Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a szemét? Kötelességem befogadni őket nyár végéig?

Figyelt kérdés

A férjem mostohaöccse és a felesége jó nagy bajba keveredtek.

A sógornőm öccse szétcseszte a pesti albérletüket, ezért kidobták őket, az öcsike szépen eltűnt, kauciót természetesen bukják és még lógnak pár százezerrel.

Erre a férjem kitalálta, hogy hozzánk költözteti őket puszira, úgy, hogy a sógornőm nem beszél magyarul csak alap szavakat, és így munkája nem nagyon lesz, szóval itt ülnék egy kínai csajjal, akivel max angol tőmondatokkal tudunk kommunikálni.

Sluszpoén hogy el se férnénk.

Elvileg a ház három szobás, viszont a hátsó szoba fűtetlen, penészes (kezelve van, de foltos), szóval az volt a férjem zseniális ötlete, hogy a lányainkat beköltözteti a mi szobánkba, és négyen lennénk 10 m2-en, plusz bútorokkal (majd az ágyra rakjuk a fiókos szekrényt,vagy nem tudom).

Azért ez fél évre igenigen egészségtelen.

Javasoltam a férjemnek, hogy kérdezze meg az édesanyját, mert neki ott áll a lakása üresen, hogy használhatják-e addig, de nem hajlandó.

Szóval tegnap kijelentettem hogy nem. Erre este üvöltve hívott mostohaanyósom hogy milyen suttyó vagyok, ennyi áldozatot nem hozok a családért...


2016. febr. 1. 06:31
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Még csak ideiglenesen se fogadd be őket!! Aki albérletben lakik, annak tudnia kell, hogy

A: nem a saját lakása, és minden kárért felel, vagyis vigyáz rá, mint a hímestojásra. Már csak a kaució miatt is...

B: nem örökre szól, és legyen annyi tartaléka, hogy ki tudjon venni másik lakást, ha eladják a feje fölül, vagy kiteszik őket.


A kedves rokonok csak tartozást halmoztak fel. Nem tudom elképzelni, milyen állapotban hagyták ott a lakást, de úgy tudom csak elképzelni a több százezer forintos tartozást, ha a rezsit se fizették. Tévedek?


Ilyen felelőtlen, másokon élősködő családtagokat NEM fogadjuk be, mert elsősorban mindenki a saját családjáért felelős!

Te is!

Gondolom, nem fogod fizetni a dupla rezsit mosolyogva, meg nem eteted őket ingyen hónapokig... márpedig ha ott vannak, mást nem tehetsz, ha nem akarod, hogy kikapcsolják a villanyt, meg ha kizabá.lták a hűtőt, kénytelen vagy feltölteni. Közben hallgathatod, hogy nekik spórolni kell. Csak fél év múlva se lesz annyi pénz, hogy elmenjenek. Még csak jogod sincs megkérdezni, mennyit tettek félre.


Inkább gondolj a legrosszabbra, minthogy meglepetés érjen, mert én azt tapasztalom, hogy az emberi gonoszság és felelőtlenség határtalan.


Nem tudnak kivenni másik lakást. Ennek oka van... és nem fog változni.

2016. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a nyár végéig dolgot. Ha azt mondták volna, hogy 1-2 hónap, sanszos, hogy fél év lenne belőle. Így, hogy eleve fél évre akarnak menni, borítékolhatod, hogy még jövő nyár végén is ott lesznek. A kissebbik rossz most nemet mondani. Sokkal kellemetlenebb lenne kirakni őket, ha már betelepedtek hozzátok.
2016. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az volt az egyetlen albérlet a városban, ahonnét kidobták őket.


Én kompromisszumos megoldást javasolnék. Mondd meg a férjednek, hogy inkább az albérlet keresésben szeretnél segítséget nyújtani, és indulásként segítetek kifizetni a kauciót. Segítettetek is nekik, nem telepednek a nyakatokra, és olcsóbban megúsztátok, mintha fél évig eltartanátok őket (most le merném fogadni, hogy a rezsibe, kajába nem szállnának be).

