Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a szemét? Kötelességem befogadni őket nyár végéig?

Figyelt kérdés

A férjem mostohaöccse és a felesége jó nagy bajba keveredtek.

A sógornőm öccse szétcseszte a pesti albérletüket, ezért kidobták őket, az öcsike szépen eltűnt, kauciót természetesen bukják és még lógnak pár százezerrel.

Erre a férjem kitalálta, hogy hozzánk költözteti őket puszira, úgy, hogy a sógornőm nem beszél magyarul csak alap szavakat, és így munkája nem nagyon lesz, szóval itt ülnék egy kínai csajjal, akivel max angol tőmondatokkal tudunk kommunikálni.

Sluszpoén hogy el se férnénk.

Elvileg a ház három szobás, viszont a hátsó szoba fűtetlen, penészes (kezelve van, de foltos), szóval az volt a férjem zseniális ötlete, hogy a lányainkat beköltözteti a mi szobánkba, és négyen lennénk 10 m2-en, plusz bútorokkal (majd az ágyra rakjuk a fiókos szekrényt,vagy nem tudom).

Azért ez fél évre igenigen egészségtelen.

Javasoltam a férjemnek, hogy kérdezze meg az édesanyját, mert neki ott áll a lakása üresen, hogy használhatják-e addig, de nem hajlandó.

Szóval tegnap kijelentettem hogy nem. Erre este üvöltve hívott mostohaanyósom hogy milyen suttyó vagyok, ennyi áldozatot nem hozok a családért...


2016. febr. 1. 06:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem te vagy a szemét, de te leszel a balek, ha brahira befogadsz egy ilyen családot. És ne álmodozz arról, hogy valaha is a büdös életben ki tudod őket paterolni, ha egyszer betették a lábukat.


A férjed talán rendezgessen a saját tulajdonában, jó? Hiába él veled, hiába takarít, akkor is a te tulajdonod a ház. Te rendekezel felette. rendezlekkezen a sajátjával, jó? Mondjuk a mama üres lakása pontosan megfelelne menekültszállásnak, nemdebár?


Egyet mondhatok neked: ha befogadod őket, fél év múlva meglesz a válóper. A tied. Ez olyan biztos, mint ahogy itt ülök. (Láttam már jópár gallyra ment házasságot, amit a jó mama így intézett el.)

2016. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
91%
Ott maradnának a nyakadon, sose tudnád kitenni őket.
2016. febr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
7%
szóval a férjed kínai? abban a kultúrában lehet, hogy ez természetes, már hogy a családok így egymás nyakán...
2016. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%

ma 07:53-as: a szövegértés nem megy?!?!?!


A kérdezö férjének a mostahaöccse,akoröl szó van. az ö felesége kinai, nem pedig a kérdezö férje!

2016. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Mostohaanyósom férjem mostohaanyja.

Normális válás volt, jóban maradtak, sógorom nyaralt is férjem édesanyjánál (fél év van köztük, legjobb barátok voltak gyerekként).

Mi is éppenhogy pozitívan zárjuk a hónapot, nem fér bele az, hogy két emberen segítsünk.

Após-mostohaanyós közmunkás, devizás, ők se tudnak.

2016. febr. 1. 08:03
 16/34 anonim ***** válasza:
89%

Mik vagytok ti voroskereszt, vagy ingyenhotel? Nem. Nem konnyu nemet mondani, de meg mindig konnyebb nemet mondani most mint kipaterolni oket kesobb.


Sokan vannak alberletben akiknek nincs hova enniuk ha bedolnek, meg kell gondolni hogy mit csinalnak egy lakassal.


Mellesleg pont az o peldajuk legyen a szemed elott: odaadtak egy draga rokonnak a lakast, eredmeny az utcan vannak. Mondd meg, hogy tanultal a peldajukbol.

2016. febr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%

egyszer engedtem meg h 2 hónapra idejöjjön egy ismerős ...

7 hónap lett belőle és 500e tartozás

soha többet ...

se rokont se ismerőst

2016. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%
Én nem értem, miért kellene őket befogadni. Keressenek másik albérletet. Az előzőt is fizették valamiből, nem? Vagy keressenek egy szobát, ha nem akarnak/tudnak egy albérletet fenntartani.Oldják meg. Felnőtt emberek. Nehogy már a ti nyakatokra menjenek gy, hogy nektek kelljen a gyerekeitekkel egy szobába összezsúfolódni...Ráadásul mi a bánatért kellene nyár végéig ott lakniuk? Február van...Ha a férjed nem ért a szóból, akkor kénytelen leszel azzal érvelni, hogy te a saját házadban nem vagy hajlandó más hülyesége miatt a gyerekeiddel együtt nyomorogni.
2016. febr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%

Tisztázzuk: az a Te házad. Te azt mondod NEM. És pont. Mi a további probléma?

Akinek nem tetszik (férj) az mehet amerre akar.

Problem?

2016. febr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
92%
Hát fogaadja be őket a szeretetszolgálat. Én nem kockáztatnám sem az idegrendszere sem a kapcsolatom és én igenis kijátszanám, ha minden kötél szakad a tulajdonjog-kártyát.
2016. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!