Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a szemét? Kötelességem befogadni őket nyár végéig?

Figyelt kérdés

A férjem mostohaöccse és a felesége jó nagy bajba keveredtek.

A sógornőm öccse szétcseszte a pesti albérletüket, ezért kidobták őket, az öcsike szépen eltűnt, kauciót természetesen bukják és még lógnak pár százezerrel.

Erre a férjem kitalálta, hogy hozzánk költözteti őket puszira, úgy, hogy a sógornőm nem beszél magyarul csak alap szavakat, és így munkája nem nagyon lesz, szóval itt ülnék egy kínai csajjal, akivel max angol tőmondatokkal tudunk kommunikálni.

Sluszpoén hogy el se férnénk.

Elvileg a ház három szobás, viszont a hátsó szoba fűtetlen, penészes (kezelve van, de foltos), szóval az volt a férjem zseniális ötlete, hogy a lányainkat beköltözteti a mi szobánkba, és négyen lennénk 10 m2-en, plusz bútorokkal (majd az ágyra rakjuk a fiókos szekrényt,vagy nem tudom).

Azért ez fél évre igenigen egészségtelen.

Javasoltam a férjemnek, hogy kérdezze meg az édesanyját, mert neki ott áll a lakása üresen, hogy használhatják-e addig, de nem hajlandó.

Szóval tegnap kijelentettem hogy nem. Erre este üvöltve hívott mostohaanyósom hogy milyen suttyó vagyok, ennyi áldozatot nem hozok a családért...


2016. febr. 1. 06:31
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha jól értem, a sógornak a munkája is megszűnt, mert a főnök lakásàt gallyra vágták? Budapesten több esélye lenne munkát találni. Ne engedd oda őket mert magy szívás lesz!
2016. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Több család egy fedél alatt élése egy max. háromszobás házban nem egészséges. Oké, azt mondják csak átmenetileg lenne, de ki garantálja, hogy tényleg így lesz?


A vicc az, hogy ha engeded az odaköltözést, akkor borítékolom, hogy a konfliktusok az összezártságból adódóan gyorsan ott lesznek (bár ezt szerintem te is pontosan érzed már most is). Ha pedig kitartasz, hogy nem költözhetnek be, akkor meg azért borul a családi béke, mert milyen "kegyetlen" vagy már..


Nem irigyellek.. mindenesetre szerintem válaszd a "kisebb rosszat", és inkább fújjanak rád anyósék, minthogy ott szenvedjetek egymástól.

2016. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
12%
szerintem úgyis beengedi őket magukhoz a kérdező, csak kicsit panaszkodni akart itt, de biztos vagyok benne hogy ha nem is tetszik neki az egész akkor is befogadja őket a férje kényszerítése miatt.
2016. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Na, közben kiderült, hogy mostohaanyósom kavarta meg a kakit.

Pontosabban durván félreértett valamit. Mentségére Legyen mondva, hogy jó szándékú, de igen egyszerű asszony.

A rettenetes kár nem más mint egy szivárgó söröshordó, amitől egy komód tönkrement, illetve a falat át kell festeni, a padlószőnyeget meg kitisztítani.

Csak anyós valahogy idekeverte sógorom személyi kölcsönét.

És nem kiteszik őket, hanem áthelyezték a sógorom, mert ez a projekt kész, ami csak a sógornőm miatt gáz, mert ahova költöznek ott nem biztos hogy lesz munkája.

NA mindegy.

Lényeg, hogy sógorom jót derült ezen, a végén már együtt röhögcséltünk.

2016. febr. 1. 18:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!