Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy bírjuk apòsomat...

Hogy bírjuk apòsomat jobb belátásra?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni. Sogornőm (férjem huga) 3 gyerekkel együtt kénytelen volt otthagyni az apjukat, mert a viselkedése kiborito, hazamentek anyòsékhoz, ahol már így is 6an laknak 80 nmen. Sogornőm közben munkát talált, ahol sokszor 12ezik, közbe ügyvéddel rendezi a válást, meg pakolja a maradék, 20 évnyi lomot, mindezt 20 kmes ingázással. A probléma az, hogy így a két kisebb ikerfiu, akik a dackorszak közepén járnak rámarad a majd 60 éves anyosomra egész nap, bölcsi nincs a faluba. Ő még csak csak bír velük, de estére lepasszolja apósomnak, amíg ő vacsorát csinál, vagy leckét ellenőriz a nagyobbnak. Mi úgy értesültünk, hogy apos ilyenkor nem bírja a hisztit és felpofozza a két éves gyerekeket. A nagyot is elverte már, ő 8 éves, azért mert visszabeszélt. Gyakorlatilag mióta ott laknak, majdnem minden nap van verés. Apos egyébként egész nap dolgozik, este 7 re ér haza, tehát egyáltalán nem vesz részt a nevelésben. Az mondjuk igaz, hogy 3an kiakasztjak az embert, de akkor sem hiszem, hogy negyed óra alatt hogy jár el ennyire a keze. Anyósom nem szól semmit, örül, hogy nem rá marad kivételesen a fegyelmezés.

Mondtam férjemnek, hogy nagyon helytelennek tartom, amit tesz, így a válás közben, nem elég az, meg költözni is kellett, a papa meg minden nap veri a hisztis kölyköket. Azt mondta rá, öreg már ehhez és türelmetlen. Sogornőm meg egyáltalán nincs is tisztában semmivel, egész nap szaladgál, hogy mindent elintézzen. Nekünk is van egy lányunk, többször mondta anyósom, hogy menjünk ki aludni, de a papatol tartok. Mondjuk eddig vele se volt gond, amíg csak a hétvégén unokázott.

Aggódom a gyerekekért, mert ez egy kényes időszak. Hogy mondjuk meg neki, hogy elpitsázás helyett másképp banjon vele?


2016. márc. 10. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb az lenne, ha ti besegítenétek a sógornőnek, illetve anyóséknak a gyerekfelügyeletbe. Néha hozzátok el onnan a gyerekeket és legyenek veletek, mert két idősebb embernek ez így sok.

Nem szájalni kell és tanácsokat osztogatni a távolból, hanem tenni.

2016. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem helyes, amit tesz após, de ezt a gyerekek anyjának kell rendeznie, nem nektek. Biztos vagyok benne, hogy tud róla, egy két éves már elmondja, ha bántotta valaki.


Egyébként ha annyira aggódsz értük, fogadjátok ti be őket.

2016. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én viszem a nagyot iskolába, meg el is hozom. Másik unoka is minden hétvégén nálunk van, de nekem is van gyerekem, többet idehozni én sem tudok. Férjem segít koltozkodni, ennél többet nem tudunk segíteni, mert nekem nincs autóm, hogy 20 kmrrel arrébb vigyázzak a 3 gyerekre meg a sajátomra is.
2016. márc. 10. 16:02
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

fogadd be őket. ha azt nem?

akkor így jártak

kit érdekel? nem a te dolgod

2016. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát az a nagy tanácsotok, hogy tojjam le az egészet? Egyébként mi felajánlottuk az itt lakhatást, de sógornőm azt mondta már anyuval megbeszéltük. Amire megkér azt általában megcsinalom, ő is sokat segít. De nem annyira bunkó, hogy a fél éves lányom mellől próbál meg ugráltatni.
2016. márc. 10. 16:36
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem helyeslem az após viselkedését, de megértem. 60 évesen még dolgozik, majd fáradtan hazamegy, és az idegein lovagol 3 gyerek. Az após még annak a generációnak a tagja, akik szerint nem árt a gyerekeknek egy nevelő célzatú pofon.

Ha a gyerekek nem hisztiznének nem kapnának pofonokat.

De én nem helyeslem a papa viselkedését, de azt sem, hogy a sógornőd lepasszolja az idős szülőknek a gyerekeket.

Én 43 éves vagyok, felneveltem a fiamat, de bevallom amikor vigyázok a húgom kislányára aki most 5 éves, estére teljesen kifacsar annyira kimerülők tőle. Pedig imádom a kislányt, csak nincs már nekem sem olyan birka türelmem.

Te annyit tehetsz, hogy szólsz a sógornődnek, hogy a gyerekek nálad lesznek. A lányod ellesz az unokatestvéreivel..

2016. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Bakker én is 60 éves vagyok és két helyen dolgozok, de nem jutna eszembe megütni senkit, főleg nem két kisgyereket.

A sógornő hogy-hogy nem tud erről - ha te meg tudsz?

A gyerekek mesélik, anyós, vagy ki?

és a gyerekek nem mondják el az anyjuknak?

Mond el a sógornőnek, és segítsetek a nálatok lakásban, amíg kell.

2016. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, ha a sógornő azt mondja, az anyjával megbeszélte, de ebből az egyenletből ugye kimaradt a gyerekverés. Meg kell mondani a sógornőnek, a gyerekei érdekében. És aztán ő vagy elintézi az apját, vagy mégis engedi, hogy befogadjátok a gyerekeket.
2016. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem segítetek neki abban a 20 km-es ingázásban akkor akár baráti összefogásban? Csak van valakinek egy furgonja, amivel gyorsan pontot lehet tenni ennek a végére, és akkor a sógornőd végre tudna foglalkozni a gyerekekkel az após helyett. Amúgy ezt a verés dolgot a sógornődnek kell lerendezni az apóssal, nem neked.
2016. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy tudni valószínűleg tud róla, de azt se tudja hol áll a feje, apósommal igazából két hete alig találkozott, mert folyton elkerülik egymást a munka miatt.

Nekünk van egy Kangoo-unk, azzal költöztetjük, hogy ne kelljen fuvardíjat fizetnie, de máskülönben saját autóval ingázik munkahelyre, ügyvédhez, adòhivatalba. Eddig annyit bízott ránk, ha átutazóba volt valahova menet, hogy nálunk hagyta aznap délelőtt vagy délután a gyerekeket, hogy gyorsabban elvégezze a dolgait. De utána mindig sietett dolgozni, szóval nekem úgy tűnt, hogy a legutolsó dolog most arra figyelnie mit kapnak otthon a gyerekei. . Őt is megértem, mert egyszerűen nincs ideje az apjával vitatkozni arról mi is a gyereknevelés.

2016. márc. 10. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!