a volt kollégája még egy másik cégnél voltak évtizedekkel ezelőtt és pont találkoztak egyszer és akkor szóba került hogy eladta a Balatoni nyaralóját hogy segíteni tudja a lánya vállalkozását, és így került elő a téma hogy 3 éve adta el, és a bátyámék meg 2015 nyarán voltak ott lent. Akkor volt hogy apám ezt szóba hozta bátyámék előtt és a bátyám hebegett habogott meg minden és kiderült hogy ők saját pénzből mentek le nyaralni 150 ezer forintot nyaralták el azt a pénzt amit apám az autó javításra adott, és mint kiderült az autó javításra valóban kellett pénz de maszek alapon csak 50 ezer forint amit a bátyám barátnője kért kölcsön a szüleitől, és ez ott is nagy balhét váltott ki mert nem ez volt az első hogy így lehúzták valami kamu dumával a szüleiket. Én szüleim is sokat adtak az évek alatt, meg a bátyám anyósa, apósa is sokat adott és sorba derültek ki a disznóságok hogy a pénz amit kértek csak részben volt rendkívül sürgős a maradékot elnassolták, elbulizták és a gyereket is folyton "idegen" bébiszitterhez vitték jó nekik barát volt hogy a családnak egyik oldalról se legyen gyanús a dolog hogy alig van pénzük és ennyit csavarognak meg buliznak. Persze ez többször alkalom után keltett nagy balhét itt a hazugság miatt, csak azért kell vigyázni ezzel mert azért nem élünk akkora országba hogy ne botoljunk ismerősbe akár az ország másik felén aki később elújságolhatja hogy jaj de jó én pont ott láttam a fiatokat/lányotokat wellnesezni vagy valami főleg ha ti nem is ismeritek az illetőt de ő ismer titeket a szüleitek által ahogyan dicsekedtek rólatok ez már bőven elég. Én is az ország másik felén futottam össze egy olyan ismerőssel aki itt lakik pár házra tőlünk de sose gondoltuk volna hogy ő is pont akkor utazik oda ahova én mert épp ott lakik valami nagyon jó barátja.

2016. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%

Azt nem tudom, hogy önálló, felnőtt emberek miért félnek az anyós-apóséktól annyira, hogy ilyen piti dolgokban, magánügyekben hazudozzanak, hogy a haragjukat elkerüljék?


Te jó ég, semmi közük hozzá. Közölni kell, hogy elutaztok 3 napra ide és oda, pont. Hogy miből és hogyan, az a magánügyetek, és ha belekötnek nem vagytok kötelesek meghallgatni, nyugodtan meg lehet mondani, hogy ne tessék belebeszélni, nem magára tartozik. Kész.


Hány évesek vagytok, te jó ég?


(Zárójelben megjegyzem, hogy fejenként 15.000ft/fő/éj wellnessel és ellátással olcsónak számít. Igen, akciósan - kuponnal - lehet kifogni kicsit olcsóbban is, de ott sokszor nem elérhető a kívánt időpont, szobatípus, stb.)

2016. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen emberek vesznek körül. Tényleg nem értem miért kell mindig más fizetését, költségeit kibeszélni. Én egyszerűen megmondanám, hogy elmegyünk pár napra piheni, nagy szükség van rá, stresszes a meló, keveset vagytok együtt. Ezek után szerintem bunkóság rákérdezni árra, de ha mégis, akkor mond, hogy akciós volt, nem drága. Ha ez sem elég, akkor tisztán mondjátok meg, hogy ez a ti dolgotok.
2016. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom a feleséged nem azért akar hazudni mert fél a haragjuktól, hanem mert a töke kivan már a rinyától és ismeri őket, hogy hallgathatja majd még évekig. ettől függetlenül a megosztós hazugság tök béna és átlátszó, ráadásul könnyen le lehet bukni vele. Én a helyetekben a kompromisszumos hazugságot választanám. Megmondanám, hogy elutazunk két napra X helyre egy olcsó panzióba, 20 ezer ft-ért.
2016. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
33%

Debrecenbol Miksolcra? :) 40 bol kijon utazassal egyutt ;)

Am meg: ha balhes az anyos akkor igen... azt mondanm h nyertem vagy ilyesmi.... en is nyertem mar 1 hetes utat torokorszagba 2 fo reszere :)

Kegyes hazugság. .

2016. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
23%
Szia. Én is most rendeltem páromnak és nekem márciusra egy 2 éjszakás 3 napos kiruccanást, ami 32!!!!!! ezerbe került KUPONNAL 80 akárhány ezer helyett. Egerben van a hotel és csodás, félpanzióval, korlátlan welness-szel, ingyen parkolás, korlátlan borkóstolás, a hotel alatt pedig boros pince húzódik, nagyon hangualtos. Nem tudom mennyire ismered a kuponos oldalakat, de én nagyon ajánlom, mert messze olcsóbban tudsz mindent lefoglalni. Sok olyan kupon van, amit akár hétvégén is felhasználhatsz, kivéve ünnepnapokat. Mi hétköznap megyünk,de már alig várom, szerintem nem pénz érte. Ez is 3 csillagos hotel. De hogy válaszoljak is. Én tuti nem titkolóznék, jobb tisztázni a játékszabályokat. Bár nem tudom mióta éltek együtt, de én az első perctől éreztetném, hogy lehet, hogy a portánk közös, de zéró toleranciám van ahhoz, ha beleszólnak a pénzügyeimbe és abba, hogy mit csinálok. Ha külföldön dolgozol gondolom megengedhetitek magatoknak és gondolom már a ház is kész van. Ne legyetek már besz@rik, felnőttek vagytok, saját keresettel és élettel :)
2016. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!