Az okozott kárt pedig fizesse ki a lány népes kínai családja, ők elvileg nagyon összetartóak, nektek semmi közötök nincs hozzá.


A többiben csak ismételni tudom az előttem szólókat.

Nem kötelességed befogadni őket.

Garantáltan nem lenne motivációjuk albit keresni, ha nálatok ingyen lakhatnak.

Rámenne a családi béke, ez teljesen biztos.

2016. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 acelsziv ***** válasza:
100%
Én se fogadnám be őket, pláne hosszú távra nem és ilyen helyzetben pláne
2016. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a saját lányaimat is élhetetlen körülmények közé kényszeríteném (ennyien lesztek egy fürdőre, wc-re és konyhára??? Hogyan fogtok reggel elkészülni, este vacsorázni vagy leülni hétvégén a családi ebédhez??), egyértelműen nemet mondanék.
2016. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
En megmondanam nyugodt hangon a ferjemnek hogy "dragamam ez az en tulajdonom es ezen es ezen okok alapjan nemet mondok erre az otletre. Ha te ennek ellenere eroskodsz es zsarolni probalsz akkor te is mehetsz veluk nyugodtan mert en senki kedveert nem elek olyan korulmenyek kozott a sajat otthonomba ahogyan azt te eltervezted.". Ha nem erti meg akkor vegyel elo egy borondot es ajanld fel neki hogy koltozzon azokkal akiken segiteni akar es haan majd konnyebben talalnak uj alberletet. Mostohakarkinek pedig ahogy ordit lerakom a telefont. Hamar ra lehet am szoktatni az embereket hogy ne orditsanak telefonban:)
2016. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
80%
ha annyira segíteni szeretné a tesóját akkor adjon nekik pénzt,de ennyi. Ennél többet nem is kell tenni. Arról nem tehetsz hogy a sógornőd össze szétverte a lakást inkább neki kéne törlesztenie...
2016. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pár dolog, amit nem értek.


1. A tiéd a ház.

2. A férjed akarja odahozni a saját rokonait.

3. Mikor közlöd, hogy nem, ezt egy az egyben közli a rokonaiddal, ezáltal rád helyezve az összes érzelmi zsarolásuk súlyát, meg azt, hogy ezt bizony örökké a fejedhez fogják vágni, és mindig te leszel a rossz.


Először ülj le a férjeddel, és próbáld meg őt meggyőzni az igazadról. Ha mindenki úgy gondolja, hogy te vagy a hibás, te vagy az egyetlen "kegyetlen állat" a családban, holott csak reálisan gondolkozol, annak így sem lesz jó vége. Oda sem költöztek, és máris belepiszkítottak a családi életbe, és áll a báll.


Ők elveszítik a lakhatásukat és TE vagy a hibás. Azért ez nonszensz...

2016. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, az fogadja őket be, akinek a vér szerinti rokona. Főleg hogy a saját hülyeségük miatt úszott el az albi (igen, az is a saját hülyeségük, hogy egy link rokont befogadnak... gondolom, öcsike eddig sem volt kisangyal)... főleg úgy, hogy nálatok sem férnétek el rendesen. Főleg ugye hogy van egy teljesen üres lakás. És még te vagy a suttyó. Mostohaanyu nem suttyó akkor, hogy a saját fiát nem fogadja be? :D
2016. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak rossz példát tudok hozni.

Akkoriban suli alatt együtt laktunk 3-an, tesóm , a barátja és én.

Pár hétről volt szó, ebből lett bő másfél év, közben tesómék összeházasodtak, ekkor én szó nélkül elköltöztem hiszen nehogy ott legyek már a friss házasok nyakán, a srác még fél évet maradt.

Rengeteg volt a súrlódás, megevett kaják, felhozott ismeretlen nők, stb. Csak akkor állt helyre a sógor és a haverja barátsága, amikor tesómék másik városba költöztek, és vége lett a közösködésnek.

2016. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!